Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nem tűri az új...

A kutyám nem tűri az új kutyát a háznál! Mit csinálhatnék?

Figyelt kérdés
Ma örökbe fogadtunk egy új lány kutyát, keverék, 4-5 éves, testmagassága megegyezik az én puli szintén 5 éves kutyámmal. Kezdetben szépen megszaglászták egymást, de ha az új kutya (aki még nagyon félénk) futni kezd, vagy a ház mögé fut, a puli utána rohan, ráugrik és megmarja. :( Igaz még csak pár órája van itt az új kutyus, de már vagy 6× összekaptak. Nagyon kétségbe vagyok esve, nem tudom nézni ahogy össezkapnak. Mit tegyek? Kérlek segítsetek! :(

2013. júl. 5. 15:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem is akarnak játszani?
2013. júl. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem. Nagyon ellenséges a puli vele.
2013. júl. 5. 15:51
 3/11 anonim ***** válasza:
Egy időre szeparáld el őket, vidd őket közös sétákra, legyenek közös foglalkozások, és mindennemű agressziót azonnal tilts. Fokozatosan a felügyeleteddel pár nap múlva összeengedheted őket, aztán szép lassan már egyedül is hagyhatod (akár hetek kérdése is lehet!). Legyél határozott, ne hagyd a pulinak, hogy bántsa az új jövevényt, de az újnak se hagyd, hogy provokálja a pulit. Türelem, menni fog!
2013. júl. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan mutattátok be egymásnak a két kutyust? Sajna sokan elrontják itt, hogy már több éve van egy kutya és mikor hoznak mellé egy másik kutyát, akkor egyből bevezetik a kertbe. Ez a rossz módszer, de nem tudom ti hogy csináltátok. Egyből haza vittétek és a kertben/házban hagytátok hogy megismerkedjenek egymással? Mert ha igen, akkor itt követtétek el a hibát:). Alap szabály ha egy új kutyát szeretnénk a régi kutyánk mellé: sosem otthon, otthoni környezetben ismertetjük össze a két kutyát, ahol már a régi kutya hazai terepen van. Először mindkét kutyát lekell fárasztani megfelelő testmozgással külön-külön és utána egy számukra semleges helyen összeismertetni őket, pl egy parkban. Ha ez megvolt, utána egy hosszú sétát kell tenni a két kutyával egyszerre, falkában, majd ezután lehet hazamenni velük. Gondolom ezek a lépések nem voltak meg, vagy igen?:) Ajánlom hogy olvassatok utána a falkavezérségnek, mert nagyobb problémák is lehetnek ebből ha nem az ember irányít. Márpedig a leírás alapján nem ti vagytok a falkavezérek:)
2013. júl. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, egyből a kertbe hoztuk az új kutyát.
2013. júl. 5. 15:58
 6/11 anonim ***** válasza:
Sajnos ez hiba volt. Így látatlanba nehéz bármit is mondani, hogy a két kutya miért nem jön ki egymással, de valószínű hogy ha így csináltátok volna ahogyan az előbb leírtam, akkor nem lenne ilyen probléma. Gondolj bele: a puli kutyád nem tudja mi van, csak azt észleli hogy egy idegen kutya betolakodott az ő területére. Érthető a viselkedése. Viszont ha már ezt a hibát elkövettétek akkor vhogy mindenképp orvosolni kell:). Legyetek ti a falkavezérek és ne engedjétek a pulinak, hogy fegyelmezzen. Mert amit csinál az annak tudható be. Fegyelmezi az új kutyát. Nektek falkavezéreknek az a dolgotok hogy ezt ne tűrjétek el és tiltsatok minden ilyen viselkedést.
2013. júl. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Új kutya választásánál rengeteg szempontot is figyelembe kell venni. Milyen a régi kutyád energia szintje (alacsony, közepes, magas), kan vagy szuka a régi kutyus, milyen a te energiád, milyen életmódot folytatsz (aktív sportos, vagy inkább passzív) és ezek alapján kell a régi kutyátokhoz és magatokhoz választani egy hozzátok illő kutyát. Ezeket a szempontokat figyelembe vettétek, vagy csak bementetek a menhelyre és választottatok egyet amelyik a legcukibb volt? Mert egy kutyát nem a cukisága alapján kell kiválasztani. Figyelembe kell venni a választott kutya testbeszédét, mennyire domináns, mennyire mozgékony stb, rengeteg minden van.
2013. júl. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 zsuzsabazsa ***** válasza:

Gondolom a régebbi kutya is szuka, így a jövevényt riválisnak tekinti.

Ahogy az előzők leírták az jó. Kövesd a tanácsaikat.

2013. júl. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
És hogy érjük el, hogy a puli falkavezérként tekintsen ránk? Anya is rögtön leszidja, ha bántja az új kutyust és anya az akire a kutya mindig is hallgatott, de most nem. Mikor kicsi volt akkor is anya dorgálta meg,
2013. júl. 5. 17:42
 10/11 anonim ***** válasza:

A puli sztem csak tereli, a miénk is csinált ilyet, amikor a másik kutyám szaladgált.


Ha csak pár órája van nálatok, akkor ne aggódj, adj nekik időt! Az én kutyám 2 hét alatt szokta meg a kicsit.

2013. júl. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!