Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire és a nyakörv? Ki...

Yorkshire és a nyakörv? Ki hordja nyakörvvel sétálni a yorkiját?

Figyelt kérdés
Annyi mindent hallottam a hám kontra nyakörv vitáról, és abszolút tanácstalan vagyok. Tény, hogy kicsi a kutyának a nyaka, és jobban érezném magam, hogy ha tudnám, hogy ha el kell rántanom valahonnan, nem okozok neki sérülést, úgy nyugodt a lelkem. A hám meg ugye a testét fogja. DE! az is tény, hogy sokkal gördülékenyebbek a séták, amikor sima nyakörvvel sétálunk, egy idő után elkanászodik a hámmal, menne a saját feje után, mert maximum megállítja valami a testét. Ha pedig nyakörv van rajta, 2-3 sétába se telik, ameddig jobban figyel rám, még fönt a lakásban is, nem csak a sétánál! Szóval abszolút nem tudom mi a jobb... Győzzetek meg valamiről!:)

2013. júl. 5. 21:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem nincsen yorki, de a nyakörvre szavazok. Azzal lehet a kutyákat megtanítani rendesen sétálni legyen az yorki vagy kuvasz. Lehet kapni vékony kis textil darabokat is, azzal nem fáj a kutyának a séta, még mással sem. A nyakörv a jó, de a hám már akkor lehet jobb ha tudja hogy kell rendesen menni
2013. júl. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
pont ma láttam egy lányt aki nyakörvvel sétáltatta a még kölyök yorkiját és óvatosan de vissza-vissza tudta rántani hogy ne menjen a kocsi alá stb és nekem rokonaim is azzal sétáltatták a két kutyust semmi bajuk nincs csak nem szabad őket ész nélkül rángatni
2013. júl. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 sippara ***** válasza:
Nem kell tiszta izomból rángatni, és nem lesz gond. Sőt, mivel - ahogy te is írod - nyakörvvel jobban irányítható, jobban viselkedik, kisebb is az esélye, hogy bárhonnan bármikor el kelljen rántanod.
2013. júl. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
nekem Yorki kutyusom van, hámmal kezdtem el sétáltatni de nem volt kezelhető,arra jó volt hogy megszokja a pórázon sétálást.ezután áttértem a nyakörvre és így sokkal kellemesebb vele a séta,és sokkal szívesebben is viseli a nyakörvet én úgy veszem észre.
2013. júl. 6. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Bozsikrisz ***** válasza:

Mi Pest külvárosában lakunk, és a séták nagy részét póráz és nyakörv nélkül tesszük meg. De a yorkimnak van hámja is, és nyakörve is.

A hámot jobban preferálom, mert nyilván jobb neki, főleg mert van egy kis légcsőszűkülete. De a nyakörvet egyszerűbb "rádobni", szóval ha csak rövid időre kell, akkor nyakörv.

Egyébként annyi a titok, hogy legyen jól nevelt a kutya, és akkor nem kell rángatni.

2013. júl. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

környéken csivavákon is nyakörv van elvétve 2-3 hámos yorki van a többin (7) nyakörv van


ha jól nevelt nem kell rángatni,meg tényleg nem izomból kell csak épphogy picit..

2013. júl. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek!

Igen, én is a nyakörv felé hajlottam, az én kutyám is látványosan jobban viselkedik, egyszerűen jobban érzi, mit akarok. Csak ugye, a jólneveltség szerintem az, hogy minden helyzetben figyel rám, bárhol van és bármit csinál. Ennek egy tök jó fejlesztője ha nyakörvvel sétálunk (meg persze ha tanítgatom, jutifalatos koncentrálós feladatok:) ), de azért ez nem ilyen egyszerű, ha csak egy hétig is hámmal sétál, picit már elkanászodik, szóval úgy érzem h mindig kell dolgozni azon, hogy jól viselkedjen. Na ebből csak azt akartam kihozni, hogy nincs nála "jólnevelt" állapot, ami után nyugodt szívvel rárakhatnám a nyakörvet, tudva hogy egyszer se kell elrántani mondjuk egy kaki mellől. Mondjuk ha most ráraknám a nyakörvet, az első 2-3 sétánál még rántanom kéne egy picit meg hangosan FÚJ-olni, holnaputánra már csak FÚJ-olni, és lehet hogy köv. hétre már azt sem mert már tudná mit kell csinálni. Na ez az, ami megszűnik, ha egy ideig átváltok hámra.

2013. júl. 6. 12:45
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem csak nyakörvvel képes sétálni, a hámot ki nem állhatja. Csak ésszel kell csinálni és a nyakörv is teljesen jó.
2013. júl. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nem tudom baj e de én nyakörvvel és póráz nélkül viszem. az én kutyám engedelmeskedik és hallgat mindenre, de könnyű is így ha jön valami nagy kutya csak fölveszem és megyek tovább
2013. júl. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
egyébként a hámot a nagy kutyáknak találták ki hogy megtartsa testüket és amikor húz ne fulladjon meg
2013. júl. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!