Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy amstaffom hogyan...

Pál123 kérdése:

Van egy amstaffom hogyan tudnam ra venni hogy ne engedje be az embereket az udvarra meg ugassa de utána csak hátrál es nyugottan be jönnek töle?

Figyelt kérdés

2013. júl. 6. 11:28
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hoza szolasokat am én nem értem az ojan embereket akik nem is arra válaszolnak amire kédeztem de mind 1 vannak még ijenek, ja és azt szeretném kérdezni hogy tanfojam nélkül csak ugy tudom tanitani hogy ha dicsérem ?
2013. júl. 7. 11:28
 12/15 anonim ***** válasza:
Nem, de előnyösebb dícsérettel tanítani, hogy a kutya szívesen és lelkesen végezze a feladatokat, sokkal könnyebben képezhető így. Én azért nem ajánlom hogy szakember nélkül uszítgasd
2013. júl. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
egy kutyát dicsérettel és leszidásssal lehet tanitani,csak igy.szabályokat kell neki felállitani,tudnia kell hogy te vagy a falkavezér és nem ö.én két sztafit nevelek és ha már ugy nézek akkor lapul,tudja mi a helyzet.
2013. júl. 8. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Otthon, vagy haverral soha ne csibészeltess meg örző-védőzz staffival. Elég csúnya vége lehet, inkább fordulj szakértőhöz.
2013. júl. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Vannak fajták, akiknek erős a területvédő ösztönük, de nem minden kutya territoriális.

Nekem kistestű terrierem van, tavaly volt valami rendőrségi balhé a környéken, a házunk mögött kutyás rendőrök pásztáztak elemlámpákkal éjszaka. Ráadásul tök egyedül voltam itthon, de egy pillanatig nem aggódtam, mert a kutyám az első neszre jelez. Akkor is, ha épp alszik, azonnal érzékeli az idegen hangokat, nem kezd el ugatni, de odajön a fejem mellé, és morog a hang irányába:)

Ezt nem lehet tanítani egy kutyának, az őrző-védő pedig csak személyvédelemre szolgál.

Egyébként meg tényleg nem jó, ha egy kutya percenként nekiáll őrjöngeni a kapu előtt elhaladókra.

2013. júl. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!