Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermanja valakinek van? És...

Dobermanja valakinek van? És milyen?

Figyelt kérdés

Szeretnék véleményeket...rengeteg jót olvastam róla,de hallottam rosszat is..van valakinek,és milyen? Nem fázós,és goromba természetű?

a kedvenc kutyám,ilyet szeretnék,de megbánni nem akarom



2013. júl. 6. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:
29%

Nekem nincs, de ismerősömnek van és sétáltattunk, kirándultunk együtt a kutyáinkkal. Az ő kutyája elég goromba volt, legalábbis a kutyámmal, egyszerűen nem bírt leállni, folyton ugatott. Szóval nekem egy kicsit túl hangos. Alapból elég makacs fajta, nagy mozgásigényű, szellemi fárasztást igényel, játékos és fázós. Télen nem szabad kinn tartani, vagy valami nagyon jól szigetelt ólban.


Csak egy megjegyzés: szerintem nagyon nehéz megfelelő dobi kennelt találni.

2013. júl. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%
Jó idegrendszer, megfelelő szocializáció, és a világ legjobb kutyája:) Viszont igen: fázós, igy télen szüksége van fűtött helyre, de a leginkább a gazdája közelségére. Sportos gazdira, következetes nevelésre van szüksége.
2013. júl. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kedves kutyák és okosak..de nagyon fázós fajta. Télen nagyon kell rá figyelni és a házban/meleg helyen aludjon.
2013. júl. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nos, én csak másodkézből szerzett infókkal tudok szolgálni, édesapámé volt a kutyus.

Abszolút egygazdás, de nagyon hűséges, ragaszkodó, megfelelő kiképzés és szocializáció mellett akár egy ötéves gyerek is nyúzhatja. Remek őrkutyák (apámé 5 évesen halt meg, mert apa kutyás őr volt, és a kutyust lelőtték... :( ).

2013. aug. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Jar-Jar ***** válasza:
100%

Zseniális kutyák, de annyi felkészülés, hogy itt megkérdezed, még édes kevés, hogy felkészült gazdi legyél.

Amíg nem ismersz meg néhányat, ne vegyél, mert egy dobi intelligens, és hamar túlnőhet egy laikuson!

2013. nov. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!