Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem tudom szeretni a...

Miért nem tudom szeretni a kutyámat?

Figyelt kérdés
Most 1,5 éves a kutyám már kiskora óta velem van, de egyszerűen úgy érzem,hogy csak akkor szeretem ha jól teljesít agilityben,frizbiben. Nagyon önző,rossz ember vagyok?..pedig próbálom szeretni
2013. júl. 6. 16:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
75%

Nem vagy rossz ember. A szeretet nem olyan dolog amit ki lehet kényszeríteni! Ez bizony a kutyákra is vonatkozik. Hiába beszél itt sok ember, hogy bármilyen kutyát szeret, ez nem igaz. Ugyanúgy van aki szimpatikus, van aki nem.

Viszont az a te hibád, hogy olyan kutyát vettél aki nem illik hozzád. Ha te nem szereted a barátásgos kutyákat, akkor miért nem választottál olyan fajtát aki bizalmatlan? Azért vannak olyan fajták akiknél nagyon nem lehet mellélőni ezzel. Én sem szeretem az olyan kutyákt akik mindenkihez odamennek, és sikeresen választottam olyan fajtát aki nem teszi ezt. Ha tényleg nem lesz jobb a helyzet, miért nem keresel neki olyan gazdát, akivel összeillenek?

2013. júl. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
67%

Én imádom a kutyusomat és ő is engem. :);Ettől függetlenül ő is odaszalad mindenkihez, nagyon barátságos kutya. Eleinte engem is zavart de már megszoktam. Tudom, ő ilyen. :)

Neked érezned kell egy különleges köteléket közted és a kutyád közt. Lehet ez nincs meg, és az a baj. Próbálj meg te is kicsit nyitottabb lenni mások felé.

2013. júl. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igyekezni fogok:)
2013. júl. 6. 19:05
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nagytestű,standard és tenyésztő szerint idegenekkel nem agresszív,de bizalmatlan kutyafajtám van.Sajnos egy nagyon barátságos egyedet fogtam ki(habár a tenyésztőnek elég világosan kifejtettem elvárásaimat...).Mindent megadok neki,sétálunk,biciklizünk,minden kiránduláson mellettünk van(nem csak a hétvégi kirándulásokon,hanem megjártuk már az Alpokat,Balti Tenger stb),de én nem így képzeltem el a kutyámmal a kapcsolatunkat...Valahogy furcsa,amikor idegeneknek annyira örvend,szereti őket.Félre ne legyek értve,nem szeretném hogy az idegenekre acsarogjon,de ...Legalább ne örvendene nekik jobban,mint nekem...Szófogadó,jól nevelt kutya,visszahívható nagyon éles helyzetekben is..Ha találkozunk is idegenekkel,nem megy oda,mellettem marad,de csóvál,nyüszít..De ahogy megkapja a szabad parancsot,az első,hogy elszalad mellőlem és összenyalja őket...Foglalkozok rengeteget vele,minden jót és minőségit megadok neki,játszunk,gyakorolunk együtt..S szépen haladunk,semmi panasz ilyen szempontból a kutyára.De,valami mégis hiányzik nekem...Az az igazi gazda-kutya kapcsolat,ahol látszik,érződik az egymáshoz való ragaszkodás...
2013. júl. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
na ezaz, ő is ugyanígy viselkedik, úgy érzem az idegeneket jobban szereti mint engem, nekem még egyszer sem örül nyüszítve persze egy vad idegennek...és sztem ez az oka,hogy én is így állok hozzá
2013. júl. 7. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!