Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen minőségű az ORLANDO...

Milyen minőségű az ORLANDO kutyatáp és jutalomfalat?

Figyelt kérdés
A Lidl-ben figyeltem fel ezekre a tápokra. Nagyon jó összetételünk tűnik. A jutalom falat 210 Ft körül van 20 szál snack van benne és 50% hús tartalommal. A táp pedig kb 330 ft/kg és 25% a hústartalma. Nagyon jónak tűnik a beltartalmi értékei alapján, viszont az ára miatt kicsit olcsónak tűnik. Tényleg ilyen jó?
2009. okt. 17. 12:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%

Nem lehet olyan jó.Milyen minőségű alapanyagokat lehet szerinted ennyi pénzből kapni?Kukoricát,gabonát.Érdekelne,hogy az a hús,amiből van,milyen minőségű?Jó eséllyel vágóhídi hulladék.

Lidl,Tesco,Arostb.ilyen helyeken nem jó állatkaját venni.

2009. okt. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tudomásom szerint minden esetben váhóhidi hulladékokat használnak fel. Lehet hogy az 1000 ft / kg feletti tápokban van némi színhús is, de nem hinném...
2009. okt. 19. 16:14
 3/12 anonim válasza:
46%
Én azt hittem az Orlando jó minőségű, mert egyszer elirták az újságban és 100g 320 Ft-ba került. Csak néztem, hogy mi olyan drága ebben!? De aztán rájöttem, hogy semmi. Nem ajánlom. De emellett nem ajánlom a túl drága tápokat sem márcsak a pénz miatt sem. Viszont való igaz, hogy a drágább tápokban vitaminok is vannak és jobb minőségű alapanyagokból vannak. Van amelyik tisztán növényi eredetű. Én a SUSA nevű tápot veszem ez kb. 7000e forint 15 kg. Nem túl drága, de nem is túl olcsó és ami a lényeg, hogy NEM kapható hipermarketekben csak kisállat kereskedésben vagy szaküzletben. Nem olyan ismert, de német és ott azért adnak a kutyákra. A csomagolásra pedig az van írva hogy SuperPremium, amit nem irhatnak rá bármilyen tápra, mert az egy minősítés. Remélem segítettem, bár látom már régen írtad azóta talán már meg is találtad milyen tápot vegyél.
2010. febr. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez a Susa táp hol szerezhető be?
2010. febr. 24. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

Magát az Orlandó kutyatápot nem szeretném minősíteni, de mivel "elhangzott" itt néhány tévedés, helyretenném. Tehát:


Hibás az a feltevés, hogy minden kutyatápban _kizárólag_ vágóhidi mellékterméket használnak fel. Bár igaz, hogy számos alsókategóriás, ill. marketingtermékben ez képezi a kutyatápban lévő hússzármazékok nagyobb részét, de még ezekben is kötelezően kell valódi húst használniuk a gyártóknak. A törvények előírják, hogy enélkül nem tűntethetik fel az ízesítést, azaz, hogy az adott készítmény csirkehúsos avagy marhahúsos-e, és ezen összetevők minimumértékét 4%ban hatrozza meg a törvény. Tessék kipróbálni, kimenni a konyhába és elővenni a gazdaságos áruházban vásárolt bármelyik kutya avagy macskatápot. Lefogadom, hogy egy csirkés konzervnél a címkén az összetevőknél ez a felirat lesz: Hús és állati származékok (min: X% hús, min 4% csirkehús) Persze ebből az első érték a vágóhidi melléktermékre utal :)

A valódi prémium termékek kizrólag emberi fogyasztásra alkalmas SZÍNHÚSBÓL készülnek, persze az áruk is igen magas, ilyen pl. az ORIJEN.


Az is hibás hozzáállás egy kutyatáp esetében hogy ha valaminek 100g-ja 320Ft akor az bár "drága" de jó, mint ahogyan az is hogyha valami német akkor az jó, és sajnálatosan az sem jelent semmit sem, hogy az adott tápra a gyártó ráírja-e hogy SUPERPREMIUM, ugyanis ez NEM minősítés, ez csupán marketing! A kutyáknak nem úgy kell tápot választani, hogy közepesen olcsó legyen, és nem is úgy hogy Superprémiumot akarok.


Alapvető, hogy eldöntsük mennyit tudunk havonta kedvencünkre áldozni, majd nézzük meg ebből mit lehet kihozni. Ha megtehetjük magas fehérje és alacsony szénhidrát(gabona) tartalmú tápot kell keresni. Fontos még, hogy a magas ZSÍR százaléktól nem kell megijedni, ugyanis az állati zsírokat a kutyák kiválóan emésztik/bontják. Ebből hatékonyabban elő tudják állítani az elemi szőlőcukrot mint a gabonaszármazékokból(ugye az ember a gaboaszármazékok szénhidrátvegyületeiből állítja elő az elemi szőlőcukrot). Tehát a kutyák NEM az állati zsírtól híznak el hanem a roszminőségű elsősorban gabona összetevőkből álló tápok hízlalják el őket, meg a gazdik által adott "jutalomfalatok" (kenyérdrabka, kuta-keksz, tészta, puffasztottgabona).


Egyébiránt a Susa táp majdnem pont olyan jó mint az Orlandó, vagy fordítva :(

2010. márc. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
24%

Ha megfigyelitek,a legtöbb szuperprmémiumnak nevezett csodatáp nagy része gabona.

Meglepett,hogy sok gyártónál a fogyókúrásnak nevezett tápok fő összetevője kukorica.

Tudtátok pl.,hogy az agyonreklámozott Hill's 47,5 % szénhidrátot tartalmaz?Majdnem dobtam egy hátast,mikor olvastam.

2010. márc. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
35%
Én mondtam a 100g 320 Ft DE HA MÁR LEHURROGSZ VALAKIT LEGALÁBB PONTOSAN IDÉZZ!!!!! kédzeld el hogy az újságban ELÍRTÁK!! Egyébként pedigazt sem kijelentés szerűen mondtam hogy mivel német ezért BIZTOSAN jó, csak azért általában ott adnak a minőségre. Nem szeretem amikor valaki kiforgatja a szavaim. És egyébként a Susa BIZTOSAN jobb mint az Orlando ugyanis NEM lehet kapni szuper illetve hipermarketekben az Orlandot viszont igen. A PREMIUM illetve SUPERPREMIUM-ról pedig csak annyit hogy lehet h nem minősítés de NEM lehet bármilyen tápra rátenni... Olvastam róla több cikket és több kritériumnak is meg kell felelnie. PL: a Susa táp amit említettem Superpremium volt eddig legalábbis az a fajta amit én veszek. MOST már UGYANAZ a fajta "csak" PREMIUM. Nem hiszem hogy ez marketingfogás lenne. Egyébként abban IGAZAD VAN, hogy attól híznak el amit írtál, szóval attól megőrülök amikor azt látom, hogy maradékot adnak a kutyának amivel talán nem is lenne baj ha nem lenne benne kb egy fél kiló kenyér... jó nyilván nem fél kiló de valaki eszméletlen sok kenyeret ad a kutyájának.. ami nem jó... DE emelett tényleg mindenki a pénztárcája szerint döntse el hogy mi az amit még ki tud fizetni kutyatápra.
2010. márc. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%
Nem minden kutyatáp vágóhídi húsokból készül, például az én kutyám Orijen-t kap,és az Orijen emberi fogyasztásra alkalmas húsokból készül. Csakúgy mint az Acana,Hill's,Royal Canin,Happy Dog. A többit nem ismerem annyira.
2010. szept. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 poetic válasza:
100%

Egyáltalán nem az árán múlik...vagy hogy hol veszed meg, ki árulja. Ez már eleve vicc és tudatlanság, aki így vélekedik vagy gondolkozik.


Egyik tévhit: A szénhidrát önmagában nem jó vagy rossz, hanem van és fogyasztható. Nagyon nagy divat lett és ügyesen félre is tájékoztatják az embereket gyártók által támogatott orvosok vagy médiumok. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy nem fontos a megfelelő szénhidrát bevitel, de ez ennél sokkal komplexebb dolog. Függ a kutya fajtájától, életvitelétől és nagyon-nagyon függ attól is, hogy a állat mennyit mozog és annak milyen a minősége. Sok kutyának igenis nagyon fontos lenne izomzatot építeni, aminél a bevitt összetevők és a mozgás is kulcsfontosságú... Itt nem arról van szó, amit a különböző helyekről már demagóg módon a szájába etetnek az embereknek.. Itt is és máshol is látható, hogy nagyon szépen be is veszik. Szénhidrát, egyes vitaminok fogyasztásánál igen fontos tényező az is, hogy mellé mit fogyaszt, mivel vannak olyan összetevők, amik elősegítik, olykor már majdnem hogy semlegesítik a hatásukat. Arról nem is beszélve, hogy az úgynevezett művitaminok hatása olykor elmarad a természetes "testvérének" hatásától.


Az állat etetétése egy nagyon nagy biznisz, hiszen először az embereket kell beetetni, amit sok úgynevezett világmárka ügyesen meg is tett, aztán többszörös áron, elég nagy nyereségkulccsal adogatja el a termékeit. Alacsonyabb és drágább tápokban is vannak megfelelők, de a feliratok összetevői is sokszor megtévesztők.


Erre sajnos egyenlőre még nincs megfelelő szabályozás, annak ellenére, hogy a különböző szervezetek, fórumok publikálják ezt a problémát.


Hányszor látom azt a boltban, hogy valaki kiröhögi a 100 forintos terméket, aztán megveszi a közel 400 forintost és ezzel többnek, jónak érzi magát. Kihangsúlyozza a termék, hogy pl. 0 cukor vagy egyebek, mellette vagy helyettesítő összetevőként meg olyan anyagokat tartalmaz, ami jóval károsabb, mint ha egy ósdinak tűnő terméket választana.


Én mindig azt javaslom, ha valaki állatot szeretne otthon tartani, akkor ellőtte sok időt áldozzon rá, hogy megismerje a számára fontos összetevőket.


A legegyszerűbb dolog levenni a tápot a polcról és minden komolyabb munka és utánanézés nélkül adagolni neki a jól megmarketingelt "ételt".


Kutyát tartani nem hobby, hanem életforma. Magyarok pedig pont nem járnak abban élen, hogy megfelelően és jól választják meg az étrendüket, ennek jópár év múlva mindig szépen elő is jön a hatása. Nem minden országban normális, hogy az öregek sorban állnak az orvosnál és napi 15 gyógyszert esznek, mert szegényeknek gyakorlatilag a vérnyomástól kezdve a csontozaton át (még sorolhatnám) mindennel bajuk van. Ez a kutyatartásban sincs másképp.


Ahhoz viszont nem kell orvosnak lenni, hogy megfelelő tápanyagot válassz a kedvencednek, megfelelő életformához, illetve mellé (akár beszélhetünk a napi 10 perc sétás kanapé kutyákról is).


Írom mindezt úgy, hogy nekem mindkét kutyám nagyon hosszú ideig élt (egyik pl. 18 évig). Ennek fontos eleme a minőségi élet, mozgás, táplálék, illetve sok szeretet és odafigyelés.

2014. márc. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
43%
A drága kutyatápok nem más mint átbaszás !
2017. febr. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!