Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Béka vs. Kutya. Mit kéne tennünk?

Béka vs. Kutya. Mit kéne tennünk?

Figyelt kérdés

Kertes házban lakunk, a közelünkben van egy kis patak-folyó, tehát van békánk is az udvaron sajnos már több éve. A béka pontos fajtáját nem tudom, most keresgetem, de nem varangy vagy olyan veszélyesebbnek tűnő, vagy ásó vagy gyepi, ahogy wikin nézem a hazánkban élő fajok listáját...

A lényeg az, hogy a kutya nem tűri jól őket, ahogy más nem itthoni állatot sem (sün, gyík, sikló) ezért ha találkozik vele ráugrik és harapni kezdi, ámde a békának gondolom a bőrén lévő nyálka undorító ízű, emiatt a kutya nyáladzik tőle, mint a fene..bár nem szokta megviselni úgy igazán. Ha megtalálom őket épp harc közben, akkor a kutyát megetetem és itatom (alapból is van előtte kaja-víz, de "parancsszóra" kell tenni ha ott vagyok), a békát meg visszadobom a kertbe egy lapát segítségével (undorom tőlük..de megölni nem szeretném). Viszont mindig itt lébecol egy-két példánya a brekegőknek és a kutyát megszeretném védeni az esetleges bajoktól.


Mit kéne tenni szerintetek? Lehet ettől a kutyának baja vagy ez amolyan ártalmatlan játék? Ötletek?


2013. júl. 6. 22:15
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Nem lehet tőlük baja a kutyádnak. :)
2013. júl. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Közben kiderítettem, ásóbékáról van szó.


És köszönöm a válaszodat! :)

2013. júl. 6. 22:25
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos lehet tőle baja, akár el is pusztulhat. Ezért kellene beazonosítani a békákat! Próbáld lefényképezni és töltsd fel róla a képet, hogy meg lehessen határozni milyen fajta. Ha nincs erre alkalmas eszközöd, akkor dobj rá a békára egy vödröt és tegyél rá egy téglát (képes feldönteni, ha ugrál alatta) a kutyát pedig addig ne engedd a közelébe, és kérj kölcsön a szomszédtól vagy kérd meg, hogy szaladjon már át lefotózni neked. Próbáljatok éles, használható képeket készíteni.
2013. júl. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Elég valószínű, hogy róla van szó: [link] Legalábbis a google képek alapján, rá hasonlít a legjobban, az általam látott kis cukiság. (Nem kapcsolódik ide, de ha már olvassa valaki, akkor tudja meg, ha eddig nem tudta: a varangy nem tud ugrani, csak mászni..én nem tudtam eddig:)
2013. júl. 6. 22:32
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

Nem lesz baja, ne aggodj.

Nagyon rendes vagy, hogy nem bantod a bekakat, kicsik csunyak, de ok is elolenyek.

2013. júl. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Ahogyan 22:34-es mondja, a békák is élőlények, bajt sem okoznak. És védettek.
2013. júl. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, nem frissítettem a kérdést, ezért nem tudtam, hogy már beazonosítottad. :)

Akkor rendben van.

2013. júl. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Hát azért ha nem is lehet belőle baja és utálod is őket, én biztos nem örülnék, ha a kutyám 10 ezer forintokat gyilkolászna.
2013. júl. 7. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem öli meg őket. Én is néztem az árukat, állatvédő vagyok, de nem tudok mit kezdeni velük azonkívül, hogy mi, emberek nem öljük őket, és a kutyát is próbálom távoltartani tőlük.


Mindenkinek köszönöm a válaszát! :)

2013. júl. 7. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!