Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nézik le azt, akit nem...

Miért nézik le azt, akit nem a problémás kutyák érdekelnek?

Figyelt kérdés

Ti is észrevettétek, hogy van egy új fajta kutyatartó, főleg itt a fórumon? Az a fajta, aki álmából felébresztve képes lenne egy veszett farkasfalkát is leszerelni? Általában úgy indul az egész, hogy az illető nem nagyon van benne a kutyakiképzésben, de aztán valahogy szert tesz egy problémás kutyára és veszi a fáradtságot, hogy megoldja a problámát (ami, be kell hogy ismerjem, tiszteletre méltó). Itt találkozik Jan Fennellel, Caesar Millannal, a tüköriskolával, Cerberossal vagy ehhez hasonló módszerrel, és mivel ez segített neki, ezért teljesen a megszállottja lesz, mindent tud róla, elvakultan védi. Tökéletes szakmaisággal kielemezi a kutyája minden mozdulatát, viszont az átlagos dolgokkal sokszor gondban van vagy lekicsinyli őket. Teljes stresszben van egy egyszerű engedelmes vizsga előtt, és elájul ha a kutyája tud 30 trükköt. És ezeket is leginkább csak egy jó módszernek tartja arra, hogy a fenti módszereket gyakorolja.

Ezzel még nem is lenne baj, de ezek az emberek miért nézik le azt aki beismeri, hogy ezeket a dolgokat nem tudja, illetve nincs oda a fent említett módszerekért, mert őt a kiképzés más ágazata érdekli? Lehet, hogy ő álmából felkeltve mond neked 10 módszert hogyan tanítsd meg a kutyád kézenállni vagy fejből felmondja neked az összes verseny szabályzatát... Nincs szüksége arra, hogy behatóan ismerje a problémás kutyákat, mert ő eleve úgy nevelte a kutyáját, hogy ne legyen az. Ez nem tiszteletre méltó? Nem ez lenne a normális? Más esetleg problémás kutyájával meg úgy gondolja, hogy nem az ő kötelessége foglalkozni.



2013. júl. 6. 16:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
"mert ő eleve úgy nevelte a kutyáját, hogy ne legyen az" Ilyen nincs! Én is úgy neveltem a kutyámat, hogy ne legyen problémás, mégis az és most tanulom, hogy mit hogyan csináljak,hogy segítsek rajta.
2013. júl. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

1es vagyok.


Egyébként én nem hinném, hogy lenézik az ilyen embereket, inkább csak azokat, akik feladják, ha netán probléma lesz a kutyájukkal és azt állítják nem tudják megoldani. Pedig sokkal inkább csak nem akarják...

2013. júl. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Már miért ne lenne ilyen? Nekem egyik kutyám sem problémás, meg sok más emberé sem. Azért mert neked nem sikerült, nem azt jelenti, hogy ne lenne lehetséges. Lehet rosszul csináltál valamit, vagy történt valami a kutyáddal amiről nem tehetsz (menhelyi volt, bántották stb) de most nem ezekről az esetekről van szó.
2013. júl. 6. 17:31
 4/19 A kérdező kommentje:
Rosszul hiszed. Engem volt, hogy a sárga földin lealáztak, mert mi az, hogy nem tudok két 61
2013. júl. 6. 17:33
 5/19 A kérdező kommentje:
*60 kg-os fenevadat tökéletes koreográfiával szétválasztani, ez egy főbenjáró bűn, és hogy ilyen embernek a kezében kutyát adni nem szabadna. És nem ez volt az egyetlen eset. De miért is kéne tudnom? Az én kutyám nem verekszik, másoké meg nem az én felelősségem.
2013. júl. 6. 17:34
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
én ugy látom, hogy itt nagyon túlzásba lett vive, ez a kutyázósdi. Generálnak olyan problémákat, ami nincs is, vagy nem is probléma. Régen is voltak kutyák, de nem volt suttogó, meg tükrös, aztán most gyakorlatilag több a neveletlen szófogadtalan, meg problémásabb kutya. Eléggé domináns kutyáim vannak, de babakortól normálisan vannak nevelve, igy nincs bajom velük. Tudják, hogy van fekete meg fehér. Én megmondom őszintén, hogy olyan kutyával nem is élnék szivesen akit foltozgatni kell.
2013. júl. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Részben egyetértek veled. Néha már én is kellemetlenül érzem magam, hogy lassan az a normális akinek bajos kutyája van és minden "szolgáltatás" nekik szól, aki többet vagy mást akar arra furán néznek, lassan egy egyszerűen szófogadó kutya urban legend lesz. Másfelől azért én örülök, hogy nem úgy élünk mint régen. Kell kutyatudomány fejlődése, jobb mint elföldelni azt as kutyát aki nem tetszik...
2013. júl. 6. 17:59
 8/19 anonim ***** válasza:
Nem volt a szelekció céltalan, nem került be ennyi beteges ideggyenge kutya a tenyészésbe. a mai humánusabb formája az ivartalanitás lenne, de arra nem költenek, és ugyanannyiért adják el a selejtet is, mint a jót.
2013. júl. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ezen ne akadj le. Mindig is voltak és lesznek bunkó emberek agresszív kutyával. Nézd, én sem tudnék szétválasztani 2 darab 60 kg-os kutyát. Szerintem ez már inkább két emberes feladat, a két gazdi együtt tudja csak végrehajtani. Kövezzetek meg, de nem hiszem, hogy ha én vagyok 58 kg, akkor nekem itt reális esélyem lenne bármire is. Mondjuk nincs is 60 kilós kutyám...

Szoktam nézni Cesar videóit, de még nem láttam őt sem német juhásznál, vagy rotinál nagyobb kutyával. Értem én, hogy ez is veszélyes, de egyszer azért szeretném őt látni egy olyan jó 70 kilós megvadult kaukázusival szemben, mielőtt leborulok nagysága előtt.

2013. júl. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
72%
Én ugyan nem istenítek egy módszert sem, csak simán problémás kutyákkal foglalkozom, viszont senkit nem nézek le, aki nem ezt teszi, egészen addig, amíg ezt felvállalja, és nem árt vele a problémás kutyáknak. Sajnos viszont sokan nem mondják azt, hogy "nem értek hozzá", mert úgy gondolják, hogy ez a problémás kutyázás csak valami úri muri, két pofon oszt' jó lesz, az eddig is működött. Vagy valami tüneti kezelést bemutat, amitől a gazdának ideiglenesen jobb lesz, mert odáig megy neki, ezt tanulta, eddig érdekli a téma. Vagy bármi mást csinál, csak a gazda ne vigye máshoz a pénzét véletlenül se. Mondjuk ez problémás kutyás kiképzőknél is ismert jelenség, hogy fogalma nincs a megoldásról, de be nem vallaná, mert hát miféle szakembernek tűnne úgy; őket pont ugyanannyira rühellem, mint bárki mást, aki a kutyának árt az egója és/vagy a pénztárcája miatt. És sajnos nincsenek kevesen az ilyenek.
2013. júl. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!