Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya sintértelepről?

Kutya sintértelepről?

Figyelt kérdés
Kihozok egy kutyát ideiglenesbe a sintértelepről, altatásveszély van. Sok kutyám volt már, de ettől valahogy tartok. Mire kell figyelnem? Köszi

2013. júl. 6. 15:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
Hát, hogy a kutya ne vegye észre azt, hogy tartasz tőle.
2013. júl. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
1,5 éves puli jellegű, reméelm még nevelhető
2013. júl. 6. 16:08
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen kutyák általában igyekeznek maximálisan alkalmazkodni.Az első napokban lehet tartózkodóbb,de még fiatal,abszolút nevelhető.

Ha van a közeledben Cerbi Suli,akkor mielőbb vidd el rehabilitációs foglalkozásra,ahhoz nagyon értenek.Gyepiről mentett kutyáknak vagy ingyenes,vagy fillérekbe kerül.

[link]

2013. júl. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs másik kutya, akkor nincs mitől tartanod.

Ha van, akkor az összeszoktatással lehetnek problémák, a puliknak tér kell, szaladgálás, főleg, hogy fiatal még. Minden kutya nevelhető, csak melyik jobban, melyik kevésbé.

Eleinte félhet tőletek, ha ez áll fenn, akkor ne menj utána, várd meg, míg ő kezd el ismerkedni, szagolgatni.

Túl sok kaja ne legyen előtte, mert egy menhelyi kutyának a kaja a mindene, bezabálna, majd nagy valószínűséggel ki is hányná.

2013. júl. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez eletmentes, nagyon szep, amit teszel.

Arra figyelj, hogy ha van sajat kutya, akkor osszeszoktatni vele.

Papirjain ugyis latod majd, hogy letoltotte a 2 het karantent, elvileg oltva kapod, de ez nem biztos, de elvileg ugy adjak ki asszem.

Allatorvos azert lassa majd, ha kicsit megszokott nalad, lehet, hogy kell neki egy furdetes, bolhairtas, fereghajtas.

Arra is figyelj, hogy az elso napokban nehogy meglepjen, nyilvan szokatlan lesz neki a szabadsag.

A mi befogadott kutyank az elso heten ejszaka megallas nelkul ugatott, azt hittuk, valami baja van, aztan nem csinalta utana mar, szerintem meg akarta mutatni, hogy milyen ugyes, eber, szoval ne lepodj meg, ha ilyet csinal esetleg.

A mentett kutyak a leghalasabbak, majd meglatod.

Es o meg fiatal, nevelheto.

2013. júl. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Van 2 másik kutyám, macskák, tyúkok, inkább attól tartok h őket nem szokja meg, akkor pedig macerás lesz különkerítgetni őket... a puli keverékem sose sikerült leszoktatni a tyúkevésről, pedig vagy 8 éve nálunk van. Az új kutyus el lesz kerítve, legalábbis az első napokban biztosan. Kb. 6 hete van a gyepin, gondolom megkapta az oltásait. Köszönöm a válaszokat, majd írok ha már nálam lesz :)
2013. júl. 6. 19:59
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy netes ismerősöm írta, hogy elpusztult az öreg kutyája, a másik 8 éves. Menhelyről kihozatott egy 2 éves kutyát, amelyikkel nem tud mit kezdeni. Először az ágya alatt bújt el, most már a kertben. Kivégezte a két macskát, enni eszik, megsimogatni nem lehet. Nincs szocializálva.

Én menhelyit hoztam el tavaly, de két hétig barátkoztam vele, mégis hónapokig tartott, mire összeszoktunk.

2013. júl. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja és én olyat hoztam rl, amelyik chippelve, oltva, féregtelenítve és iskoláztatva volt a menhelyen.
2013. júl. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Én meg "tenyésztőtől"hoztam el ideggyenge,pánikbeteg kutyát.Úgyhogy szerencse kérdése.
2013. júl. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz gond, turelem es szeretet kell hozza, az meg Nalad meg lesz. Sok sikert hozza, majd irj, ha mar Nalad lesz. :)
2013. júl. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!