Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a láz jelei a kutyáknál?

Mik a láz jelei a kutyáknál?

Figyelt kérdés
2009. okt. 17. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
Száraz az orruk, nem nedves, mint normálisan!
2009. okt. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Ez nem igaz, az orrnak semmi köze a lázhoz. Az én kutyáimnak mindig száraz az orruk amíg meg nem nyalják. Onnan tudod, hogy megméred a hőmérsékletét végbélben.
2009. okt. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
75%

Én is úgy tudom, hogy az orrnak köze van a lázhoz, mert a nyálkahártya tartja nedvesen és hidegen normális esetben a kutyus orrát. Ha ez be van gyulladva, akkor száraz.

Nézd meg azt is, hogy milyen kedve van a kutyának, ha kedvetlen, nem mozgékony az is a láz tönete lehet. Valamint szerintem a legfontosabb a szem.

Ha a kutya szeme nem szép tiszta, hanem vizenyős, akkor tuti beteg.

Remélem segítettem...

2009. okt. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
De most akkor az én kutyáim betegek? :D Mert kb 8 éve, mióta él, száraz és meleg az orra amíg csak meg nem nyalja! Sőt a másik kettőnek is mindig olyan, sőt a macskámnak is! Nem kellenek ilyen praktitkák, megmérni a lázat 1 perc!
2009. okt. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az embernél mi a láz tünete? Forróság, bágyadtság, fáradtság, hidegrázás, izom érzékenység és merevség - mindenkinél változó. Egy kutyánál ebből mit veszel észre? Maximum a bágyadtságot.

Egyszerűen meg kell mérni a végbelében lázmérővel. A kutyák testhőmérséklete 1 fokkal magasabb, mint az emberé, így 38 fok fölött van hőemelkedése, és 39 fok tájékán pedig láza.

2009. okt. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!