Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a hőguta jelei a kutyáknál...

Mik a hőguta jelei a kutyáknál és mi a teendő, ha esetleg hőgutát kapott?

Figyelt kérdés

Árnyékban van de ott is meleg van, a hűs szobában nem maradt, nem akar inni sem. Rángatózott, és dülöngélt mint aki szédül. Pincsi keverék. Próbáltam bevizezni a szája körül és a fejét hogy lehűtsem. most már nem zilál annyira, de félek mi lesz ha még melegebb lesz. Már négy éves de ilyen még sosem volt.

Minden tanácsot köszönök.


2010. jún. 9. 11:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Orvoshoz kell vinni minél hamarabb.
2010. jún. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ilyesmik. Az enyém egy ilyen eset után (szintén rövid orrú csak kicsit nagyobb) még este is rángott egy picit, de másnapra jól lett, nem hányt, meg semmi más tünetet nem produkált. Mondjuk én megvártam míg összeszedi magát, hogy lábon jöjön haza, de vizeztem a tarkóját, fülét, hasát, aztán talált egy pocsoját és belehasalt. Otthon rögtön átmostam langyos vízzel. Ja és tapodtat se mozdultam mellőle, míg nem lettem benne egészen bizto, hogy minden oké.


A lényeg, hogy hűtsd le, várj pár órát, és ha semmi rendelleneset nem tapasztalsz, akkor is maradj mellette még egy jó darabig. Ha bármi más tünetet észlelsz, akkor kocsiba, és doki.

2010. jún. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors segítséget. Figyelem a drágámat.
2010. jún. 9. 11:33
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

nekünk is pincsink van..azaz vannak. sajna nálunk jó párszor előfurdolt már, éppen ezért napközben csak éppen annyira mehetnek ki hogy a dolgukat elvégezzék. a kutyus olyankor mint ahogy írtad hány, dűlöngél, olyan kis kókadt, bamba. mindenképpen hűvös helyre kell vinni, mi a tarkójára engedünk hideg vizet, illetve hideg vizes borogatást teszünk rá. szükség esetén még calciumot is kap. mindenképpen orvoshoz kell vinni ha nem múlnak a tünetek mert akár bele is pusztulhat.


vigyázz rá :-)

2010. jún. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azóta jól van. Azt nem értem hogy eddig soha nem volt még ilyen pedig sokat kint volt minden nyáron. Attól félek nem-e epilepsziás roham de azt hiszem az egy kicsit más. A doki még nem látta, de ma jön és megnézi végre.
2010. jún. 10. 10:50
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
szia, a picsitulajdonos vagyok...mit mondott az állatorvos? jól van a kutyus?
2010. jún. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!