Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Parvovírus? Mi lehet a baja?

Parvovírus? Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
hasmenése van , tegnap 3-szor , tegnap előtt 2-ször , az előtt meg 4-szer hányt ! orvosnál két hete voltunk és azt mondta h csak ki van kezdve a hasa de akkor még nem volt hányás kap szén tablettát meg még egy gyógyszert! elvigyük orvoshoz ? mi lehet a baja ? könyvben néztm a tüneteket és azt írja h parvo vagy mérgezés de mérgezés ki van zárva mert benti kutya !!!köszi előre is a válaszokat!a parvo a kombinált oltásban van benne?
2009. okt. 17. 13:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Elvileg a parvo benne van a kombináltban. Nem volt benne kullancs? Ha volt, nem sötét a vizelete?

Vagy esetleg, csonttal etetitek? A miénk pl nem bírja a csontot.

2009. okt. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nagyon sok lehetőség van, ha csont lenne, akkor véres lenne a hányás is, meg az ürülék is. Mármint ha csont felszakítaná a gyomrot vagy a beleket. Én is parvo-ra gondolok, szerintem orvos sűrgősen, de ha megkapta a parvo elleni kombináltat, akkor kizárt, hogy parvo-s legyen, akkor nem tudom, mi lehet a baj. Mérgezés akkor is szóba jöhet, ha benti kutya, átfúj a kertetekbe a szél egy olyan növényt, ami kezelve volt gyomírtóval, máris meg van mérgezve a kutya. De az is lehet, hogy a lakásban evett meg valamit, amit nem kellett volna, vagy ivott a wc csészéből és bélfertőzése van. Szerintem orvos!!!
2009. okt. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
most azt néztük a könyvbe h eddig 7 db oltásnak kéne lnenie de csak 6 van neki de mi mindig elvittük az orvoshoz és úgy csináltunk mindent ahogy kell!!! mindig pontosan tartottuk be az oltási időket de egy mégis hiányzik lehet h parvo pont??? mérgezés ellen szól h kap olyan gyógyhatású készítményt ami tisztitó hatású a vért is tisztitja ! most mi legyen aggódom ,de nagyon aktívnak aktív
2009. okt. 17. 13:40
 4/12 A kérdező kommentje:
csontot nem kapott!!!
2009. okt. 17. 13:40
 5/12 A kérdező kommentje:
kullancs se volt benne nem sötét a vizelete normális
2009. okt. 17. 13:40
 6/12 A kérdező kommentje:
ja meg az h a könyvbe külön van a parvo oltást (külön írja le és külön a kombináltat!)
2009. okt. 17. 13:41
 7/12 anonim ***** válasza:
Elvileg az oltási könyvet ha elviszed a dokihoz, ő abból tudja, hogy melyik oltás van meg neki és melyik nem. De lehet, hogy dokit kellene váltanod, ha pest vagy, írj privit, mert nekem egy nagyon jó állatorvosom van, ha szeretnéd, megadom a számát. (13:31 :))
2009. okt. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Miért nem viszed orvoshoz?? 3 napig hagyni hányni nem túl jó móka... Ne a könyveket olvasgasd, irány az orvoshoz!

A parvo elleni oltás az első, amit a kiksutyák meg szoktak kapni.

2009. okt. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha 6db oltása van, akkor nem parvos ( a 6 oltás valamelyike biztos, hogy parvo elleni oltás).

A hányás és a hasmenés akármilyen betegség tünete lehet. Én egy súlyos gyomorrontásra tippelek, de lehet bélfertőzés is, azt oltások mellett is összeszedheti a kutya.

Mihamarabb vigyétek orvoshoz, vigyetek székletmintát és hányásmintát is, hogy meg tudja nézni a doki, ha szükséges, a székletet küldje el tenyésztésre.

Amíg nem juttok el az orvoshoz, arra figyeljetek oda, hogy ne száradjon ki (kölyökkutyáknál ez nagyon veszélyes)! Ha tápot kap, öntsétek fel vízzel, húslevessel, akármilyen folyadékkal, ha nem akar enni-inni, akkor fecskendővel itassátok, lehetőleg óránként, de inkább még gyakrabban, egyszerre csak keveset. Ha itatni kell, legyen az húsleves vagy narancslé, valami olyasmi, amiben nyomokban van valamennyi tápanyag.

Mihamarabb orvos, nagyon súlyos vízvesztesége van ennyi hányással és hasmenéssel!!!

2009. okt. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

köszi szépen a válaszokat

az volt a baj h szombat délután nehéz volt orvost találni de találtunk egy jó dokit igaz drága de megéri nem parvos de azt mondja h ha két héten belül nem hoztuk volna dokihoz akk elpusztul de szerencsére jól van kapott gyógyszert csak ha keddig nem javul akk altatni kell és felkel nyitni a hasát lehet :S mi lehet a baja ?

2009. okt. 18. 09:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!