Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elso kutyanak szukat, vagy...

Elso kutyanak szukat, vagy kant ajanlotok?

Figyelt kérdés
Indokoljatok is meg, legyszi:)))

2013. júl. 7. 19:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nekem volt még fiatalkoromban uszkárom, egy kis kan, semmi gond nem volt vele, aranyos jópofa kis kutyák, nem hinném, hogy akár kannal, akár szukával komoly problémád lenne.
2013. júl. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem első kutyám van, kan. A nevelésére eléggé rá kellett feküdni, de szerintem inkább az alaptermészete, mint a neme miatt. Ugyanakkor sose cserélném el szukára vagy bármilyen más kutyára, mert pont úgy kedvelem a jellemét, ahogy van.

Egyik barátnőm szintén első kutyás, egy kan uszkárja van. Elképesztő engedelmes, jófej kutya, gond nélkül sétálnak póráz nélkül, nem kolbászol el soha. Kicsit irigylem is őket, hogy mindenféle kutyasulis segítség nélkül ilyen király a kapcsolatuk:) Szóval tényleg nem csak nemfüggő. Részben talán a fajta, de legfőképpen maga az egyed, ami számít.

2013. júl. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ha a kérdés alatt azt érted, hogy melyik a könnyebben kezelhető, akkor azt mondom, mindegy. Egyedet válassz, nem a nem alapján. Szukából is kifoghatsz egy domináns kutyust és kanból is egy megadóbb típust, ugyanez igaz fordítva.

Én szukát szerettem volna, már nem is tudom miért, a férjem mindenáron kant. Végül szerelem volt első látásra a kutyám, aki kan. Ott abban a pillanatban tök mindegy volt a neme, tudtam, h őt akarom hazahozni.

Első kutyám nekem is, domináns a lelkem, de alapvetően nincs vele gond, a behíváson kell még csiszolnunk és nekem kell változni pár dologban.

Tetszik benne, h magabiztos, domináns és nagyon sok oldalú (rehabolunk is vele agresszív kutyákat).

A következő kutyám is biztos, h kan lesz és ugyanilyen magabiztos kis "dögöt" szeretnék :)

2013. júl. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 zsuzsabazsa ***** válasza:
Teljesen mindegy milyen ivarú, lényeg az, hogy megfelelően tartsd és neveld.
2013. júl. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A szukák általában könnyebbe kezelhetőek, mint a kanok. De ez nem feltétlen van így, egy szuka is lehet nagyon önfejű és domináns ,de egy kan is lehet nagyon könnyen tanítható. A fontos az hogy igazi tenyésztőtől vegyél kölyköt, és akkor ő fog neked tudni segíteni abban hogy melyik kölyköt válaszd. De persze nagyon sokat számít hogy következetesen neveld a kiskutyát!
2013. júl. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!