Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért baj ha a kutyámnak...

Miért baj ha a kutyámnak állandóan van kirakva táp?

Figyelt kérdés

Kistestű kutyáim vannak és én sosem tekintettem úgy a száraz tápra,hogy az rendes kaja ezért mindig rakok ki nekik és lassan eleszegetik, de egyszer itt megkaptam,hogy mi az,hogy állandóan van kint nekik kaja?(lehet most is megfogom kapni)

Ha nem bírják ki a következő étkezésig akkor esznek abból és nincs probléma.

Egyszer volt nagytestű kutyám, neki kevertem a kajájához száraz tápot de annak inkább anyagi oka volt, mert sokat evett.


2013. júl. 8. 11:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Az utántöltős etetőknek semmi értelme sincs. De szerintem ne kezdjük el sorolni, hogy mi mindent árulnak a boltban, aminek nemhogy értelme nincs, de még kifejzetten káros is, mert soha nem érnénk a végére.
2013. júl. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Nem fogom azt hinni,hogy sokat evett a tápból mert nem eszik belőle sokat, így ha nem eszi meg a rendes kajáját akkor ugyan úgy rájövök,hogy baj van.

Én jobban érzem magam attól,hogyha tudom,hogy nem "éheznek" mert ott van kint a táp, és ezért rakom ki.

2013. júl. 8. 13:20
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Sejtettük, hogy azért csinálod mert neked jó, és nem azért mert a kutyának az. ;) Ezért is mondtuk, hogy tégy így, ha ettől jobban érzed magad.
2013. júl. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

jézus éheznek :D


nem baj,hogy van olyan kutya ami hónapokig tényleg éhezik és él ,bár sovány..


ha MAGADNAK akarsz jót csináld így, ha a KUTYÁIDNAK akkor pedig vedd el előlük a tápot :)

2013. júl. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Akkor legjobb ha nem adok nekik enni úgyis bírják hónapokig, max sovány lesz de legalább spórolok a kajájukon, milyen jó eszembe se jutott...(Kiforgatni én is tudok)


Úgysem fogok változtatni és nem is azért írtam ki mert változtatni szeretnék, nem ettől leszek jó vagy rossz gazda,hogy van e kint nekik kaja vagy nincs.

2013. júl. 8. 14:12
 16/19 anonim ***** válasza:

hierarchiai problémákat generál, mivel úgy gondolhatják, hogy ők rendelkeznek a kaja fölött. ez normál esetben a falkavezér privilégiuma... ő szabja meg, hogy ki-mikor-mennyit ehet. nálunk ez én vagyok, és nem a kutyák, nálad meg fordítva...

mellesleg a kint lévő ételre rászállhatnak a bogarak, meghangyásodhat, egerek odaszokhatnak, stb, nem higiénikus.

2013. júl. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Sosem volt a száraz táp miatt probléma a kutyák között, volt már,hogy egyszerre ketten ettek belőle és még morgás sem volt.
2013. júl. 8. 14:45
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért baj, mert fizikailag és pszichésen is káros.

Fizikailag gyomor és szájptobléma lehet,

pszcihésen a kutya

-válogatóssá változhat,

- ha valamit te magad akarsz adni neki azt meg fogja tagadni,

- a kutya előtt hagyott állandó étel természetellenes hiszen a vadonban sem terem minden fa mögöt őz.

- ezen kívül a kutya és a farkas rokonok, így a kutyára vonatkoznak a "farkas törvények is". Az alfa, azaz a falkavezér eszik elsőnek, ő rendelkezik az ételel, ő szabja meg hogy a többiek mikor ehetnek és mikor nem. Jó esetben a gazda a falkavezér, aki rendelkezik ezekkel a jogokkal. Mégpedig azért kell hogy a gazda legyen a falkavezér, mert:

a) a gazdának jó, mert bármikor uralni képes a kutyát

b) a kutyának jó, mert nincs nyomasztó felelőség a vállán, nem kell folyton feszültségben lennie, hogy a falkát bevédje stb


De neked nyilván fontosabb saját magad, mint a kutyáid. Nem is értem minek tartod őket.

2013. júl. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

A kutyák életében is fontos a rendszer, tudod az a bizonyos bioritmus.

Először is ha kint hagyod a kaját, akkor rámennek a hangyák, legyek, stb. akár fertőző is lehet ebben a melegben.

Másodszor állandóan dolgozik a gyomruk, mert ugye csipegetnek, emésztgetnek. Szóval abszolút nem egészséges!

2013. júl. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!