Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állandóan lebirkázzák a...

Állandóan lebirkázzák a kutyámat. Nektek nem szoktak beszólni az utcán? Elegem van már, hogy mindenütt azt hallom, , olyan mint egy birka"Ha ti is kaptok, kaptatok már hasonlót, hogyan reagáltok?

Figyelt kérdés
2013. jún. 25. 10:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Nálunk nem birka, hanem borjú. De nem rosszindulatból és nem bántóan mondják. Engem nem zavar.
2013. jún. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 Mort9 ***** válasza:
Mond hogy az én kutyám legalább kinéz valahhogy! de egyépként nem kell vele foglalkozni
2013. jún. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
31%

Szia!

Nekem nem szoktak beszólni, mert az én kutyám annyira hamis, hogy nem lehet sétáltatni. De nem is akar kimenni, szerencsére jó nagy udvarunk van, ahol szaladgálhat.


Velem olyan szokott lenni, hogy amikor valakivel beszélgetünk a kutyákról és megkérdezik, milyen fajta kutyám van, és megmondom, hogy keverék, nem mondanak rá semmit, csak látom rajtuk, hogy lebecsmérlik.

Ez nagyon szokott zavarni. Semmivel sem rosszabb egy fajtatiszta kutyánál, sőt, nagyon okos és jó kutya, és nagyon szeret minket, mi is őt.

Nem szoktam hozzászólni ehhez semmit, figyelmen kívül hagyom. Szerintem te sem törődj vele, biztosan nagyon szép és aranyos kutyád van neked is. Az a lényeg, hogy te szereted, és az nem számít, hogy mások lebirkázzák.

2013. jún. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyámon van kb 2 kg felesleg, ez látszik egy kicsit a pociján de nem gurul szóval nem kövér. Ivartalanítva van nem eszik sokat és sokat szaladgál de így is látszik rajta a felesleg. Én mindig azt hallom hogy "de kövér" és őszintén már nagyon unom. Bántó már nagyon. És pont ilyen 120 kilós "tehenek" mondják az a vicces. Sokszor visszafogom magam nem szólok vissza de csúnyán nézek. De amikor nagyon rossz napom van nem tudom megállni hogy ne szóljak vissza, hogy bagoly mondja, vagy csak tükörbe kéne nézni. Nem vagyok a csúnya káromkodós visszaszólás híve de azért finoman odaszólok hogy vegyék már a lapot. A tiédet miért birkázzák? Olyan a szőre? Meg mondjuk az is más ha valaki azt mondja hogy kis duci viccesebb formában, akin látom hogy nem rossz indulatból mondja. Szerintem a birka se egy szép kifejezés egy kutyára. Ha mondjuk látok egy göndör szőrű kutyust én is megjegyzem hogy olyan mint egy kis bari, de nem bántó szándékkal. Az enyém hasonlít az őzikére (őz pincser amúgy is) és egyáltalán nem sértő ha őzikézik, de a bunkó "de kövér" beszólás nagyon nem tetszik.
2013. jún. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Elég szomorú,hogy lenéznek egy kutyát pusztán azért,mert nem fajtatiszta(mellesleg ha van egy annak kinéző kutyám,aki nem törzskönyves,az sem fajtatiszta csak fajtajellegű keverék lehet,akkor...?)vagy mert van egy kis súlyfelesleg rajta...Sajnálom,hogy másokat is leszólnak,nem mintha sok bunkónak bármi köze is lenne hozzá,hogy a kutyámon azért van +2kiló,mert beteg,vagy ivartalanítás után van,vagy mert téli kis felesleg van rajta vagy mert nekem így tetszik.Én egyformán szépnek tartok minden kutyát és ha olyat is látnék,ami már-már extrém módon eltér a normálistól,akkor sem az én dolgom beszólni,vagy ha véleményt szeretnék nyilvánítani,azt meg lehet tenni kulturáltan is.Az én kutyum egyébként fehér,vegyesen göndör-és hosszúszőrű(kuvasz-spicc keverék)és mivel ő is ivartalanított,hízékonyabb,így néha van rajta +1-2 kiló.(Nyáron ezt rendszerint ledolgozzuk,télen mire jön a hideg újra felszedi)
2013. jún. 25. 11:49
 6/27 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Igen mi állatbarátok minden kutyát és más állatot is egyforma szépnek látunk:) Én sem értem azt aki lenéz egy kutyát csak mert nem fajtiszta. Szerintem minden kutyus egyformán imádni való:) Sajnos ezeket el kell engedni a fülünk mellet még ha nem is olyan könnyű.
2013. jún. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémet disznózni szokták,vagy "pitbullozni" az utóbbi jobban zavar,mert köze nincs a pitbullhoz.

Mentett "staff" kutyám van,méretes példány lett,a pitek felső súlyhatárát simán kiüti,de sztem a staffokét is.

De a sok buta embernek mindegyik pitbull,legyen az staff,bullterrier amerikai bulldog,de még a boxerre is hallottam,hogy valaki pitbullt mondd.


Engem a tudatlanság és az előítélet zavar...

2013. jún. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Na akkor a végén már komplett háziállatcsordát alkothatunk a disznóinkkal,birkáinkkal,borjúinkkal:/ :D Azt is bírom,mikor valakinek gőze nincs a kutyafajtákhoz,tényleg csak ötöt,ha ismer,de biztosra mondja(mint a te esetedben is)hogy az márpedig pitbull,mégha a gazdája jobban tudja,akkor is pitbull".Sokszor engem is kerülgetnek a kutyáimmal(pedig nem harcias kinézetűek),meg mikor olyan helyen vagyunk és szabadon vannak,sőt,még pórázon is lépten-nyomon megkérdezik,hogy nem harapnak...?Ilyenkor mindig visszakérdezek,hogy szerintük ha harapna,hagynám szabadon sétálni,hátha széttép valakit?-.-" Mert ugye nekem hiányzik a cirkusz,meg hogy a kutyámat hátha elaltatják utána?Annyi ilyen okos van...
2013. jún. 25. 12:17
 9/27 anonim ***** válasza:
Ha staffod van, akkor valami köze csak van a pithez, mert egy tőből fakad, külsőre meg pláne nagyon hasonlít az előbb említettek miatt, de lényegtelen. Az enyémet még nem csúnyázták le, pedig fel vagyo készülve, direkt azért is vettem, hogy ne akarja fű-fa-virág simogatni.
2013. jún. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Staff mix. :D Maradjunk ennyiben.Cane Corso beütése is van.De 45 kg szóval én véletlenül se tudnám pitbullozni :D

Az orra is egy icipicit turcsi,taln valahol angol bulldog is...passz.

2013. jún. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!