Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törpe tacskót lakásba?

Törpe tacskót lakásba?

Figyelt kérdés

Egész életemben kertes házban éltem és mindig volt legalább 2 kutyám egyszerre.

Főként nagyobb kutyáim voltak (magyar vizsla, boxer) de most úgy alakult, hogy társasházba költözünk így mindenképp kisebb testű kutyát szeretnénk.

Sokat keresgéltünk a fajták között és egyenlőre a törpe tacskó tetszik a legjobban.

Első lakásban tartott kutyának mennyire ajánlanátok a törpe tacskót?

Szőrhullás mennyire vészes?

Hangos fajta? Mennyire bírja az egyedüllétet? (napi 3-4 óráról van szó)


2013. júl. 8. 13:03
1 2 3
 11/22 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

"ha végképp nem akarsz szőrt a házban akkor 3-4 naponta alaposan fürdesd a kutyust"


NEEEEE TANÁCSOLJ MÁR EKKORA OSTOBASÁGOT!!!!!

A kutya bőre-szőre teljesen megsínyli az ilyen sűrű fürdetést!

Lakás kutyának bőven elég 3-4 HAVONTA fürdeni, de inkább még ritkábban!!


Első kutyának ajánlható a shetlandi juhászkutya. Ha ki van mozgatva és le van fárasztva agyilag is, otthon nyugiban van. Könnyen és gyorsan tanul, játékos, barátságos, igazi társasági és sportkutya.

Szőre igaz, hogy hosszú, de hetente való átkeféléssel teljesen karban tartható a bundája

2013. júl. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Én a bulldogot, mopszot tanácsolnám, ha csendes kutyát akarsz. A kutyaszőr meg olyan, higy takarítasz, de valamennyi mindig van, olyan nincs, hogy egy szőrszálat se találsz a lakásban. Minél többet fésülöd, furminatorozod, annál kevesebb szőr lesz a lakásban. Amúgy 3-4 óra egyedül otthon egyáltalán nem veszélyes, ha előtte jól megsétáltatod, végigalussza az egészet.
2013. júl. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Jesszus, érkeznek érdekes válaszok...


Szóval az ugatás általában neveléstől függ. Nyilván van olyan fajta, amelyik többet ugat, van olyan is, melyiknek szinte hangja nincs. De neveléssel megoldható minden.


Törpe tacsi amúgy szeret lakásban is lenni. :) Pár órát minden kutyának ki kéne bírni lakásban, ha erre figyelsz, fokozatosan szoktatod hozzá, akkor nem lesz gond. :)


Nekem nem volt ilyen fajta kutyám lakásba, de tudomásom szerint a szőre nem hullik olyan vészesen. Nyilván ha rendszeresen fésülöd meg takarítasz, csökkented a dolgot.

Mi Furminátort szeretnénk most venni, láttam használat közben és nagyon szépen szedi kifele az elhalt szőröket. :)

A fürdetésről pedig annyit, hogy amit írtak, hogy pár naponta is lehet.. na nem!

Kutyáknak való samponnal nem szabad sűrűn, mert nem tesz jót a bőrüknek, szőrüknek. Pár havonta elég.

Azon kívül persze vízzel átmoshatod a kutyát, azt lehet sűrűbben. Én esős időben szoktam a kis tappancsait lemosni vízzel, gyorsan megszárítom és kész. Ezt naponta többször is, ha olyan az idő.

Remélem tudtam segíteni. :)

2013. júl. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a sok sok jó tanácsot!!!

Írtatok pár olyan kutyafajtát ami eszembe sem jutott pedig érdemes elgondolkozni rajtuk.

Kicsit utánuk olvasok még aztán remélem sikerül eldönteni a melyik lenne a legmegfelelőbb.


Egyenlőre még kicsit félve gondolok rá, pedig van tapasztalatom kutyákkal, de egy kertben tartott kutya annyival másabb.

Remélem sikerül megtalálni a számunkra legmegfelelőbb kis kedvencet!

2013. júl. 8. 20:26
 15/22 A kérdező kommentje:

Tudtok valamit tanácsolni, hogy hogyan kezdjem el az egyedülléthez szoktatást?


Tudom kicsit sokat kérdezek de szeretném több ember véleményét is "hallani".

2013. júl. 8. 20:28
 16/22 anonim ***** válasza:

Majd írd meg, h milyen fajta mellett döntöttél és ne parázz a panelos kutyustól :)

SOkkal jobb a kapcsolat kutya és gazdi között, mint a kertben élő kutyáknál, mert ha passzívan is, de több az együtt töltött idő is!


Én úgy szoktattam hozzá (egészen kicsi volt még), h fogtam jutifalatot, kiléptem az ajtón, majd azzal a lendülettel vissza és nyomtam is a szájába a jutifalatot. Aztán 5 másodpercet maradtam kint, aztán 10-et és így tovább és minden egyes alkalommal, ha csendben volt, kapta a jutalomfalatot, h jó dologgal kösse össze. Így növeltem fokozatosan a időtartamot.

2013. júl. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Ezt ki fogom próbálni :)


Mindenképp megírom majd mi lett a végleges döntés, remélem minél előbb eldől!

2013. júl. 9. 13:10
 18/22 anonim ***** válasza:

Oks :)

És ha mégis szóba jöhetnek a nagyobb kutyák, ne hátrálj meg csak azért, mert panel :)

Mi egy bullmasztiffal élünk 2 szobás lakásban ;)

2013. júl. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Szilvi & Argos ***** válasza:
Az is fontos, hogy otthonról való eltávozás előtt 5-10 perccel, és haza érkezés után 5-10 percig, amíg a kutya le nem nyugszik, NE FOGLALKOZZ VELE: NE szól hozzá, NE nézz rá, NE nyúlj hozzá
2013. júl. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Ha minden igaz sikerült eldöntenünk és úgy néz ki számunkra a legmegfelelőbb a mopsz! :)

Felmerült az uszkár, a westi, sőt kicsit felbátorodva én már a nagyobb testű kutyusok között is nézegettem de azt hiszem így lesz a legjobb.


Még kell egy pár hét, hogy teljesen átgondoljam mert az első időszak elég nehéz lesz munka mellett, de már elkezdtük nézegetni a tenyésztőket.


Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget és barátságos hozzászólásokat!

2013. júl. 14. 20:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!