Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogyan barátkoztatok össze...

Ti hogyan barátkoztatok össze a tenyésztő ismerősötökkel?

Figyelt kérdés

Szeretnék én is összeismerkedni néhány emberrel akik a kedvenc fajtámmal foglalkoznak. Még nincs kutyám, de majd szeretnék. Kiállításokra szoktam járni a párommal nézőként, igaz eddig csak 3-an voltunk. De az a baj, hogy én ilyenkor mindig zavarban érzem magam, nem tudnék miről beszélni és átváltozok "társasági pillangóvá", hisz ők mégiscsak neves tenyésztők az országban, én meg egy "senki" vagyok. Meg ha mégis beszédbe elegyedek valakivel, olyan kioktató a hangvétele, és azt érzem hogy jobb lett volna inkább meg sem szólalnom. Őszintén irigylem azokat, akiknek jó beszélőkéjük van. Ők írják a különböző fórumokon, hogy baráti áron kaptak kutyát, az ország top tenyésztőjével ápol jó barátságot és annak a legjobb kanja fedezte az ő szukáját (pl 1x-i alkalom), segítik egymást meg ilyenek. Persze nem az "érdekbarátság" a célom, de pl jól esne beszélgetni a kutyás dolgokról és a kutyatenyésztés rögös útjairól. Pl a pároméknak van egy kutyájuk és tőlük pár utcányira is van egy tenyésztő aki a kedvenc fajtámmal foglalkozik (2 kutyája van), néha-néha már beszéltünk, de nem túl sokat. Olyan jó lenne pl együtt kutyát sétáltatni és beszélgetni. De ő nem is sétáltatja a kutyáit, mintha cukorból lennének. Persze meg lehet ezt érteni, lehet én is félteném más kutyájától a sajátom, de azért sétálni elvinném.


Na mindegy, kicsit eltértem a kérdéstől. Szóval ti hogyan kezdtétek ezeket a dolgokat? Vagy amíg nincs saját kutyám, addig esélyem sincs?



2013. júl. 8. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha van facebookot jelöld be őket, és kezdj el beszélgetni arról, hogy milyen kutyát szeretnél, a temperamentumáról, hogy milyen illene hozzád, kérdezd őket a tapasztalataikról és majd szép lassan megbarátkozol velük :)
2013. júl. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy tenyésztőnek kutyakötelessége lenne ellátni a leendő gazdit a megfelelő válaszokkal. Sőt, szerintem a tenyészet bármikor megtekinthetőnek kéne lennie, hogy pl. lásd, hogyan élnek az állatai, milyen az anyaállat, milyen az apaállat.

Nem kell ebből olyan nagy ügyet csinálni.

2013. júl. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Néha én is így érzem magam a nagyobb tenyésztők körében, holott már én is kiállítok pár éve és már almom is volt. Pedig a tapasztalat azt mutatja, hogy nem kell zavarban lenned előttük, ők is ugyanolyan emberek, minden tenyésztő nagyon szívesen elbeszélget veled a fajtáról stb, szeretünk a hobbinkról beszélni. Ha élőben nem megy, akkor próbálkozz a neten, van rengeteg fórum, ahová írhatsz, biztosan segítőkészek és barátságosak lesznek a tenyésztők, kutyagazdik, illetve akár facebookon is bejelölheted a tenyésztőket, ez esetben illik írni egy szimpatikus levelet, hogy miért jelölted be. Élőben tényleg kicsit kínos lehet odamenni, de neten keresztül szerintem semmi okod a félelemre vagy szorongásra :)
2013. júl. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!