Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan mossátok a kutyátok...

Hogyan mossátok a kutyátok rongyait?

Figyelt kérdés

Lakásban alvó, udvaron élő rövidszőrű kutyám van, a kosarát egy teszkós párnával meg különféle rongyokkal béleltem ki. Van neki egy fehér frottírtörülközője meg valami nagy barna plédje, műszálas. Időnként kirázom őket, de ez persze annyi, mint halottnak a csók...

Múltkor beraktam a mosógépbe 95 fokon, de kb. harminc deka kutyaszőr maradt a gép dobjában.

Mi a megoldás, hogy ne a gépben maradjon a kutyaszőr? Mosózsákot még sosem használtam, az jó erre a célra? Hogy oldjátok meg?


2013. júl. 9. 07:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Elsőnek szárazon jól kikell rázni, vizzes kézzel leszedni a nagyja kutyaszőrt, majd belerakod egy párnahuzatba(ez lesz a mosózsák) és ebben kimosod.Vagy úgy is szoktam, hogy lavórva belerakom egy éjszakára lejön a szőr nagy része és aztán mosom gépben.
2013. júl. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%

Kereshetsz "szőreltávolító folyadékot", amit az öblítővel együtt raksz a mosógépbe. Előnye, hogy a párnákhoz/huzatokhoz ragadt szőrt feloldja kutyaszag formájában, és az üres dobot csak kiszellőzteted. Hátránya, hogy még nem találták fel. :D

Hát hogy lehet ilyet kérdezni, hogy lehet úgy mosni, hogy ne maradjon szőr a dobban? :) Csak kézzel lehet ilyeneket kimosni.

2013. júl. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Én kimosom a mosógépben az összes törölközőjét, plédjét, és utána a dobot egy vizes szivaccsal áttörlöm. Sose marad benne szőr, pedig hosszú szőrű kutyánk van.....
2013. júl. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ahm, tehát végülis marad az, hogy egyszer kimosom kézzel "nagyjából", hogy a szőr nagy része kijöjjön, utána egyszer a gépben, magas hőfokon, hogy dögöljenek a bacik... a maradék szőrt meg összeszedem.


Köszönöm a válaszokat. Abban reménykedtem, hátha van rá valami csoda-módszer... pl. kutyaszaggá változtató esszencia, kedves Shinjike... ;)

2013. júl. 9. 08:06
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Én azzal a ragacsos hengerrel szedem le a szőrt mosás előtt.
2013. júl. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
Én kézzel szoktam mosni a kutyaszőrös dolgokat. Egyedül a kutyás ruhámat mosom gépben. Ami alattuk van, azt csak akkor, ha már kézzel kimostam és a legtöbb kutyaszőr lejött róluk.
2013. júl. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Imola Ágnes ***** válasza:
90%
Alaposan kirázzuk, és mi át is porszívózzuk, így gyakorlatilag szőrmentesen kerül a mosógépbe:)
2013. júl. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen, kérdező. : )
2013. júl. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%

-Alaposan kirázom, vizes kefével, vagy szivaccsal a nagyja kutyaszőrt leszedem

-Beáztatom jó meleg fertőtlenítős vízbe (egy éjszakát, vagy egy fél napot, vagy amennyire idő van:)

-Kimosom mosógépben

-Megszárítom, befújom a bolhairtójával

És kész is van :)

2013. júl. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%
Nem használok "rongyokat" pont ezért sem. Öt perc alatt mocskosak lesznek és képtelenség rendesen kimosni őket meg undorító is. Vettem a kutyának egy kutyaszivacsot, be van vonva vízhatlan anyaggal, direkt azért választottam mert a szőr sem rakad rá. Berakom a mosógépbe, simán kimossa. De az is elég ha kirázom és kiporszívózom.
2013. júl. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!