Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS Mit tehetek ebben az esetben?

SOS Mit tehetek ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Kertvárosban lakom és a szomszédunknak van egy agresszív rottwellere. Ő úgy oldja meg a kutyasétáltatást, hogy kiengedi a kutyát ő pedig nincsen sehol. Én pedig most kaptam egy kistestű kutyát. Amikor megyünk ki sétálni mindig tiiszta stresszben vagyok,hogy ugye nincs kkint a kutya és nem támad e meg bennünket. Egyszer amikor mentünk haza a sétából. Kint volt a kutya amit sajnos az utolsó pillanatban vettem észre így még épp, hogy a sarkon tudtunk maradni, hogy ne vegyen észre minket. Ekkor pontosan 26 percet vártunk arra, hogy eltűnjön onnan.Esetleg ebben sz esetben fog segíteni az a törvény amiről beszéltek, hogy valószínűleg bevezetik, hogy kutyát póráz nélkül nem lehet utcára vinni?
2013. júl. 9. 11:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt a törvényt nem kell bevezetni, mert már régóta él. Ilyenkor próbáld meg felhívni a gyepmestert, hogy jöjjön ki, és/vagy szólj a jegyzőnek, hogy gázos a szomszéd. És a biztonság kedvéért hordj magaddal paprikaspray-t.
2013. júl. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Már régóta be van vezetve a pórázkötelezettség. Amit a szomszédod csinál, az eb felügyelet nélküli utcán tartózkodása. Jelentsd be a közjegyzőnél. Akár tanúkkal is aláírathatod .
2013. júl. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
23%

Miből gondolod, hogy agresszív az a kutya? Csak azért mert roti, vagy támadt már meg titeket indokolatlanul?


Alap esetben a jegyzőnek szólhatsz, de felénk nem szoktak foglalkozni az ilyen kutyás ügyekkel. Csak aztán nehogy a kutya igya meg a levét az egésznek...

2013. júl. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
17%
Hát pont nem a gyepmestert kéne hívni, mert nem a kutya tehet róla, hogy kinn van és esetleg támad. A hülye gazdáját kéne elaltatni inkább, vagy betenni egy 1x1-es ketrecbe, ahogy a gyepiken szokás...
2013. júl. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én is pont azért kérdezem itt, mert a kutyát sajnálom mivel ő nem tehet róla. Már egyszer elvették tőle a kutyát, de nem tudom milyen módon, de valahogyan visszakapta. Csak hát azért én sem szeretném, hogy mi szívjuk meg a levét.......
2013. júl. 9. 11:39
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Honnan gondolod hogy a kutya agresszív??? Már megtámadodt titeket?
2013. júl. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%
Azért egy szabadon kószáló roti pont nem az a kutya, akivel megkockáztatnám, hogy esetleg mégsem agresszív... Szóltál már a szomszédnak, hogy téged ez kellemetlenül érint, hogy kint van a kutya? Ha semmiképp nem hajlandó belátni, hogy mekkora barom és továbbra is kiengedi a kutyát, akkor próbáld meggyőzni, hogy csak bizonyos időpontokban engedje ki, amikor te nem mész sétálni. Ha ez sem segít, akkor marad a jegyző, gyepmester, rendőrség, amit akarsz.
2013. júl. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
19%

7es!


Azért mert egy kutya roti, még nem kell rögtön azt feltételezni, hogy egy vadállat... Elegem van már ebből a sok előítéletes emberből. Ha nincs megfelelően nevelve és foglalkozva vele, akkor egy labrador is támadhat...

2013. júl. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Jázi&Csenge ***** válasza:
100%
De szerinted, ha az a bizonyos szomszéd "úgy oldja meg a kutyasétáltatást, hogy kiengedi a kutyát ő pedig nincsen sehol" , akkor úgy neveli a kutyáját, ahogy kell, és foglalkozik vele eleget?
2013. júl. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Jázi&Csenge ***** válasza:
100%
Bocsi, nem olvastam el rendesen mit írtál :) mindegy, a lényeg, hogy az a roti lehet agresszív, a gazdája nem úgy tűnik, hogy megfelelően nevelné
2013. júl. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!