Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell megtanítani egy...

Hogyan kell megtanítani egy kutyusnak az alapparancsokat (pl. ül, a behívás, hogy hallgasson a nevére a fekszik, ugat)?

Figyelt kérdés
ezeknek a tanítása kiskortól kezdve lehetséges?
2013. júl. 9. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, kiskorban elkezdheted, de akkor még nem szabad tőle csodákat várni, és csak játékosan, pár perceket kell neki tanítani, mert úgyis elterelődik a figyelme :)

Leírom hogy én hogyan tanítottam meg ezeket a dolgokat, aztán hátha nálad is bejön :)

Ül: Jutalomfalat, megszagoltatod vele, hogy tudja, hogy kaja van nálad. A kutya feje fölé emeled, követni fogja az orrával az illatot, és hogy ne veszítse szem elől, minden bizonnyal le fog ülni :) Mikor letette a fenekét a földre, mondod, hogy "Ül!", és oda adod neki a falatot :)

Behívás: Kiválasztasz egy parancsszót (gyere,ide,hozzám,ilyesmi), és szólítod a nevén :) Pl: "Brúnó,ide!" :) Ha oda megy, jutalomfalat,simi,dicséret :)

Hallgasson a nevére: Eleinte sokszor szólítsd őt a nevén, ne becézgesd, ne gügyögj :) Ezt Azért az esetek nagy részében megtanulják a kutyák :)

Fekszik: Szintén jutalomfalat, megmutatod neki, és egészen levezeted a földre a falatot. Nekem egyből lefeküdt így, de ha mégsem teszi, akkor a másik kezeddel esetleg finoman nyomhatod lefelé a testét :) Mikor lefeküdt, akkor a parancsszó: Fekszik! és oda adod a falatot, megdicséred :)

Az ugatást nem tudom neked leírni, mert nem tanítottam ilyenre a kutyámat.

Na, hát elég szájbarágós lett, de remélem segítettem :)

2013. júl. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hat eloszor a nevet kell megtanitani neki. Sokszor mondogatod neki es megszokja.:) pl. Tegyuk fel, hogy a kutyadat Buksinak hivjak es szolsz neki, hogy 'Buksi!' ha figyel ra akkor jutalomfalat.

Ul: ez nagyon konnyu. A kutyus feje fole kell tenni a jutalomfalatot, kozben mondd neki, hogy 'ul!' igy le fogja tenni a feneket:D es jutalomfalat. Ha elkezdene ugralni a kajaert akkor tartsd leljebb.

A behivas kiskorban egesz konnyu,, hiszen olyankor meg a kutyus a gazdi sarkaba van es ha el is megy akkor is figyeli, hogy meglegyen a gazdi. Kimentek egy olyan helyre ami nem veszelyes, elengeded es mikor elmegy szolsz neki, hogy 'gyere' de akkor, ha latod, hogy figyel rad es vissza fog menni. Es ha visszament akkor jutifalat. Ha nem menne vissza akkor ne menj utana! Indulj a masik iranyba! Olyat is csinalhattok, hogy sokszor elbujsz elole es ha megtalal akkor nagyon dicserd meg. Amugy keress ra a behivas szabalyaira. Nagyon sok pontba le van irva.

Fekszik: megallsz a kutyaval szemben es mondogatod neki, hogy fekszik'. Sok turelem kell hozza, de egyszer ugyis le fog fekudni es ha lefekudt akkor jutalomfalat. Innentol majd kezdi megerteni, hogy mit akarsz es konnyebb lesz.

ugat: ezt kiskorban nem nagyon lehet. De ezt ugy kell, hogy a kutyak gyakran ugatnak a csengore pl. Megnyomod a csengot, mondod neki, hogy 'ugat' es megdicsered. Persze ha az emberekre ugat akkor kerj meg valami ismerost, hogy menjen el a haz elott vagy ilyenek.

2013. júl. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tanithatod a feksziket ugy is ahogy az elso irta:)
2013. júl. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak reagálnék a 2esre. Feksziknél teljesen felesleges mondogatni neki, először még úgyse érti. Szóval ha nem falattal megvezetve akarod fekvésre tanítanod, akkor csak simán várd ki, míg magától lefekszik és abban a pillanatban kell csak mondanod a fekszik-et, hogy lefeküdt. Aztán jutifalat és kész. Én úgy tanítottam neki, hogy falattal megvezettem, de aztán mikor azt akartam, hogy ne kézjelre, hanem simán a parancsra is lefeküdjön, akkor kivártam, míg magától lefekszik, és akkor tettem hozzá a parancsot, kézjel nélkül.


Behívás tekintélyelvű. Eddig én is úgy voltam vele, hogy falattal lehet tanítani, de rá kellett jönnöm, hogy nem. Persze mindig jutalmazd, ha odamegy hozzád, mikor hívod, és soha ne fegyelmezd meg, mikor beérkezett hozzád, még akkor sem, ha előtte valami rosszat csinált és te pont azért hívtad be.

Viszont ehhez rá kell majd gyúrni a rangsorra, mert nehezített helyzetben csak a jutifalat miatt nem fog bemenni.

2013. júl. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha pörgősebbre akarod venni a figurát akkor ülnél: mondod hogy ül majd meghúzod a pórázt felfelé a fenekét lenyomod és ha kell egy kicsit befelé mert az a szabályos majd rögtön jutalomfalat. Feksziknél előrefelé húzod a pórázt és lenyomod a marját. Itt nincs dicséret. Felülteted vagy egyéb és akkor dicsérsz. Ugatásnál ki kell csikarni belőle egy hangot. Hozzákötni egy vezényszóhoz és dicsérni.
2013. júl. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!