Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 18. születésnapra illik...

Egy 18. születésnapra illik kutyát adni? :-)

Figyelt kérdés
Barátomnak lesz születésnapja,de az a gond,hogy november közepén..Mivel minden vágya egy husky kutyus,én pedig minden ajándék ötletből kifogytam,ezért gondoltam meglepem,ennek örülne a legjobban. :)
2013. júl. 9. 18:41
1 2
 1/19 anonim válasza:
10%
Ha tényleg nagyon szeretne a husky kutyát, akkor szerintem meglepheted vele.:)
2013. júl. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ajándékba SOHA nem adunk kutyát, meglepetésnek legalábbis nem. Ha már ennyit költesz rá, mert nyilván nem egy beteg, rossz idegrendszerű szaporított húszezres kutyával akarod meglepni, akkor már legyen neki is beleszólása, hogy miféle állatról fog 15 évig gondoskodni, válasszátok ki együtt a tenyésztőt, menjetek el, nézzétek meg a szülőket, válasszatok együtt kölyköt, te meg fizesd ki a kiskutyát, meg a cuccait, meg az oltásait, vagy hát nem tudom, meddig terjed az ajándék, de amit gondolsz. De egy kiskutya nagy felelősség, anyagilag is, felelősséggel meglepni a másikat meg bunkóság, úgyhogy azt felejtsd el :)
2013. júl. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem illik állatot ajándékozni.

Lehet, hogy odáig van érte, de ezzel kész tények elé állítod. Nem választhatja ki a kennelt, a nemét és a neki szimpatikus kölyköt, csak odaviszel egyet. Reméled érted, mit akarok mondani.

2013. júl. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Annyit tudok,hogy kék szeműt szeretne,és kant!Viszont nálunk nehezen lehet találni ilyen kutyust.. Köszönöm válaszokat! :)
2013. júl. 9. 18:58
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló kivételével jó leírták előttem.A leendő gazdinak kell kiválasztani a kis kutyát ugyanis vele fog 10-15 évet leélni.Valamint,ha annyira szeretné már megvette volna magának.:)
2013. júl. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
28%
Tudom, hogy minden normális kutyás azt fogja írni, hogy nem... Pedig, szóval csak magamra gondolok, én kb 14 éves koromtól szerettem volna egy kutyát, és kb kiugrottam volna a bőrömből, ha mondjuk a szüleim megvették volna nekem. És én kb bármilyen kutyának örültem volna, de aki kb 10 percet beszélgetett velem a témáról, az tudta, hogy kan, fekete-cser, közepes méretű menhelyi kutyát szerettem volna. Szóval igen, lehet ez nagy felelőtlenség is, de ha valóban ismerjük a megajándékozandó személyt, hogy pontosan mit akar, hogy miért nem lehet kutyája, hogy lenne-e ideje bevállalni a gondozását, akkor akár egy életre szóló, fantasztikus ajándék is lehet.
2013. júl. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%
Kan, fekete-cser, közepes méretű menhelyi kutya. Ez kb.é semmit nem mond el a kutyáról azon kívül, hogy megy-e a táskádhoz. A jelleme a lényeg, hogy passzol-e hozzád az aktivitása, a temperamentuma, hogy ha te minden nap futsz meg túrázol, akkor bírja-e majd veled, vagy épp ellenkezőleg, ha te szeretsz a kanapén heverni egész nap, akkor ne olyan legyen, aki reggeltől estig pörögne; ha nem vagy erős akaratú, akkor ne válassz domináns kutyát, de ha szereted, ha a kutyád vagány, akkor ne legyen egy nyúllelkű, és így tovább. A színe, mérete, szeme baromira másodlagos ahhoz képest, amilyen maga a kutya. Ugyanis ő elsősorban egyéniség, és csak másodsorban egy szép színes valami. Aki ezt nem látja át, az nagyon gyakran pofáraesik, legkésőbb akkor, amikor elkezd kamaszodni a kutyája, aztán ebből lesz az utca meg a menhely, vagy az egész életre kertbe/kennelbe zárás.
2013. júl. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ kedves utolsó emberke :)
2013. júl. 9. 19:30
 9/19 A kérdező kommentje:
Falusi kutya lenne,hely van bőven. :D
2013. júl. 9. 19:31
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Hely van, az oké, de mire? Egyik sarokból a másikba fekvésre? Mert az bármilyen kutyának halálosan unalmas élet. Sétáltatni kell, tanítani, nevelni, túrázni vinni, más kutyákkal összejárni, hogy szociális élete legyen... Az valami, nem a hely. Ezt egy 30 négyzetméteres panelben is meg lehet csinálni, nem kell hozzá se kert, se falu, és boldogabb lesz a kutya, mint kerti díszként. A husky meg sanszos, hogy szökni is fog, ha unatkozik, mert nem az a típus, aki tétlenül nézi a kerítést 15 éven át.
2013. júl. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!