Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Védekezhetünk a veszély ellen?

Vargáné1 kérdése:

Védekezhetünk a veszély ellen?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem tartozik ide, de szerintem ez nagyon fontos! Ha vidéken éltek kérek mindenkit, hogy kiemelten védjék éjszaka is az idős kutyátokat cicátokat!

Két napra vidékre vittem (én is vele mentem) 13 éves skót juhász kutyámat hátha erősödik mivel nagyon gyenge, mert beteg volt.

Éjszakára nem akart bejönni a házba így kint maradt.

Éjszaka megtámadták a döglegyek!!!!

Reggel csak azt láttam, hogy nyüzsögnek a hátsó részén a legyek és megnéztem.

Tele volt a teste nyűvel! (Petével)

Gyorsan haza hoztam és azonnali orvosi ellátást kapott így meg tudtam menteni az életét.

Még hetek mire a szörnyű sebe begyógyul.

Vigyázzatok, mert 2 nap alatt belehalnak az állatok!

Az orvos szerint ez országosan így van most, ők sem értik miért? Viszont csak öreg állatokat támadnak meg.


Ha mégis megtörténik a baj, akkor állatgyógyszertárba kell menni és Neosrtomosant venni. (1 liter vízbe 1 ampulla) valamilyen adagolóval befújni az egész testét (pld: folyékony szappanadagoló) eltávolítani az összes petét (kifésülni) és MINDEN NYŰT eltávolítani. (figyelni mikor bújik ki a szertől a bőre alól)

Ez nagyon fontos, mert a nyű bemegy a bőre alá és toxinokat termel amíg táplálkozik.

Ez a toxin méreg amibe belepusztulnak az állatok.

Itt már megtettél mindent már csak imádkozni lehet.

Az orvos antibioktikumot is add rá, de ne várd meg őt azonnal kezd a kezelést minden perc veszélyes, az idő harc az életért.

A megtámadott állatok 68 százaléka belepusztul.

Még kezelésnél is 68 százalék az elhullás. Kezelés nélkül 100 százalék!

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__1899912-dogl..



2013. júl. 10. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:

És miért csak az idős állatokat támadják? Nekem elég fura a történet...


Úgy tudom, hogy sebet szokták beköpni a legyek...

2013. júl. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Imola Ágnes ***** válasza:
Megelőzésre is jó a Neostomosan, és 10 napig hat, véd a bolha és kullancs ellen is, és nem toxikus.
2013. júl. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tenni kell rá spot-ont, nyakörvet vérszívók ellen.Ennyi.
2013. júl. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kutyád le volt gyengülve, ahogy magad írtad.Ezt érzik a legyek is. Ahhoz, hogy ennyi idő alatt kukac legyen a sebben az kellett, hogy seb legyen rajta, amit megtaláltak a legyek.

Kívánom, hogy átvészelje a kutyád szerencsésen.

2013. júl. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!