Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek ha lebénult a...

Mit tehetek ha lebénult a kutyám két hátsó lába?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nekem van egy 10 éves hovawartom és lebénult a két hátsó lába,állítólag valami nyomja a gerincét és nem igazán lehet rajta segíteni csak egy veszélyes műtéttel amit félek,hogy nem bírna ki,de egyépként teljesen ép és nem bírnám ki,hogy elaltatják. Nem tudjátok,hogy hol lehet venni ilyen kerekes kocsi félét amiben le is tud feküdni,mert most jön a tél és félek,hogy megfázik,vagy felfázik.Bárki aki már volt hasonló helyzetben,és tudna tanácsot adni az segítsen.

Előre is nagyon köszönök minden segítséget.


2009. okt. 18. 15:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
2009. okt. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%

Szia az én kutyusomnak is lebénult a két hátsó lába, bár őt megtámadta egy másik kutya, de az eredmény ugyanaz. Mi egy hónapot küzdöttünk energiát és pénzt nem kimélve de végül elkellet engednünk. Nem tudom nektek mennyire súlyos a helyzetetek de ha nincs esély javulásra meg kell hozni a döntést bármennyire is fáj, egy kutyának ez nem méltó élet. A mienk is elélt volna, kúszva mászva maga alá csinálva, de ennél jobbat érdemelt...

Nagyon sajnálom, hidd el, pontosan tudom milyen ez, még nincs egy hónapja a mi tragédiánknak. Meglehet próbálni a kutya kocsit, de neked kell tudnod mikor jött el az idő hogy elenged és megkíméld a szenvedéstől. Gondold el ő egy kutya, nem tudja felfogni mi történik vele, miért nem szaladgálhat, játszhat mint azelőtt. Talán a műtétet is érdemes lenne megpróbálni, bár egy ilyen idős kutyánál nem tudom mennyi esély van.

De higgy nekem, én végig csináltam, és bár eddigi életem legnehezebb és legfájóbb döntése volt, most már örülök hogy meghoztam. Egy kutyának nem lehet elmagyarázni ezt a helyzetet, mint ahogy szólni sem tud ha fáj valami, vagy ki kell mennie, véresre húzza lábait, a hasát mert mindig benne lesz a "menni akarok" ösztön. Nagyon nagyon sajnálom, remélem van elég erőd meghozni a helyes döntést, bármi is az...

2009. okt. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
59%
tudom most leleszek pontozva tepedig szépen leoltasz, de ezt úgy kell nézni, ha TE lennél a kutyid helyébe.. sajnálom tényleg, de a kerekes fekhely vagy ilyenek csak kínoznák őt. hidd el. szerintem a legjobb, ha elaltatjátok. most nehéz kimondani ezt de tényleg meg kell tenni. ha nem akkor a műtéten meg is halhat... nem kéne pénzt kidobni egy több mint 67% hogy nem éli túl műtét miatt. neki is így lesz a legjobb hidd el! és sajnálom tényleg =(=(=(
2009. okt. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%

Ezt is nézzétek meg!


[link]

2009. okt. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Vedd fel a kapcsolatot a Noé Állatotthonnal, náluk volt már több ilyen kutya, fognak tudni segíteni az ezzel foglalkozó állatorvossal és a kocsival kapcsolatban is. Drukk Nektek!
2009. okt. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvos biztosan tud segíteni a beszerzésben.Lehe kifejezetten a kutyahoz igazitjak.Láttam már sok olyan kutyat aki vidám volt 3lábbal meg kutyakocsival.Ha nem beteg igenis megérdemel egy esélyt.Ha mas baja is van meg fájdalmai,akkor gondolkodj el azon amit az előttem szólók írtak.De nem kell azért egyből elaltatni egy állatot.Anno mi kutyank 1hétig nem tudott felkelni és volt aki egyből az altatast mondta.Mi azért adtunk neki esélyt és ő szépen fel is gyógyult.A megmentesre szánt pénz pedig sosem kidobott pénz.
2009. okt. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
de az a baj.hogy neki teljesen le van bénulva a hátsó lába.ezért sajnos nem segítene rajta egy hám csak egy olyan kutyakocsi amiben le tud feküdni, mert nem tudok mindig mellette lenni,és ő már idős ezért persze szeretne pihenni is.
2009. okt. 19. 19:49
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Vigyétek be a házba, akkor biztosan nem fázik meg!
2009. okt. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem ne félj meghozni a fájdalmas döntést, DE csak miután mindent elkövettél, hogy segíts rajta és már tényleg nincs más választásod.
2009. okt. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
49%

Biztos én is le leszek pontozva de szerinted mennyire fer dolog azt várni a lebénult, fájdalmakkal küzdő kutyádtól, hogy kerekeken gurulva szenvedjen tovább csak azért mert te ne bírnád ki ha elaltatnák?!


van olyan mikor az ember, egy számára fájdalmas döntést kell hogy meghozzon, mert nem mindig körülöttünk forog a világ, és nem mindig a mi érzéseink a mérvadóak!!

2009. okt. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!