Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámat...

Hogyan tanítsam meg a kutyámat, hogy megfelelően viselkedjen az idegen emberekkel?

Figyelt kérdés

Szóval az a problémám, hogy ha valaki ide jön hozzánk, a kutyám leállíthatatlanul felugrál rá. Hiába mondom el az ideérkezőknek, hogy fel se figyeljenek a kutyára, ne nézzenek rá, ne érjenek hozzá, -mert akkor nem fog ugrálni, csak szagol, meg körbe sündörgi őket- ezzel nagyjából senki nem foglalkozik.Az elején még megy is a "nem figyelés a kutyára", kb 2percig, de utána elkezdenek beszélni hozzá,gügyögni neki,a kutya meg persze hogy ugrálni kezd.Egyetlen embernek sikerült eddig betartani amit mondtam, -rá sem nézett,nem beszélt hozzá- őt megszagolta a kutya, majd arrébb ment és lefeküdt.

De száz szónak is egy a vége, a kérdésem az lenne, hogy hogyan tanítsam meg a kutyával, hogy ne ugráljon fel az idegenekre?

Egy egy éves közepes testű kan kutyáról van szó egyébként, és rám, vagy a családomra nem ugrál fel.



2013. júl. 11. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:

mikor jön az idegen akkor tedd pórázra és sétált vele ugyanúgy a kapuig, én engedd be, mond el neki ugyanúgy, hogy ne nézzen rá stb, és ha nem tartja be, akkor legalább a pórázzal hátrébb tudod húzni és mondani neki, hogy nem szabad. Vigyél közben magaddal jutalom falatott a zsebedben, és ha nem ugrál rá annak ellenére, hogy gügyögnek add neki oda. Persze közben mondani kell hogy nem!


S ha szerinted lenyugodott annyira, hogy nem fog ugrálni, engedd el.

2013. júl. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, de próbáltam már így, és a pórázon egyáltalán nem tudtam megnyugtatni, ami valahol érthető, mert "megkötöttem őt",elvettem a mozgásterét, stb.

Na meg hát nem szaladgálhatok állandóan pórázzal a vendég után

2013. júl. 11. 10:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom nekem is vannak, voltak ilyen gondjaim, de nekem elég volt az, hogy pórázra tettem, és megmondtam neki, hogy ül.


Vagy a nyakörvét, ha kint voltam.

2013. júl. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Tök tré vagy! Menjél el kutyasuliba Te agyhalott, ha még ennyit sem vagy képes tenni! Mit gondolsz Mi itt mind ingyenes online oktatást tartunk???
2013. júl. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

ma 14:04- Ha "Tök tré" lennék, akkor nem kérnék segítséget, hanem tennék az egészre magasról, de próbálom orvosolni a helyzetet, csak szükségem volna egy kis útmutatásra.

Egyébként meg a közelünkben még véletlenül sincs kutyaiskola, és nem biztos hogy mindenki megengedheti magának, hogy minden problémával suliba rohanjon. Köszönöm a roppant kulturált válaszod!

2013. júl. 11. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!