Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 éves vizslát hogy lehet...

6 éves vizslát hogy lehet sétálásra szoktatni?

Figyelt kérdés
Úgy tudom eddig nem nagyon volt sétáltatva. Tavaly pár hétig minden este kivittem de katasztrófa volt. Próbáltam, hogy csak magam mellett engedem rövid pórázon de majdnem kiszakadt tőből a karom 10 perc után. Csak megy az orra után és nagyon erősen húz. A kutyák ugatnak és megzavarodik. Nem tudom mi lenne ha az utcán taálkoznánk egy gazdátlan kutyával/macskával. Olyan jó lenne ha szépen nyugodtan tudna sétálni mellettem. Hogyan lehet erre rászoktatni? Szeret kimenni mert ha előveszem a pórázt leül elém és dugja bele a fejét, az udvaron nyugodtan megy de kilépünk a kapun és kész.

2013. júl. 11. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne csodáld, ha eddig ne volt sétáltatva akkor minden új neki. Rengeteg inger éri, illatok tömkelege földön levegöben. Ráadásúl vadászkutya! Próbáld lefárasztani az udvaron, labdázás vagy bármi amit szeret. Olyankor vidd ki amikor már kicsit fáradt. Persze akkor sem lesz egyszerű. Próbálj vele futni kin, hogy fáradjon. Aztán jöhet a lassítás. Cesar erre szokta javasolni a futópadot séta előtt. Sok türelem, kitartás és ne add fel hiszen szüksége van a mozgásra és az új ingerekre.
2013. júl. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

6 éves és nem nagyon volt sétáltatva, mégis mit vársz tőle? Hogy majd megy nyugodtan melletted?? Ez nem így működik.


Az én kutyám is így sétált először, aztán idővel megszokta, hogy ne húzzon. Tegyél rá fojtót, az sokat fog segíteni, de beleállhatsz a pórázfegyelembe is. Amúgy meg vidd sokat olyan helyre, ahol el lehet engedni és szaladgálhat kedvére.


Magát a lábnál való követést taníthatod jutalomfalattal, de ettől még húzni fog, mert nem várható el tőle, hogy folyamatosan úgy sétáljon... szóval sztem jobb a pórázfegyelem.

2013. júl. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mivel csóri 6 éven keresztül nem volt kint, gondolj bele ez milyen lenne egy ilyen korú kisgyereknél.

Én személy szerint utálom a fojtó nyakörveket és társait. Értem én, hogy valahogy meg kell fékezni a kutyát, de most komolyan arra kell nevelni, hogy megálljon ha fáj??? :O

Nem tudom milyen a viszonyod a kutyával, mennyit foglalkozol vele, mennyire tisztel téged. De ahhoz, hogy nyugodtan tudjon sétálni veled az utcán, neki le kell nyugodnia mindenképp.


Próbáld meg azt, hogy játszol vele vagy egy órát indulás előtt.(mivel vizsláról van szó, sok mozgás kell neki amúgy is) Akkor már kellőképpen lefárad. Ráteszed a pórázt, te mész ki először, ő jön utánad. Rövidre fogd a pórázt, úgy kevésbé fog tudni húzni. Szerintem eleinte elég annyi, hogy kimentek és leülteted a kutyust (jutifalattal, mondjuk virslivel próbáld, annak erős az illata). Ültesd le, várd meg, míg lenyugszik. Próbáld megtartani, sajna muszáj...


Ha semmiképp nem akar lenyugodni, fogd meg és menj vele haza. Ha lenyugodott otthon, kezdheted előröl. Tudom, lassú és macerás folyamat, de ha így haladsz vele, apránként, akkor hidd el, hogy meg lesz a hatása. :) Ismerősömnek is pont így segítettem a kutyájával és bevált!


Remélem tudtam segíteni!

2013. júl. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vidd kutyaiskolába. Te is nagyon jól fogod érezni ott magad, nem csak a vizsla, a társaság is jó szokott lenni.
2013. júl. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ha húz, válts határozottan irányt, indulj el a másik irányba. ha megint elkezd húzni, akkor megint fordulj meg és indulj el a másik irányba. egészen addig ismételd ameddig nem vezet eredményre.


http://www.youtube.com/watch?v=X-GqHMLhN5U


ebben a videóban meg is nézheted mire gondolok. az egész videó hasznos, de konkrétan 10:57-től kezdődik a sétáltatós rész.


sok sikert!

2013. júl. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!