Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen előnyei és hátrányai...

Milyen előnyei és hátrányai vannak egy telephely kutyával való őrzésének?

Figyelt kérdés

A telephelyemen jelenleg éjjel-nappali biztonsági szolgálat, riasztó és kamera rendszer működik. Elgondolkoztam még ezek mellé őrkutyák tartásán is.

Mivel nagy területről van szó ezért 4-5 nagytestű kutyára lenne szükségem. Nappal a kutyák kennelben tartózkodnának és csak éjszakára lennének elengedve a telephelyen.


Véleményetek szerint a kutyás őrzés milyen előnyökkel jár pl. a biztonsági szolgálattal szemben?

Illetve milyen hátrányok merülnek fel a kutyákkal kapcsolatban?


És mivel teljesen laikus vagyok az állat tartásban ezért bármi ezzel kapcsolatosan vélemény, észrevétel érdekel.


2013. júl. 11. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
ha nagyon beakarnak jutni, kiiktatatják a kutyát.
2013. júl. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A jól képzett és/vagy jó ösztönű kutyát nem lehet megvesztegetni, ami a biztonsági szolgálatról nem mindig mondható el :D Ráadásul sokkal látványosabbak, mint egy kamera, vagy egy sörhasú biztonsági őr, úgyhogy valószínűleg az elrettentő erejük miatt eleve megéri őket tartatni.


A kutyatartás mindazonáltal nagy felelősség és sok pénz akkor is, ha "csak" őrkutyákról van szó. 4-5 nagyobb kutya egy területen tartásánál elengedhetetlen, hogy a kutyák jól kijöjjenek egymással, ne zavarjon be a tüzelés, tehát eleve csak ivartalanított kutyák jöhetnek szóba, és még akkor is lehet, hogy igénybe kell venni szakmai segítséget, ha valamiért balhéznak. A szakember mondjuk amúgy sem árt, már csak azért sem, hogy a kutyák ne egyenek fel semmi mérgezettet, illetve el is eresszék, akit megfogtak, hogy ne darabokban kelljen összevakarni, mert abból szerintem neked is lehet bajod.

Ha a kutyák megbetegszenek, állatorvosi ellátást igényelnek, ami néha nem kis összeg, és öregkorukban is korrekt ellátást érdemelnek, amikor már őrkutyának nem használhatók; nem lehet őket eldobható tárgyként kezelni. Kölyökként, fiatalkorukban oda kell figyelni a táplálásukra, nem lehet a szupermarketben a legolcsóbb szutykot levenni a polcról és ész nélkül etetni, különben az ízületeik hamar felmondják a szolgálatot, a sánta kutya meg sokminden, csak nem elrettentő, ráadásul neki sem egy élmény úgy éldegélni.


Ezt összevetve szerintem inkább válassz egy kutyás biztonsági szolgálatot, hacsak nem szeretnél ténylegesen egy falkányi nagytestű kutyára gondot viselni kb. 10 évig.

2013. júl. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem jár előnyökkel, nem beszélve arról, hogy a legtöbben nem megfelelő fajtájú kutyákat használnak erre a feladatra, mondván, az is megfelel. Pedig nem (német juhász, roti pl.)


És igen, aki be akar jutni, az kiiktatja a kutyát/kutyákat, és kész. Előnye talán annyi, hogy aki éppen nem célirányoson az adott telephelyre akar bejutni és van ott kutya, akkor inkább más helyet fog választani. De aki nagyon oda akar, annak nem akadály a kutya. Nem beszélve arról a nagy hátrányról, hogy ezekkel a kutyákkal senki se foglalkozik, ha bezár a hely, akkor általában gyepire kerülnek....

2013. júl. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
3as vagyok. Azt kihagytam, hogy én is inkább a kutyás biztonsági szolgálatot javasolnám, plusz egy kamerát riasztóval.
2013. júl. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szilvi & Argos ***** válasza:
Az előbbiek mellett még a riasztót köttessétek be a rendőrségre, vagy a biztonsági céghez...ha még nincs
2013. júl. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én ha biztonsági őr lennék, akkor számomra lenne előnye a kutyáknak: kellemesebben telik az idő a társaságukban és mivel jobbak az érzékszerveik, ezért könnyebben észreveszik, ha baj van. Viszont én szívesebben vinném magammal dolgozni a saját kutyámat, főleg, ha a cég beszállna a tartási költségekbe is. (Persze az én kutyám valójában nem alkalmas ilyen feladatra.)
2013. júl. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mivel saját elmondásod szerint is laikus felejtsd el az egészet. Sokan 1 kistestűt nem képesek megnevelni hát akkor 5 nagytestűt?

Nem akarlak bántani de feltételezem hogy azt hiszed hogy a kutya olyan mint egy gép, nappal el van rakva a szekrénybe, este meg letámasztod őket az épület 4 sarkába + 1 középre.

Ez a kenneles tartás eleve kínzás, egy territoriális kutyának mint ami oda kéne meg pláne.

Nem tudnád fenn tartani őket, illetve mivel nem értesz hozzá a képzés is sokba lenne. Ha meg bezár a bazár akkor a kutyák hova mennének?


Az egyetlen elfogadhatónak azt tartom amit ilyen őrzős ismerősöm is csinál, van egy betanított kutyája aki ott van vele az őrbódéban, szabadon jöhet mehet egész nap, mennek néha járni egyet a telken este és ennyi.

Gondolom a többiek is erre gondolnak, asszem ezt hívják kutyás éjjeli őrnek.

Ez így értelmesebb és gazdaságosabb mint a te terved.

2013. júl. 12. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!