Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a kutyatartás hátrányai?

Mik a kutyatartás hátrányai?

Figyelt kérdés
Mikről kellett nektek lemondani a kutya miatt? És volt már ,akárcsak egy pillanatra is, hogy megbántátok a kutyatartást?. Szeretnék kutyát már elég rég óta, de most megijedtem a felelősségtől.

2012. szept. 30. 00:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Korán kelés,napi 2-3 séta,etetés,itatás,oltás költsége. Szétrágott bútorok,össze sz*rt lakás,összepisált szőnyegek,szétrágott növények stbstb..
2012. szept. 30. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A hátrányai:

- ha esik, ha fúj, ha dög meleg van, ha éppen meg a kedvenc filmed akkor is vinned kell a kutyát sétáltatni.

- ha beteg vagy, ha fáradt, akkor is vinned kell sétáltatni

- pénzbe kerül az orvosi ellátása

- ha kölyök akkor rosszcsont, és sok mindent szétrág, tönkretesz, oda piszkít ahova nem kéne.

- ha nincs megfelelően nevelve akkor felnőtt korban is rombol.

- nyaralás, pár napos utazás nehezen oldható meg vagy meg sem oldható.



Életem során 3 kutyám volt. 2 kutya öreg korukig velem maradtak, Sajnos lejárt az idejük, így meghaltak. Mindkettő nagyon a szívemhez nőtt, és az elvesztésüket mai napig nem tudtam kiheverni. Talán 6 évvel ezelőtt kaptam egy kutyát, hogy pótolja az úrt, de túl eleven, túl neveletlen, túl sok volt nekem a kutya. Nem tudtam kezelni, bár kedveltem (beagle) de nagy falat volt nekem. Rájöttem, hogy én nem vagyok jó gazdi a számára, így 7 hónap után elajándékoztam..

Azóta nincs kutyám. Bár manapság játszok a gondolattal, de mindig visszalépek, mert dolgozom, mászkálok ide-oda, és nem lenne időm vele foglalkozni..

2012. szept. 30. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy az enyém kinti kutya volt, de soha egy percre sem bántam meg a majdnem 15 év alatt.

Ha tűzijáték volt nagyon félt, szétrágta/kaparta az ajtót/ablakot, mindig kint kellett vele lenni (később tudtam meg, hogy olyankor mivel simogattam gyakorlatilag jutalmaztam azt a fajta viselkedést, de már mindegy), mindig tudtam, hogy nekem az a szilveszteri program, hogy figyelek a tűzijátékra és az órákig rakétapisztollyal lövöldöző (vagy nem tudom mi a rendes neve) és petárdázó szomszédokra, ill. a kutyára. (Igaz nem zavart annyira, mert amúgy se vagyok valami bulizós.)

Szóval időnként voltak kisebb bosszúságok és nehézségek, és sajnos a végén már nagyon beteg volt, így el is kellett altatni. De így is vállalnám újra, mert nagyon sokat hozzátett az életemhez.

De mondjuk ez szerintem személy- és esetfüggő is, hiszen van aki hazavisz egy kiskutyát aztán pár hónap múlva már hirdeti, mert nem bír vele (ne értsétek félre, NEM az egyik előző válaszadóra gondolok - ő is írt hasonlót) rájön, hogy nem neki való a kutyatartás.

Ha sok éve vágysz kutyára és sokat olvastál a tartásáról, gondozásáról, neveléséről, tehát valamennyire már képben vagy, akkor szerintem menni fog. Én mondjuk lakásba nem vállalnám a kutyát, de annyi embernek van, tehát biztos meg lehet oldani. Nekünk egyszerűbb volt, mert ott volt a nagy kert, így ha valamikor nem értem rá elvinni sétálni nem volt gond, vagy ha nem voltunk otthon a szomszéd egyszerűen csak öntött át tápot a kerítésen a kutyának (vize volt). :D De ha te lakásban akarod tartani és valamikor elutazol, akkor azt meg kell oldani. Bár manapság vannak ilyen panziók az állatoknak, ahol addig ellátják őket x összegért. Összességében mindent meg lehet oldani, tehát ha szereted majd a kutyádat, akkor nem lesz nehéz, vagyis nem fogod tehernek érezni a vele járó dolgokat, csak kis átmeneti kellemetlenségnek.

2012. szept. 30. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Társasházban b..szogtatnak a szomszédok. A kutyások is b..szogtatnak, ha nem tetszik nekik vmi. Más hátránya nincsen.
2012. szept. 30. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyet vakkant a kutya (de tényleg egyet!) és a szomszéd már hívja is a közös képviselőt. Szóval én inkább elajándékoznám ... a szomszédot ...
2012. szept. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

minden nap fix 4 séta, ha esik, ha fúj, ha épp 39 fokos lázam van.

És nincs olyan, hogy heti 3-4 alkalommal megyek a haverokkal, nem azért van kutyám, hogy napi 15 órát egyedül legyen. Bár én azt tapasztaltam, hogy egy igazi kutyásnak a baráti köre is kutyássá válik:) nekem új barátaim lettek, és a közös programokat kutyával tervezzük.

Igen, jár lemondással, de soha nem bántam meg. A szüleim nem hiszik el, hogy nem érzem tehernek, de tényleg nem. Élvezem, hogy reggel sétával kezdem a napot, és a fárasztó munka után is kimehetek egy kicsit a szabadba, csöndbe.

2012. szept. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
31%

Attól függ hol laksz. Panelba, társasházba tényleg rizikós a kutya a szomszédok miatt akik általában nem túl toleránsak.

Nekem szerencsém van, én kertes házban élek egy kinti és egy benti kutyussal, de nem érzem a lemondásokat. Természetesen pénzbe kerül, de az évi 1 nyaralást kibírja panzióban, az egyéb teendőket meg megoldjuk mindig. Ha 39 fokos lázam van akkor kiviszi más a családból a bentit, a kintit nem is kell ugye...

2012. szept. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az embernek mérlegelnie kell, mi a fontos neki. A kutyatartás anyagi kérdés is, a minőségi kutyatartással rendszeres orvosi ellátás, megfelelő élelmezés, rendszeres mozgás és komoly nevelés jár, amibe beletartozik a kutyaiskola. A minőségi kutyatartás egy drága és időigényes hobbi, ami viszont nagyon sokat nyújt viszonzásul. Mérlegeld az anyagi és az időbeli ráfordítást, ehhez képest nézd meg, mi az, ami már nem fér bele, s aztán dönts, melyik a fontosabb. Persze, felmerülhetnek nem várt problémák is. Én például soha nem gondoltam volna, hogy kifogok egy hiperaktív, felugrálós, domináns kutyát, akinek a nevelésével komolyan meg kell majd küzdenem, ám a párom anyja minden hétvégén lerombolja, amit egy hét alatt elértem azzal, hogy előszeretettel ugráltatja magára a kutyát, amikor pedig megkérem, hogy ne csinálja, mert engem kék-zöldre ugrál a kutya, a válasz: szedj gyógyszert, amitől nem látszódnak a foltok! Nah, én ekkor bántam meg, hogy lett kutyánk, mert jobb lett volna nekem, ha ezt nem tudom meg. :D Ha egy ilyen ember is van a családodban, akkor jól fontold meg, hogy el bírod-e ezt viselni. Nekem sikerült, a kutyám pedig már nem ugrál, de ehhez olyan családi feszültség kell(ett), amit nem kívánok senkinek.
2012. szept. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nehézség? A séták, akkor is, hs nincs kedved, ha rossz az idő, ha aludnál. A programok olyan szervezése, hogy ha hosszabb időre elmész valahová, legyen, aki addig kiviszi s kutyát, enni ad neki, stb. A kutyastarszedés se olyan gusztusos. Takarítani is jobban kell. Megbántam-e? Nem, soha. Imádom őket.
2012. szept. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Rengeteget mérlegeltem magamba,de sosem lehet pontosan kiszámítani a dolgokat. Sajnos én nem kutyás emberekkel vagyok körülvéve akik minden erejükkel leakarnak beszélni róla, mert, hogy nem éri meg, kötöttség stb.
2012. szept. 30. 12:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!