Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a Border Collie van a...

Ha a Border Collie van a legokosabb kutyának nyilvánítva, akkor miért nem őt képzik ki rendőrkutyának?

Figyelt kérdés

Szóval kétségtelenül nagyon okos kutya, mozgékony,ügyes, szeret dolgozni, nagy mozgásigényű, és még sok mindent ellehetne róla mondani. De akkor miért van az, hogy mégis a Német Juhászokból lett rendőrkutya? Elvétve találni egy-egy Dobermannt, de az állomány 95%-a szerintem Német Juhász.

Erre tud nekem valaki válaszolni? :)


2013. júl. 12. 22:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt mondtam, hogy bonyolult, de a mi kis hazánkban elég nehéz valóban jó kutyát találni. A bordereknél sajnos itthon nehéz lenne valóban jó idegrendszerű kutyát találni, sajnos elég gyenge az állomány. Tisztelet a kivételnek persze! Sajnos lassan tönkremennek nálunk a "népszerű" fajták...
2013. júl. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy német juhász súlya úgy kétszerese a border colliénak. Még ha ki is képeznéd támadásra, amit már leírtak, hogy miért nem lehet, akkor is egy térdmagasságban mozgó 20 kilós kutya nem túl cselekvőképes. Gondolj bele, hogy mennyi esélye lenne szegénynek egy átlagos felépítésű férfi ellen. Oda egy jó kemény kötésű kutya kell, aki nem hatódik meg azon, ha egyszer-kétszer oldalba rúgják a szabadulni próbáló bűnözők.
2013. júl. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom,hogy aki teheti, nézzen meg minimum egy epizódot a Discovery Channel-en futó " Alfa kutyák" c. sorozatból. És látni fogja a "rendőr " kutyáknak milyen képességekkel kell rendelkeznie.
2013. júl. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Előttem már mindent leírtak amit tudni kell, de hozzátenném, hogy elég buta és tájékozatlan felfogás, hogy a border azért nem jó rendőrkutyának, mert túl okos, tehát a rendőrkutyák nem baj ha buták csak tudjanak dolgozni mint a gépek! Az, hogy valaki nem bír magával és kikészíti magát a józan észt meghaladó módon, nem egyenlő az okosággal. Egyszerűen egy másfajta jellemre utal! Mondom ezt úgy, hogy egyáltalán nem vagyok a német juhász rajongója. De a rendőrkutyás munkáért odavagyok, ezerszer inkább ez mint egy őrült border akit semmi más nem érdekel a világon és képes addig hergelni magát amíg fel nem fordul a fáradtságtól.

Amúgy meg tagja vagyok egy amerikai szolgálati kutyás oldalnak és rengeteg spánielt, labradort, belga juhászt, holland juhászt hazsnálnak, sőt még pitbullt is, nem mindenhol ilyen egyoldalú a fajták megjelenése mint itt.

2013. júl. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! :)

Ismerek egyébként egy rendőrségi Dobermannt, őt tömegoszlatásra szokták használni.

2013. júl. 13. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!