Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek mennyi pénzt visz el a...

Nektek mennyi pénzt visz el a kutya etetése havonta?

Figyelt kérdés

Csak azért érdekel, mert ugyebár kis országunkban nem keresi magát halálra az ember.:)

Ismerek olyat aki nem a legszegényebbek közé tartozik, és mégis azt mondja hogy nem engedhet meg egy kutyát magának, illetve olyan családot is akiknek alig van betevőjük, mégis legalább 3 nagytestű kutyával élnek együtt, és nem alultápláltak.

Írjatok légyszi fajtát is, vagy ha keverék akkor azt hogy kis-közepes vagy nagytestű-e. És még hogy mivel elégítitek ki a kutyátok étvágyát (táp, főzés stb) Köszi!



2013. júl. 13. 23:08
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:

Valahol olvastam,hogy az európai országok közül,mi költünk a legtöbbet minőségi tápokra,annak ellenére,hogy sokkal rosszabb az átlag életminőség.Viszont az is érdekes,hogy nálunk kb a legdrágább a kutyatápok ára.A h*lye magyar mégis megveszi :))


De a kérdésedre válaszolva 30kg-os ivartalan kan staffom van,havi 25 ezer a fix,ami kajára megy (táp,eddig Brit+heti 3x hús)most fogok tápot váltani.Még nem tudom mire.:)

2013. júl. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:

Szia!


Ausztrál juhászkutyám van. Ha csak az etetést nézzük (jutalomfalik nélkül), akkor kb. 20000 forintot költök az etetésére havonta. Prémium minőségű tápot kap.

2013. júl. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 kicsimelcsi ***** válasza:

háát,mi igazából több hónapra vesszük a kutyusom kajáját,de ha ki kell számolni,max 2500-ból kijön (és benne van hogy kap mellé pedigree dentastix-et..és még plusz vmi fincsi jutalomfalatot :))

nagyon nem szokot házi kosztot kapni, de ha valamit nem tudunk megenni akkor nem sajnáljuk neki odaadni :)

(a kutyusom 5 kilós keverék :))

2013. júl. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
Egy 12 kilós ivartalan kan keverékem van. 5000Ft. körül van havonta az etetése, ha átlagolok. Négy havonta veszem meg neki a 13 kg. Orijen Red-et.
2013. júl. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
80 kilós német dog olyan 2 kilót eszik, ennek fele az a nedves vacak, másik száraz darling kaja @:) tehát sokba:s
2013. júl. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 sippara ***** válasza:
89%
Husky keverék (58 cm, 18 kg) kan, Brit premiumot kap, egy havi etetése kb. háromezer forintba kerül (harminc kilónként veszem a tápot, így tizenháromezer forint körüli összeget szoktam fizetni). Ezen kívül átlag heti egy alkalommal kap farhátat (70-80 forint/kg), pár hetente velős csontot (az is valahol száz forint alatt), illetve ha olyat főzök, amiből ő is ehet, akkor a "maradékból" (nagyrészt nyesedék husi, zöldségdarabok) külön főzök neki is, ez tulajdonképpen nem jár plusz költséggel, úgyhogy sosem számoltam még utána, mennyibe kerülhet. Jutifalatokkal (virsli, sajt, párizsi, fasírt, csirkehús), egyéb rágcsákkal (gyakorlatilag bármi, amit meglátok valamilyen boltban, és úgy gondolom, tetszene neki :D) együtt sem hiszem, hogy többet költenék az etetésére havi öt-hatezer forintnál.
2013. júl. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Első és második: 1 kutyára ennyi összeg? én sokallom, még akkor is ha minőségi táp. Mégis melyik az a táp és mennyit adtok neki belőle/nap? :)
2013. júl. 13. 23:41
 8/37 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem olyan 6-8 ezerből kiszokott jönn. Külön főzök nekik, tulajdonképpen B.A.R.F. étrend szerint etetem őket, csak annyi különbséggel, hogy én megfőzöm a kaját, és nem nyersen adom, mert sokszor főzök nekik mellé kutyatésztát, illetve más kutyáknak való "töltelék" dolgot, és a főtt hús levét imádják. A zöldségre nem kell költenem, mert a kertben van minden, és télire is elrakok sok mindent.

Amúgy egy kan német juhász, és egy szuka husky kutyám van.

2013. júl. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:

"illetve olyan családot is akiknek alig van betevőjük, mégis legalább 3 nagytestű kutyával élnek együtt, és nem alultápláltak."


mikor kisgyermek voltam, a mamáméknak volt két német juhászuk. a napi menü: ÁZTATOTT KENYÉR. (nem viccelek!) nem voltak alultápláltak. sőt a kenyérrel számomra érdekes módon csudaszépen hízik a kutya holott a számára nem ez a megfelelő étrend. a szomszédban is volt egy eszméletlen vékony keverék. állandóan kenyeret hajítottak neki kaja gyanánt és pár hét alatt akkora lett a kutya hogy döbbenet.


én csak ehhez akartam hozzászólni. sajnos a havi pénzt amit a pitünkre költünk nem tudom megmondani. mi nem néztük ezt sosem. főzünk neki, húst, csontos húst, néha belsőségeket, rizst, különböző zöldségeket kap a kutya.

2013. júl. 14. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:

Egy 60kg+-os komondor és egy 27-30kg-os magyar agár.

Hús+zöldség+ballaszt. Kb. napi 120Ft-ból megvan a két kutyának, tehát havi szinten 3500-4000 Ft.

2013. júl. 14. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!