Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnatok segiteni? Pit+box...

Tudnatok segiteni? Pit+box keverek csirket gyilkolt A tobbi lent

Figyelt kérdés
van egy pit+box keverekem es ma szabadon volt es elkapott egy japan gyukot es 1 csirket es megette hogyan lehet errol az agressiorol leszoktatni hogy ne egye meg a csirkeket es ne is batsa oket ?

2013. júl. 14. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod elzárni a csirkéket? Rendes ajtós kerítéssel, amin nem tud átugrani a kutya?

Azonnali (erőszakmentes!) leszidáson kívül nem nagyon tudsz mit tenni. Gondolom fiatal a kutyus, nagyon érdekli őt mindenféle mozgó állat. Idővel ha nem is növi ki, de nem fogja ennyire érdekelni a többi állat.

Én úgy csinálnám, hogy pórázt tennék a kutyusra, bemennék vele a csirkékhez, és engedném, hogy szaglássza őket. Ahogy látom, hogy indulna nekik, erőteljes "NEM!". És ezt napi többször megcsinálnám. Ha abbahagyja, és elfordul tőlük, jutalomfalat. Ha már pórázon jól csinálja, a pórázt el lehet hagyni, de akkor is menj be vele, hogy ott legyél és le tudd tiltani. Minden egyes sikeresen megállított "akció" után jutalomfalat! Ha így csinálod, felfogja a kutya, hogy nem éri meg támadni a csirkéket, mert akkor jutalmazod, ha közömbös velük.

Sok sikert!:)

2013. júl. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez nem hinném hogy agresszió lenne. Maximum neveléssel el tudod érni hogy ne bántsa őket, de ez nyilván nem 2 óra munkája lenne. Egyébként el kell keríteni a tyúkokat és nem fogja megenni őket.

Az én kutyám pl csak akkor bántja őket, ha elkezdenek futni. Tehát ha "sétálgat" a tyúk nincs gond, amint elkezd futni, meg és megfogja. Ha ott vagyok és rászólok nyilván abba hagyja, de egyébként megfogná.

Igazából én erre sosem neveltem, szimplán hallgat rám a kutyám, így meg is tudom állítani. Ezt kellene neked is elérned, erőszakmentesen.

2013. júl. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hat az en kutyam is halgat ram csak amikor tortent az eset epp nem voltam a kozeleben es a tyukok elvannak keritve csak a japan tyuk az nagyon jol tud repulni es a keritest atrepulte azt mar nem tudom hogy hogyan fogta meg de csak a fejet taltam meg es egy kiscsirket ami mar elvolt pusztulva nem bantottam hisz tudtam hogyha tisztaba lenne vele hogy nem szabad megenni akkor nem ette volna meg de 3 napja van nalam es nem tudja hogy mit szabad es mit nem
2013. júl. 14. 21:09
 4/7 anonim ***** válasza:
A jól repülő baromfi szárnyát érdemes lenne lenyírni,utána nem repül,míg a tollai vissza nem nőnek.
2013. júl. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez nem agresszió, ez zsákmány és vadászösztön (meg lehet némi éhség). Szárnyasokat és az ebet egymástól elzárni és a kutyát meg tiltani minden feléjük irányuló hasonló cselekedet láttán.
2013. júl. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hat ehesseg semmi kepp nem lehet mert az egyikbol jol kajalt de a masikat meg csak megolte es azelott bosegesen kajalt
2013. júl. 14. 22:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Szakember segítségével. Beviszitek a csirkékhez, és szakszerűen "elmagyarázzátok" neki, hogy az bizony nem kaja, akkor sem, ha belerepül a szájába. De ezt így távsegítségben baromi nehéz megoldani, mivel nem tudhatjuk, hogy adott kutyára mi fog hatni úgy, hogy utána tényleg eszébe se jusson nekik menni.

Vagy marad a stabil elzárás. Ne szökjenek át a csirkék, és kész. A kutyának meg legyen kielégítve a mozgásigénye, és legyen lehetősége rendszeresen kiélni a vadászösztönét valami elfogadottabb módon.

2013. júl. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!