Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok tanácsokat adni?...

Tudnátok tanácsokat adni? Kiskutyával külföld.

Figyelt kérdés

Sziasztok,úgy néz ki,hogy augusztusban megyünk Horvátországba a családdal. Én pedig nemrég vettem egy kiskutyát (yorki) és szeretnénk magukkal vinni nyaralni. Mire mennénk addigra már megkapná a kötelező oltásokat és a chip is meglesz. Kocsival mennénk. Kocsival eddig a leghosszabb útja az 1,5 óra volt (mikor hazahoztuk) akkor kutya baja nem volt,nem nyüszögött,nem pisilt be, aludt meg játszott egész úton.


Azt szeretném kérni,hogy aki volt már kiskutyával külföldön az leírná a tapasztalatait az utazással/ottléttel kapcsolatban? Tanácsokat is szívesen olvasnék,hogy mit kell feltétlen vinnem. Gondolom az oltási könyve az legyen nálam meg zacsi a kakinak..játékok ilyesmik.


A másik kérdés,hogy ha véletlen bátorságot venne magán és belemenne a tengerbe akkor bele mehet? Nem lesz baja a sós víztől? A tengerparton van ilyen tusoló,ahol esetleg utánna letudnám 'öblíteni'.


Kb 5 hónapos lesz mikor mennénk.



2013. júl. 7. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ugytudom hogy kutyáknak külföldre kell útlevél. Az apartmanok többsége enged kutyusokat de felár ellenében .
2013. júl. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja a sós víztől, de lehet ellenőrizni fogják, vidd el az oltási könyvét és az útlevelét
2013. júl. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A vízbe nem mindenhol engedik be, jobb a helyzet, mint itthon, de van, ahol tilos bevinni, vigyázzatok erre, nehogy megbüntessenek. Amire még figyelj, az a meleg. Főleg egy ilyen pici kutya sokkal hamarabb napszúrást kap, vagy kiszárad, mint egy ember. Ha a sós vizet issza a tengerből, az sem egészséges. Szóval mindig legyen nálatok friss, hideg ivóvíz neki, és gyakran itasd meg! Ha nem akar bemenni a vízbe, akkor is jobb, ha bevizezed a bundáját, az is hűti. A homok, a kő, az aszfalt is nagyon meleg tud lenni. Gondolj rá, ha az utcán sétálsz vele, hogy mindig az árnyékos oldalon menjetek. Ha megtapibtod a tenyereddel a földet, és téged éget, akkor az ő talpát is égetni fogja. A strandon meg a legjobb, ha napernyő alatt fekszik. Mi nem messze lakunk a tengertől, én a kutyáimat reggel és este szoktam levinni a partra, napközben csak akkor, ha nincs nagyon meleg. A chip, útlevél kérdés ugye evidens, a szálláson is meg kell kérdezni előre, hogy vihettek-e kutyát. Autóba bezárva soha ne hagyjátok, 5 percre se, árnyékos helyen sem, mert az autóban sokkal melegebb van ilyenkor, mint kint az autón kívül. Nem tudom, hogy fog utazni, amíg odaértek. Boxban, vagy melletted az ülésen? Jó, ha veszel neki is egy kutya biztonsági övet, amit a hámhoz lehet rögzíteni (azért nem nyakörvhöz, mert egy fékezéskor a nyakörv miatt kitörhet a nyaka.) Légkondis-e a kocsi? Szóval ilyesmire kell figyelni.
2013. júl. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm. A szállás az a mienk,szóval vihetjük :D

Igen légkondis a kocsi,hátsó ülésen fogunk ülni,a kutya velem lesz,szerintem a lábamnál,mert ott mindig elalszik meg jobban is szeret ott lent lenni.

A partra lehet kutyát vinni, az biztos. A többire meg természetesen figyelek,hogy ne száradjon ki,ne a tűző napon menjek vele stb.. most én is gyógszert szedek,szóval huzamosabb ideig nem lehetek napon,mert nagyon leégnék,szóval így ettől se kell tartani,hogy sokáig lesz a napon.


Köszönöm szépen ,hogy írtál:)

2013. júl. 11. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!