Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy fél éves német juhászo...

Van egy fél éves német juhászom aki elég kezelhetetlen! Ez működhet?

Figyelt kérdés
nagyon szerint ha nincs meg a testmozgás egy kutyánál akkor nem lehet fegyelmezni, hát én szokok vele játszani , labdázni de m ég is ha viszem sétálni tiszta hiperaktív most már kocsikra nem megy de embereket nem kedveli , ma este is sétáltam vele jött 2 futó ember elöször nézte őket érdeklődően majd utána akart futni de olyan szinten hogy nem tudtam korgálni.... Szal most eldöntöttem hogy minden nap nagyon meg mozgatom. Következőt csinálom : reggel felkelek elmegyek vele sétálni olyan helyre ahol nincs nagy inger , majd haza jövök megetetem ott várok kis pihi pl 2 óra majd labdázok , kötelezek vele egy 2 órát majd utána még elviszem futatom bicikli után majd este elviszem inger környezetbe sétálni ott tanítom korigálom a viselkedését majd haza jövök megetetem . ez így jó lehet? Köszönöm a segítséget/válaszokat , ezt amúgy kiporbálom ha nem müködik viszem suliba
2013. júl. 14. 20:52
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

ma 21:21

Remek!

Nagytestű kölyköt 6 hónaposan biciklivel futtatni szerinted remek ötlet.Az orthopéd állatorvosoknak garantált a biztos megélhetés az ajánlatod .

2013. júl. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
szal én használom a cangát :D de lehet hogy görkorit
2013. júl. 14. 21:41
 13/24 anonim ***** válasza:

fizikailag hiába fárasztod, ha az agya nincs lefáradva. Egy gyerek ha tesiórára megy az nem fárasztja ki annyira, mint a másik 4-5 tanóra. Ezért lenne jó egy kutyasuli, ahol megtanítják hogy hogyan bánj a kutyával, emellett szocializálódik és el is fárad mind fizikailag mind szellemileg.

Az emberek többsége nem azért tanítja meg különböző trükkökre a kutyáját, mert az milyen cuki, hogy olyan mint egy cirkuszi kutya, hanem azért, hogy szellemileg is fárassza. De erre jó az olyan típusú játék is amivel keresnie kell (pl eldugsz egy labdát, először láthatja, hogy hova, majd fokozatosan szoktatod ahhoz, hogy használja az orrát pl egy másik szobába rakod a játékot, vagy egy pohár alá, tökmindegy.)

2013. júl. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
91%
1éves koráig NEM szabad őket futtatni, labdát dobálni lehet nekik, többi kutya közé lehet vinni, hogy rohangáljanak, de ez és a hasonló dolgoztatások maradandó károsodást okozhatnak egy fejlődő kutya szervezetében. Próbáld meg nem csak fizikailag hanem agyilag is lefárasztani esetleg keresni egy kutyás társaságot ahova be tudnátok illeszkedni és a kutyád szabadon tudna játszani, aranyat ér.
2013. júl. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
de hát én tanítom őt, féléves , de ha nincs inger, motiváció nélkül , hozzám jön , lábhoz jön, behívható , ül, fekszik , lábnál jön, labdát vissza hozza , ismeri a marad parancsot , pl ha rázók előtte egy játékot addig nem fogja meg még azt nem mondom "fogd meg" , kajáját át adj nekem nem morog ezt is én tanítottam meg mert eleinte morgot, valamit biztos kihagytam :D de ha inger van akkor megörül most szeretném ingerkörnyezetben is tanítani, de enn yire hiperaktív nem tudom korigálni és gyanítom hogy oktató se jutni semmire
2013. júl. 14. 22:07
 16/24 A kérdező kommentje:
14 ezt nem hallottam sehol hogy futtatni nem szabad , nem szabad ugráltati másztatni de futni miért ne lehetne ? :DD főleg a igényli is , ezt te se gondolod komolyan azt alá írom hogy túlzásba nem kell vinni.
2013. júl. 14. 22:10
 17/24 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem hangzik súlyosnak a kutyád. Inkább arra van szüksége, hogy többet vidd állatok és emberek közé. Hisz kiváncsi rájuk és még nagyon fiatal. Utána elkezdheted gyakorolni hogy ott is szót fogadjon.
2013. júl. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
nem is súlyos tudom , és igen arra lenne szüksége hogy vigyem emberek és kutyák közé , csak az a baj hogy az szinte semmit nem ér ha nem szaglászhassa meg pl az embereket csak látja őket meg ha látja a kutyákat de nem engedhetem vele össze, ezért jó lenne egy kutyás társaság akiknek szocializált kutyái vannak vagy egy suli
2013. júl. 14. 22:16
 19/24 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Azért szokták mondani, hogy bringa mellett nem szabad futtatni 1 éves korig a kutyát, mert az a kép él az emberek fejében, hogy a bringa után lohol a kutya hosszú km-eken keresztül...a túlzott mozgatás tényleg káros a fiatal kutyáknak!

A helyedben séta előtt kicsit lelabdáztatnám, aztán elsétálnék vele egy kutyafuttatóba, parkba, ahol más kutyákkal tud AKTÍVAN játszani...közben gyakorolhatnád az alapvető parancsszavakat vele.

Változatos, hosszú séta, ahol van játék, tanulás, pórázos séta, labda, stb, optimálisan lefárasztja a kutyát.


" labdázok , kötelezek vele egy 2 órát majd utána még elviszem futatom bicikli után"

EZT NE!!!!!

Agyilag fáraszd inkább, taníts sok-sok trükköt neki!


(1-2 km LASSÚ bringázástól nem lesz semmi baja egy 5-6 hónapos kutyának sem, HA hozzá van szoktatva a rendszeres, de NEM túlzásba vitt mozgáshoz! Legalább korán megtanulja a fegyelmet a bringázás közben is :))


Itt nálunk van egy család, a német juci fél éves, de már 4 hónapos kora óta bringával futtatják...és nem csak 1-2 km-ert, hanem 6-8-at...ez már tényleg túlzás...de nem hallgatnak a szép szóra :( mellette a kutya fut labda után, úszik és kutyákkal játszik...persze kölyökkutya, összeesésig képes mozogni...de aztán még haza is kell menni, ami ennyi mozgás után már csak kínlódás neki :(


KUTYAISKOLÁBA, azaz még csak KUTYAOVIBA menjetek, ott megtanítanak TÉGED arra, hogyan bánj a kutyával, hogyan neveld és tanítsd!

2013. júl. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
igen nem 80 al kell tekerni a bringát :)
2013. júl. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!