Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy fél éves német juhászo...

Van egy fél éves német juhászom aki elég kezelhetetlen! Ez működhet?

Figyelt kérdés
nagyon szerint ha nincs meg a testmozgás egy kutyánál akkor nem lehet fegyelmezni, hát én szokok vele játszani , labdázni de m ég is ha viszem sétálni tiszta hiperaktív most már kocsikra nem megy de embereket nem kedveli , ma este is sétáltam vele jött 2 futó ember elöször nézte őket érdeklődően majd utána akart futni de olyan szinten hogy nem tudtam korgálni.... Szal most eldöntöttem hogy minden nap nagyon meg mozgatom. Következőt csinálom : reggel felkelek elmegyek vele sétálni olyan helyre ahol nincs nagy inger , majd haza jövök megetetem ott várok kis pihi pl 2 óra majd labdázok , kötelezek vele egy 2 órát majd utána még elviszem futatom bicikli után majd este elviszem inger környezetbe sétálni ott tanítom korigálom a viselkedését majd haza jövök megetetem . ez így jó lehet? Köszönöm a segítséget/válaszokat , ezt amúgy kiporbálom ha nem müködik viszem suliba
2013. júl. 14. 20:52
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

ma 22:00

Nagyon nem ismered a kölyök kutyák viselkedését. 6 hónaposan még nem szabad elvárni, hogy tökéletesen viselkedjen. Ebben a korban még tanul. és a tanulás nem azt jelenti, hogy azonnal tökéletesen fog viselkedni. Ahhoz is hozzá kell szoknia a kutyának, hogy utcán, vagy bárhol emberek között hogyan lehet viselkednie. A te kutyád egyszerűen egy 6 hónapos kutya viselkedését mutatja, amit nem tudsz kezelni. Az oktatókat meg ne féltsd. Ennél nehezebb dolgokat is meg tudnak oldani.

2013. júl. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Nem azt írtam, hogy ne fusson, hiszen ez alapjáraton jót tesz neki, de a futtatás pl bicikli mellett vagy veled már kevésbbé, főleg ha a felület is olyan. Pl a beton szépen alattomosan tönkre vágja az izületeit. És amíg úgymond a labda után meg a többi kutyával elfutkorászik a saját, kényelmes tempójában, addig az ilyen megy a gazdi-megyek én is helyzetekben nem teheti ezt meg. Tehát mikor ő már magától leállna akkor is valószínűleg ott fog futni melletted/előtted, mert van számára egy erőteljes húzóerő, mégpedig te.

Hangsúlyozom a futás maga jó, a körülmények azok amik nem elhanyagolhatóak. Pl réten, domboldalon fel-le futás, ugrálás... tényleg jó. De a kötött mozgásformák, amiket te szeretnél vele végezni, nem.

Az agyi lefárasztás lehet klikkerezés mindennap 5-10perc, taníts neki újdonságot, játssz vele keresőset-nyomkövetőset, irányított apportot...

2013. júl. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Csak egy gondolat. Ha jól sejtem sulis vagy. Mi lesz szeptembertől amkor nem vagy otthon egész nap? Valami olyat kellene kitalálnod ami egész évben fentartható. A napi 2, 3 x kilkeres tanítás pont ilyen , a heti 2x suli is ilyen a napi 10 óra folyamatos foglalkozás nem ilyen.
2013. júl. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
43%
Nekem is nj-m volt világ életemben...és most is az van..és ilyenkor a falat tudnám kaparni!Már megint a hozzá nem értés!!!!!!!!!:@ 1-el több lepasszolt kutya lesz már látom előre!Nektek lehet,hogy plüssállat kéne ilyen gondolkodással!Már bocs de ez .......
2013. júl. 26. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!