Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 14 hónapos kan kaukázusit...

Egy 14 hónapos kan kaukázusit hogyan lehet leszoktatni arról hogy a ruhaszárítóról ne szedje le a ruhákat, és a műanyag kerti széket ne rágja szét?

Figyelt kérdés
Az a gond, hogy ezeket a rosszaságokat éjszaka, vagy akkor csinálja amikor nem vagyunk otthol, és nem tud senki közbe lépni. Ahogy korosodik meg fog komolyodni, és elhagyja ezeket a pótcselekvéseket amivel nagyon felbosszant?
2013. júl. 15. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy évesen hoztam el a menhelyről, most két éves (vadászkutya keverék), ásókutya lett belőle, kerti széket feldöntötte, soha nem lesz komoly. Hiába a bünti, nem hagyja abba.
2013. júl. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Arról ne is beszéljünk az enyém is ás, ásott addig amíg be nem borsoztam a kertnek azt a részét ahol a legjobban szeretett kaparni. 2 hetente egy csomag borsot szét kell szórnom, mert ha nem akkor újra kezdi!
2013. júl. 15. 13:27
 3/10 Imola Ágnes ***** válasza:
HA otthon vagy, és próbálkozik, tiltsd el tőle. HA csak akkor próbálkozik amikor elmész vagy egyedül van, akkor lehet unalomból, vagy szeparációs szorongás miatt is. azt javaslom, gyakran vidd sétálni, mozgasd, játszatok. A kutya egyrészt fáradt lesz rosszalkodni, másrészt szellemileg is segít a szorongás leküzdésében a gazdával töltött hasznos idő.
2013. júl. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mennyit van mozgatva! Az ilyen pótcselekvés oka legtöbbször az hogy nincs rendesen lemozgatva.
2013. júl. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha csak akkor csinálja mikor egyedül van, akkor első körben több mozgás, játék kell neki. Lehet még szeparációs szorongás, ahogy fentebb írták. Ennek olvass utána.

De egyébként székeket ha lehet el kell zárni előle, ruhákat sem kell kinn hagyni, meg semmi olyat amit megrághat. Apuméknak is van egy kau, de ő semmi ilyesmit nem csinál, sőt igazából abszolút nem rongál. Ott apum a főnök, ha ő egyszer valamire azt mondja neki hogy nem, a kutya nem is próbálkozik többet.

2013. júl. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem szoktam sétáltatni csak nagyon ritkán, nappal kennelben tölti az időt!Ha nincs otthol senki és éjszaka van kiengedve hogy védje a portát. Este az Isten irgalmazzon annak aki be próbál jönni.

Egy kis történetet elmesélek.

Egyszer éjfél körül mentem haza gyalogosan,és a kutya a kapu előtt feküdt kb. 160 magas a kerítés, ahogy nyitottam a kiskaput a kutya felpattant két lábra állt rámtolta a kisajtót és a fejével átnyúlt a kerítés fölött és ha nem ugrok reflexszerűen hátra kétség nincs bennem hogy letépi az arcom. Viszont amint nevén szólítottam és felismerte a hangom rögtön jámborrá vált. Még mindig kiráz a hideg ha a kutya tekintete bevillan akkor este. Egyébként a világ legjobb terület őrző kutyája szerintem a kau, akkor döbbentem rá ha ki van engedve nincs mitől tartani senki nem fog bejönni az udvarra.

2013. júl. 15. 20:18
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha valaki komolyan be akar törni befognak. Anyuméknál is őrzi a házat a kau (tőle sem mernek bejönni, és nyilván meg is támadná ha valaki ismeretlen jönne be), de soha nem volt kenelben, van vele foglalkozva, tanítva van, sétáltatva. Semmit nem rongált meg soha. A kettő nem függ össze.. már mint a terület őrzés, valamint a kutyával való foglalkozás. Nyilván unja magát egész nap a kenelben, azért pusztít ha ki van engedve. Ha nem ott lenne egész nap, és foglalkozva lenne vele, nevelve, nem rongálna.
2013. júl. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ebben természetesen igazad van, én is tisztában vagyok vele, ha valaki be akar jönni azt semmilyen kutya nem fogja megakadályozni, mivel sajnos több módszer is van egy kutya elnémítására. De viszont kissé bonyolultabbá teszi a behatolást.

Abban is egyet értek hogy többet kellene foglalkozni vele. Sajnos én csak látogatóba szoktam hazautazni a szüleimhez, mivel a munkám miatt nem náluk lakom és csak akkor tudok foglalkozni vele ha havonta egyszer kétszer meglátogatom őket. Viszont volt régebben egy németjuhászunk az nem csinált semmi rosszaságot annak ellenére hogy nem volt sétáltatva.

2013. júl. 15. 20:53
 9/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok, 2 éves kutyával: nagy a kert, futhat, mennyit akar, van játék és nagy esti séták. És ő kis-közepes termetű kutya. Viszont a vadászat a vérében van, ha nincs más, a süniket üldözi, vagy a macskákat. És ásatásokat végez, szerencsére már nem a virágágyásokban. Nem tudom, mennyi foglalkozás kellene még neki, le van mozgatva rendesen.
2013. júl. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
az én kaukázusim (Herceg) most volt szeptemberben 1 éves.. 7 hetesen került hozzám, rettentő rossz volt. a szárítóról ruhát szedett, szőnyeget rágott szét, ásott, kiborongatta a kajáját stb. Ezeket mindet elhagyta 1 éves korára(igaz nagy ára volt! szegényt láncra kellett tennem mert még a szőlő töveket is kirágta) kivéve egyet! Az ásást! akármit csinálok vele nem tudom megakadályozni h ne ásson.! Mindent elkövetek vele. sétálni visszük, párom rengeteget játszik vele(én már nem tehetem sajnos a terhességem miatt) de semmi eredménye! És ami a legrosszabb az egészben! Utálja a macskákat! ha kell egész nap a kerítésen csüng és ugat megállás nélkül.. de ennek ellenére imádom és ha 10 másik szebb,drágább vagy okosabb kutyát adnának se kellene egy sem! :)
2013. szept. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!