Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sheltie kiskutyát honnan...

Sheltie kiskutyát honnan lehet venni "viszonylag" olcsón?

Figyelt kérdés
Családi kutyának szeretnénk nem versenyre vagy tenyészteni ezért írtam hogy viszonylag olcsón.

2013. júl. 15. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi számít viszonylag olcsónak? A sheltiek relatíve nem drága kutyák, kb 70 ezertől már tudsz venni korrekt minőségű kölyköt.
2013. júl. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Láttam hogy 70 körül vannak. 50-ig szól itthon a megállapodás :(
2013. júl. 15. 15:48
 3/5 anonim ***** válasza:

szerintem ha nem olyan neves tenyésztőtől veszel lehet kapsz 60 ért is..


inkább gyűjtsetek még,de szaporítótól olcsón ne vegyetek kutyát!

2013. júl. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A sheltie Magyarországon még egy viszonylag ritka fajta, így csak tenyésztőtől kaphatsz ilyen kutyát. Ami szaporítónál, tk nélkül van eladó, az mind keverék. Találkoztam a kutyafuttatón egy nővel egy nagyobbacska, csúnyácska skót juhásszal, ők is sheltienek vették, aztán lett vagy 60 cm.

Ne azon a 20-30 ezren spóroljatok szerintem, hiszen ezt csak egyszer kell kifizetni a kutya életében.

2013. júl. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Theia, azért az utóbbihoz hozzátenném, hogy a sheltie mérete éppen, mivel a fajtába kitenyésztése során bekeverték a skót juhászt, igencsak variálhat, és teljesen fajtatiszta szülőpártól is születhet majdnem collie méretű utód, vagy akár az ellenkező véglet, ami olyan pici, mint egy papillon. Bár igazából azért ez nem mindennapos dolog, de a sheltie tenyésztők nagyon is tisztában vannak ezzel a veszéllyel. Viszont már kölyökként meg tudják általában mondani, ha egy kiskutya nagyobb vagy kisebb lesz a kívánatosnál.

Kérdező, szerintem is spóroljatok össze a kutyusra annyit, hogy egy korrekt tenyészetből vegyétek.

2013. júl. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!