Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha ingyen hírdetnek keverék...

Ha ingyen hírdetnek keverék kutyákat (pl becsúszott egy alom) akkor érdemes elhozni onnan kölyköt vagy akkor is inkább a menhely?

Figyelt kérdés

Nem akarok kutyát elhozzni sehonnan.Még nincs lehetőségem még egy kutyát tartani,mert jelenleg van egy kutyusom.

Csak érdekel a dolog.

Neten sok helyen látom,hogy ingyen elvihető kutyusok,de keverékek.


Azon gondolkodtam,hogy itt a gazdi nem meg gazdagodás céljából hozta le az almot hanem becsúszott ami persze felelőtlenség ,ivartalanítani kellett volna a szukát.


2013. júl. 15. 16:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindig elviszik az összes ilyen "becsúszott" kiskutyát, akkor félévente be fog csúszni egy újabb adag. Az ilyenek csak abból tanulnak, ha a nyakukon marad és nem tudják őket elpasszolni. Sokszor még abból se. A menhelyen ha idősebb kutyát választassz, akkor annak a jelleme és az esetleges betegségei is ismertek, nem annyira zsákbamacska, mint egy "becsúszott" kölyök kutya.
2013. júl. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
26%

Olyan negatívok vagytok. Nem egy embert ismerek, aki lelki ismeretes kutya tartó, a kerítések stabilak, nem lehet rajta kiszökni, és a kutyus is mindig velük van a házban, és egynél elő is fordult még is, hogy hoppá becsúszott egy alom.


A menhelyen pedig csak kölyköt érdemes elhozni, mert azokat valszeg azért tették ki, mert nem kellettek senkinek. Viszont a felnőtt kutyák valamiért csak oda kerültek. Persze nem mindegyikre lehet mondani, hogy megkínozták, lehet csak anyagi körülményeik miatt adták le egy olyan helyen, de általában az ilyen kutyák hamarabban jutnak ki.

Amelyikkel meg valami probléma volt, a menhelyesek képesek kicsit ferdíteni a dolgokon, csak hogy vigyék. mert azt azért ő sem akarja, hogy elaltassák.

Én is csalódtam már menhelyen.


Kaukázusi kölyköt néztem ki, azt mondták a család adta le, mert nem tudták hova tenni. Haza vittem, még egész normális volt, játékos, figyelmes, de 1 nap után mikor kinyílt a kapu úgy elszaladt, és nem azért mert rossz helye volt. Csavargó vér volt benne, estére visszajött. Utána elvittem kutya suliba, az engedelmességin átment, én minden nap mentem vele sétélni, gyakoróltuk amiket tanultunk, és még is az lett a vége, hogy kiszökött, és olyankor még a tanult dolgok sem ugortak be neki. Ez egyszerűen a vérében volt ez a csavargás.


Én azóta inkább hasonló gazdikhoz megyek, ha szépek a kölykök, és a környezet is jó.

2013. júl. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
77%

Kedves 73%-os.

És akkor mi legyen a menhelyi kutyákkal? Pusztuljanak?

Amúgy a menhelyeken szánnak időt arra, hogy megismerjék a kutyát, hogy rehabilitálják ha problémája van. Esetleg a gyepmesteri telepekre lehet igaz, amit mondasz, de én ennek ellenére onnan is kihoznék egy kutyát. Itt nem a pénz számít...

2013. júl. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
36%
A rossz tapasztalatom miatt, én akkor is rendes gazditól hoznék el kiskutyát. Természetesen nem az összes menhelyi kutyára gondolok rosszként, de egy menhelyi kutyusom van akit örökbefogadtam és abban is csalódtam, de még mindig nálam van, mert megszerettem, de amit leírtak róla a fele sem volt igaz, annyi szent.
2013. júl. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem, negatívak vagyunk, hanem van tapasztalatunk. Nincs arra sem semmi mentség, hogy becsúszott, mert igenis meg lehet oldani, hogy ne legyen baleset. Eleve ott kezdődik a dolog, hogy egy keverék kutyának az égvilágon semmi szüksége arra, hogy ivaros legyen. Egy fajtatisztánál megeshet, hogy kiállításra járnak vagy egyszer tenyésztik, de egy keveréknél ez nem játszik, tehát teljesen felesleges nem ivartalanítani! Ráadásul sokkal többen tartanak keverék kutyát mint akik tenyésztésre szánt fajtatisztát.
2013. júl. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kevés olyan kutya van-legyen az akár menhelyi-amely megfelelő hozzértéssel,türelemmel,akár kiképző segítségével ne lenne rehabilitálható.Igen,vannak reménytelen vagy gyenge idegrendszerű kutyák,de a menthetetlen kategória hál'Istennek ritka.Én azt javaslom,inkább a menhelyit válaszd,ugyanis,ahogyan előttem is írták,ez csak egy lökés lehet a gazdinak,hogy mégis van a kicsikre kereslet,illetve a cuki kölyökkutyákat úgyis könnyebb elpasszolni,mint egy 2-3 éves vagy idősebb menhelyinek otthont találni.Továbbá ha a kicsik a becsúszott"alomból mégsem lennének gazdisak,jobb esetben azért feltételezi az ember,hogy nagyjából kutyaszerető családban vannak és nem fogják őket utcára tenni,míg a menhelyinek már te vagy az utolsó esélye.Nekem eddig öt mentett kutyám volt,plusz kettő,akiket addig fogadtunk be,míg gazdit nem találtunk nekik és eddig egy kivétellel(azt viszont testileg-lelkileg nagyon összetörték)mindegyikből nagyszerű kutya lett...Menhelyről csak egy van,többi altatás elől családtól lett elhozva,illetve utcáról lettek befogadva.Nekem a menhelyi lett az etalon,ő ragaszkodik hozzám a legjobban,pedig már 5-6 éves volt,mikor elhoztam,ellenben ilyen hűséges,imádnivaló,szuper kutyám még az sem lett,akit kölyök korától neveltem.Én csak javasolni tudom,hogy ha egyszer odakerül a dolog,hogy mégegy kutyut szeretnél és nincs nagy,,fajtaszerelem",akkor menhelyről,sintértelepről szerezz egyet.(Igen,vannak könnyebb és nehezebb esetek,de kis türelemmel és sok szeretettel ezek ált.orvosolhatóak,komolyabb egészségügyi problémákkal én nem találkoztam a mehelyeseknél leszámítva a bolhákat,de azok 3 napra a bolhairtó után elpusztultak és lőn egy gyönyörű,egészséges,szuper kutyám:))
2013. júl. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy ne legyunk negativak????

Nem csuszhat be kolyok, mert a kutyat ivartalanittatni kell!!!

Mindegyik allatom befogadott, utcarok, azonnal az ivaryalanitassal kezdtuk, kutyanal, macskanal egyarant

Ha mindig elviszik az ujabb almokat, a kutya minden evben elleni fog, mert o, ugyis lesz gazdaja, es soha nem lesz vege.

A sintertelepeken meg naponta tobb szaz ,kutyat altaynak el az ilyen felelotlen gazdak miatt.

Egy menhelyre be lehet menni, beszelgetni a dolgozokkal, megnezni a kutyakat, tobbszor visszamenni, a kivalasztott kutyat elvinni setalni,

mehfesulni, stb., igy megismered nagyjabol, mire hazaviszed.n

2013. júl. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha félsz a felnőtt menhelyi kutyusoktól, fogadj örökbe onnan kölyökkutyust, sajnos picikék is vannak bent dögivel :(
2013. júl. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!

Nincs olyan fajta aminek a szerelmese vagyok,ha lenne akkor nyilván csak tenyésztőtől vennék kutyát :)


Majd ha oda kerülök végig nézem a menhelyet,fajtamentőket is ha nem lesz olyan felnőtt kutyus amelyik megfelelne akkor egy kölyköt fogadok be :)

Illatoson is annyi kölyök van :(

2013. júl. 15. 20:41
 20/21 Imola Ágnes ***** válasza:
Az állatvédők nem ferdítenek tapasztalataim szerint. Minden menhelyi kutyának otthont akarnak, de senkinek nem éri meg hazudni a kutyáról, hogy 2 hét múlva visszavigyék, vagy újra az utcáról kelljen összeszedjék...sőt ezért van sok menhely esetében utólagos ellenőrzés is... Akinak rossz tapasztalata volt, az vagy nem kérdezett utánna a kutya magatartásának, vagy nem tudott kezelni egy kutyát. Két menhelyi kutyám van. Az egyik labilis volt mikor elhoztam hol megilyedt, hol elszaladt, hol ugatott...tudtam róla, ép ezért hoztam el, mert gondoltam, hogy más nem biztos, hogy magához venné. Rehabilitáltam...persze nem lett belőle tökéletes kutya, de az együttélés szabályait ismeri, betartja, soha nincs vele gondom. Csak nevelés kérdése az egész.... A másik szintén menhelyi, ő nyugodt temperamentumú, kiegyensúlyozott kutya, sokat segített a másik rehabilitációjában. A kérdésre visszatérve, menhelyit ajánlok...oltva van, chippezve, ivartalanítva (ha felnőtt), valamint két kutyát menthetsz meg: amelyiket elhozod, és amelyiknek ezáltal helyet csináltál.
2013. júl. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!