Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a csirke allergia tünetei?

Mik a csirke allergia tünetei?

Figyelt kérdés
2013. júl. 15. 16:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nállunk folyamatos vakarózás, a mancsok nyalogatása, rágása, a fenekénél sebesre rágta magát. Azonkívűl hasmenés, és mindegy volt mennyi kaját kapot nem hízott. Most 10 napja egyáltalán nem kap csirkét csak hipoalergén bárányos táot, meg marha, és nyúl húst nyersen. A vakarózás szinte tizedére csökkent, hasmenés megszünt, és a sebek is nagyon szépen gyúgyulnak.
2013. júl. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Az én kutyusom is az utóbbi pár napban rendszeresen vakarja magát, főleg a hátán és a fenekén. Ha végigsimítok a hátán, vagy "megdögönyözöm", egyből elkezd vakarászni a hátsó lábával. Lehet, hogy csirke allergiás? Neki nem megy a hasa, nem is fogyott.
2013. júl. 15. 17:37
 3/20 A kérdező kommentje:
A bolha kizárva, többször is átnéztem.
2013. júl. 15. 17:38
 4/20 anonim ***** válasza:
Próbálj meg csirkementes tápra váltani, mellette lehetőleg ne adj neki semmi mást. Hamar kiderűl. Nállunk egyértelmű volt mert ha nyers csirkét kapott mindíg felerőssödtek a tünetek. Én ezért adok a teszt időszakban is marhát neki.
2013. júl. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnál is ugyanezek a tünetek. Plusz az a gondom, hogy se a halas, se a bárányos tápot nem hajlandó megenni. Hasmenése nincs, de állandóan vakarózik és nyalja a fenekét meg a lábát.
2013. júl. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Te is próbáld rászorítani valami hipoalargén tápra. Esetleg etesd nyers hússal. Kacsát, libát ehet, pulykát csirkét nem.

Kérdező a kutyának nem igazán jó amit magatoknak főztök, túl sós fűszeres, még ha számodra nem is tűnik annak.

2013. júl. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Bocs kérdező, kicsit megkeveredtem. Az előbb egy másik kérdést is olvastam. Elképzelhető hogy csirke allergiás igen válts kaját neki, csirke mentes tápot.
2013. júl. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
A nyers húst sajnos nem eszi meg, már többször is próbáltam, kiköpi. Veszek neki holnap másik tápot, remélem kapok itt vidéken is normálisat. Esetleg konzervekben is van olyan, amit megehet? Nem igazán tápos kutya, csak vacsorára eszik tápot.
2013. júl. 16. 13:06
 9/20 A kérdező kommentje:
Marhát sem ehet?
2013. júl. 16. 13:07
 10/20 anonim ***** válasza:
Konzervben a nagyon drága fajtákban van amit megehet. Az a gond hogy a legtöbb tartalmaz valamennyi csirkét mert az olcsó. Szerintem rendelj netről, [link] ez mind csirkementes. 9000 ft házhoz viszik ingyen az ország egész területén. Marhát, nyulat, bárányt, kecskét kaphat. Sőt a csirke allargiás kutyák kacsát és libát is kaphatnak. Próbáld a nyershez esetleg úgy szoktatni hogy először forrázod a kaját és ha kihűlt rajta a lé azzal együt adod neki.
2013. júl. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!