Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leírnátok, hogy mikor és...

Leírnátok, hogy mikor és mennyi időre viszitek le a kutyátokat?

Figyelt kérdés
Milyen fajta/ mennyi idős? :) Most próbálom megtervezni ,hogy mikor vigyem le az egy éves keverék, közepes testű kutyámat. Én 5:00kor indulok el dolgozni és délig melóhelyen vagyok. A férjem 10kor megy el dolgozni. Ilyen információk tudatában mit ajánlotok? Vigyem le reggel 4 körül? Aztán egy gyors séta 8körül..mikor én haza jövök levinném eü-re 13kor ( a meleg miatt csak egy rövidre ) és szerintetek 17kor ha elmennék vele futni majd este még fél 9 kor hosszabb séta az jó lenne? Egyelőre még szokjuk egymást és még ő is elég gyenge ( sintértelepről hoztuk )
2013. júl. 15. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha még gyenge, akkor rövidebb sétákra vigyétek,aztán fokozatosan lehet növelni a távot és az intenzitást. A napirendetekre nem tudok mit mondani.. el kell kezdeni, aztán majd kialakul. Előre nem lehet eltervezni, mert általában nem úgy jönnek össze a dolgok. Lehet, hogy most azt mondod, hogy 4 körül leviszed, aztán egy hét után meg már nem lesz olyan jó ötlet... Próbálgatni kell, hogy nektek melyik időpont a megfelelő, férjed mit/mennyit vállal be, és nem utolsó sorban, hogy a kutyának mire és mennyire van igénye... Ezt így látatlanba senki se fogja tudni megmondani.
2013. júl. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

mikor pici volt akkor nagyon sokszor vittük egy nap-5-6 alkalommal is ha nem többet

mikor felnőtt akkor akkor kettő sétára csökkent a lemenetel hétköznap reggel 9-től úgy egy félórás/ órás sétákat tettek hétvégén meg akár hosszabbakat is

este pedig ahogy jelezte 10-20 perces sétából már elege volt (ennek az időpontja változó 10 óra 11 vagy akár éjfél is)

aztán beállt egy másik rendszer ami reggel hatkor 10perces sétából áll hétvégén pedig szintén hosszabb séta


most már öreg 13 éves és többször kell levinni egyszer reggel utána délután (vagy még délelőtt) ahogy jelzi az esti séta időpontja továbbra is változó csak most már a kora miatt nincsen hosszabb séta mert az orvos eltiltotta

2013. júl. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a kutya jelzései a legfontosabbak:)
2013. júl. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 zsuzsabazsa ***** válasza:

Reggel 8-kor. Utána meg össze vissza.

Nj. 9-éves.

2013. júl. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én nagyon korán kelek, már 4-kor lent vagyok a kutyával. Ilyenkor csak elsétálunk kb. 300 métert, az eü. dolgokat elvégzi és irány haza. Délután a férjem ér előbb haza, ő fél háromkor lemegy vele egy nagyobb körre. Később, kb. 4 óra körül lemegyünk vele, és ekkor jön egy intenzív játék, futás, ugrálás, pecával való játszás, majd egy kis gyakorlás. Ül, fekszik, marad, lábhoz stb., csak hogy ne feledje a parancsokat. Este 6 körül indulunk haza, akkor vacsora, kicsi simi, dögöny, szeretgetés, és alvás. 4 éves pit kislány.
2013. júl. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2 éves Havanese és egy 11 éves Bichon Frise


-reggel 8-9 között egy 20 perces séta

-délután 2-3 között megint 20 perc, bár ha nagyon meleg van 30-35 fok akkor csak 10 perc,mert nálunk szinte csak aszfalt van alig van árnyék és eléggé feltud forrósodni,ami a kutyáknak nem kellemes :/

-este 18:30 megyünk mindig 1 -1,5 órát vagyunk

2013. júl. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem egy 4 hónapos yorkiem van. Még nem nagyon bírja a sétákat, ezért naponta csak kétszer viszem le sétálni egy vagy fél órára, mikor hogy bírja. Aztán majd fokozatosan szoktatom a sétákhoz. :))
2013. júl. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!