Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan döntitek el melyik...

Hogyan döntitek el melyik kutyaiskolába viszitek a kutyátokat?

Figyelt kérdés
Szeretnék kutyaiskolát nyitni és érdekel, mi alapján döntötök. Mik a számotokra elfogadható árak az egyes képzésekre? Milyen kiképzési módszereket tartotok jónak? Mennyit utaznátok egy kutyasuli miatt? Milyen olyan vonzó tényező lehet, ami miatt egy még nem ismert suliba is elvinnétek a kutyátokat(Pl.: alacsony ár, az oktató részéről felmutatott eredmény... stb.)? Milyen szolgáltatásokkal kell rendelkeznie véleményetek szerint egy jó kutyasulinak? Plusz pontot jelent-e számotokra, ha helyben van kutyakozmetikai esetleg állatorvosi ellátás is vagy mondjuk ha forgalmaz az adott suli minőségi állateledelt? Bármilyen plusz ötlet is jöhet!!!
2013. febr. 7. 14:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

nem volt kérdéses, hogy a népszigetibe, ugyanis az itt van tőlünk nem messze, és amúgy is jó híre van.

Az biztos, hogy nem utaznék messzire, tehát mindenképp a környéken nézelődök. Szerintem a legtöbbeknél ez nagyon fontos szempont.

2013. febr. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Megközelíthetőség-alacsony ár- most a tükrös módszer a menő-ha haladást éreznek a kutyájuknál, akkor az emberek maradnak, ajánlják másnak is az iskolát- ha nem tetszik valami, továbbállnak.

Normális talaj, terület-víz-árnyék-melegedő.

2013. febr. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Az biztos hogy sokat nem utaznék miatta.Persze plusz a kutyakozmetika és az orvos.

Szerintem a közös programok a legfontosabbak. A kutyák is és a gazdik is felszabadulnak olyankor ha együtt vannak.

Az ár hát szerintem az átlag, az itteni kutyasuliban 2500 négy alkalom.

A kutyaovi is fontos a kölykök esetében.

2013. febr. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, bár kicsit részletesebbre számítottam. Azt tudom, hogy a tüköriskoláknak nagyon jó hírük van (nyilván nem véletlen ;) ) Sejtettem, hogy sok esetben a távolság mérvadó lehet.
2013. febr. 7. 15:12
 5/14 anonim ***** válasza:

Személyesen elmegyek a suliba és megnézem.

A választásom tükör sulira esett.


Mondhatom azt, hogy ár nem számít, mert járunk olyan suliba, ahol 7eFt volt 1 hónap, de semmit nem ért. Inkább többet adok ki és azt kapom, amit szeretnék. 15-20 km-es körzetbe még mennék is amúgy, ha arról van szó, h nincs a közelben, többet nem.


Voltam már pár kutyasuliban, számomra lehetne bármilyen új, ha nem tükörmódszeres, nem valószínű, h mennék...

2013. febr. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Kezd összeállni a végleges kép a fejemben :)
2013. febr. 7. 15:22
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb, hogy felmérd a konkurenciát. Ha semmi nincs a közelben gyakorlatilag bármit el lehet adni, itt is sokan írják, hogy járnak ugyan, de minek, vagy csak a társaság miatt. Ha drága a konkurencia az alacsony ár vonzó lehet, de nem mehet a minőség rovására és a szükséges felszerelések beszerzését is finanszírozni kell valamiből...


Én a magam részéről csak eredményes kiképzőhöz mennék, mert még mindig jobb többet fizetni és látni az eredményt, mint keveset a semmiért. Az is jó lenne, ha lenne vizsgázási lehetőség, mert szeretik a gazdik a jól megérdemelt elismerést a munkájukért és a pénzükért.


Ami a kiképzési módszereket illeti, egyre távolabb kerül az emberektől a klasszikus módszer, már nem szeretnek semmilyen erőszakot alkalmazni a kutyáknál.


Ha van kozmetika, orvos a közelben az lehet, hogy beválik, de szerintem akinek van jól bevált kozmetikusa, orvosa, csak azért nem fogja lecserélni őket, mert a másik a kutyaiskola mellett van. Esetleg a kozmetikust igen, az orvost nem hiszem. Engem leginkább egy rugalmas kis üzlet motiválna, akik rendelésre bármit beszereznek, nem csak azokat a tápokat pl., amik gyártóival szerződésben állnak.

2013. febr. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
De egyébként, ha nem is tükörsuli, akkor számomra nagyon fontos lenne, hogy a foglalkozások póráz nélkül történjenek és nem a klasszikus ül-fekszik-marad menetelős rendszerben működjön a dolog, hanem a hétköznapi problémákra nyújtson segítséget, mint pl. a behívás stb.
2013. febr. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon fontos szempont, hogy tömegközlekedéssel is jól megközelíthető legyen az iskola. Számomra is, és a legtöbb kutyás számára is az központi kérdés, hogy komolyabb problémákon is tudjon segíteni az adott iskola. A kutyásoknak csak egészen kis százaléka akar komolyabban munka kutyázni, a többség inkább csak azt akarja, hogy kényelmesen együtt tudjon élni a kutyájával, ne legyenek gondok. Persze számít az is, hogy az oktatók milyen eredményeket értek el, de hiába írod ki a honlapra, hogy IPO III-as kutyád van, az emberek 99%-ának ez semmit sem jelent.

Az árak talán kevésbé mérvadóak. Ismerek olyan sulit, ahol egyetlen óra 5000 körül van, és ismerek olyat is, ahol egy hónapra kell 2000-et fizetni. Mégis egyiknél sem látok eredményeket, egyik ide járó gazdánál sem tapasztalom azt, hogy valóban tudná irányítani a kutyát, vagy bármiféle munkában is eredményt tudnának felmutatni.


Plusz tényezők még, amik vonzók lehetnek, azok a különböző sportolási lehetőségek, mint agility, terelés (olyan suliba biztos eljárnék, ahol van terelés), nyomkövetés, ÖV, mantrailing, frisbee, flyball, stb. Illetve 2 iskoláról hallottam, ahol van kutyaúsztató tó. Ez is egy hatalmas vonzerő a mai világban, amikor szinte már nincs is olyan folyó, tó, ahova kutyát be lehetne engedni.

2013. febr. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elsődleges szempont az hogy milyen szemlélet alapján képeznek a suliban (ehhez ugye ki kell megnézni pár órát a suliban). Ha nem egyezik az enyémmel, akkor már eleve felejtős.

Ami az árakat illeti szerintem legyen arányos az illető eredményeivel valamint a választható szolgáltatásokkal, ezt úgy értem hogy ne kérjen el mondjuk 5000 Ft-ot óránként egy olyan ember aki egy BH vizsgán kívül nem nagyon tud felmutatni semmit, és alap engedelmességen többet nem tud tanítani a kutyának mert nincsen szaktudása vagy felszerelése . Eredményt pedig nem csak saját kutyával lehet elérni úgy gondolom, hanem az is igazolja egy kiképző tudását hogy az általa felkészített kutyák és gazdái jó eredményeket érnek el. Itt nem csak a versenyekre gondolok, valakinek már az is nagy eredmény hogy a kutya hallgat a saját gazdájára.

Ami a távolságot illeti én is 15-20 km-t írnék, annál többet nem nagyon utaznék egy suli miatt.Az is fontos hogy jól megközelíthető helyen legyen a suli.

Az alap szolgáltatások szerintem : alap szocializáció a kutyáknak (nem kell feltétlenül terápiás csoporttal rendelkezni), engedelmes, örző-védő valamint alap agility feladatok tanulásához biztosított feltételek.

2013. febr. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!