Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát a házban tartani...

Kutyát a házban tartani mennyire nehéz? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

A történet a következő:

Én menhelyről szerettem volna befogadni egy 2 éves vizsla keverék kutyát, de a menhely csak benti tartásra adja oda. Így beszélnem kellett anyuval erről, mert eddig egy tacskó volt csak beengedve, és ő is csak a konyhába. Egyébként egy újfoundlandink volt még a kertbe.

Na de a lényeg, hogy anyu végül azt mondta, hogy csak kölyök kutyát hozhatok be a házba, mert őt még kölyökként hozzászoktatjuk a benti léthez, és persze csak az én szobámba lehet... Mennyire elég ez neki? Nyáron általában úgy is kint vagyunk, akkor jön ki a kutyus is, ha meg bent vagyunk akkor meg nálam lesz, vagy a szobámba.

De télen meg, vagy ha vihar van, kertbe nem szeretném kizárni, és nem hiszem hogy ha pl. nem vagyok itthon egész nap el lenne a szobámban.

Más: Boxerről mint fajtáról mi a véleményetek?

És a ti kutyáitok hogy boldogulnak a házban, ha pl. egyedül vannak otthon?


2013. júl. 15. 23:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Már eleve azzal nem értek egyet, hogy kölyök kutyát lehet csak házba szoktatni. Az én kutyám 3 éves koráig a kertben lakott, aztán elköltöztünk és ide már behozhattam. Sokkal hamarabb hozzászokott a szobatisztasághoz, hiszen eleve az volt neki a természetes, hogy kint végzi a dolgát, ellenben egy kölyökkel (egyszer se pisilt be, míg a kölyök kutyám többször is).


Tavasztól őszig kinn van napközben, csak este van benn, télen meg csak annyit van kinn, amennyit sétálunk, vagy kimegyünk játszani.


Amúgy elvan benn, 10 órát is teljesen jól elvan egyedül, fekszik a helyén és pihen.


Szóval hamar megszokják a kutyák a napirendet. Egyébként azért sem ajánlanék kölyköt, mert ha nem vagy otthon egész nap, akkor gázos az egész, ugyanis 4szer ennie kell naponta, 2 óránként kimennie dolgát végezni, sokat játszani, stb.

2013. júl. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
7-en lakunk a házban, valakii mindig van itthon. A másik dolog a macskák. Van két macskánk, és a menhelyi kutyusról azt írták, hogy barátságos velük, csak az a baj, hogy őt most hétvégén kellett volna menni megnéznünk, de vissza kellett mondanom anyum miatt. Egyébként azért nem szeretné a ház többi részére engedni a kutyát, mert mindent összepisil (mondtam neki hogy a szobatiszta nem.), mert hullik a szőre, és fél hogy beleeszik mindenbe, ami mondjuk a pulton lett hagyva (tudom, el kell pakolni a pultról. :D ).
2013. júl. 16. 00:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem kell elpakolni a pultról. Kutyát kell nevelni. Normálisan megnevelt kutyának (és macskának) eszébe nem jut asztalra, pultra mászkálni.

Szobatisztaság szempontjából szerintem is kevesebb baj van egy felnőtt kutyával. A kicsit nektek kell megtanítani rá, míg egy felnőtt általában természetesnek veszi, hogy kint kell elvégezni a dolgát.

Szőr az lesz, de ha mindennap foglalkozol vele vedlésidőben, és emellett még a takarításba is besegítesz, akkor elég jól meg lehet úszni a vedlés időszakát is.

Én személy szerint a kinti-benti tartásra szavazok, de azt nem értem, hogy miért ne lehetne kint a kutya, amikor nem vagy otthon?

2013. júl. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát igen én is kinti-bentire gondoltam. Persze lehetne kint, csak addig gondoltam amíg kicsi. Meg a menhely ugye benti tartásra adja, ami nem tudom hogy pontosan azt jelenti, hogy csak bent lehet tartani.
2013. júl. 16. 10:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Én úgy értelmezem a benti tartást, hogy ne legyen kitiltva kizárólag a kertbe. Vagyis éjszakákat bent tölthesse, ha akarja, és ha otthon vagytok, akkor is veletek lehessen bent. Nyilván nem kell állandóan bent lennie, de legyen rá lehetősége. De annak sincs semmi értelme, hogy a kutya a szobádban, de az egész család a nappaliban van. Szóval én úgy értelmezem, hogy azért emelik ki a benti tartást, hogy a kutya a családdal legyen, ne pedig csak egy kerti dísz.
2013. júl. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!