Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff, rottweiler, vagy pit...

Amstaff, rottweiler, vagy pit bull felnőtt kutyák esetén milyen nyakörvet használtok? Mi bír meg egy ilyen kutyát, ha esetleg meg kell tartani, mert húz vagy kitámad vmire?

Figyelt kérdés
PL: sima szövet, sima bőr, szöges , szövet fojtó, láncos fojtó elsősorban ez érdekel,másodsorban a márka és hol vettétek

2013. júl. 9. 20:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Ugyan nekem még nem felnőtt, de én bőrt és/vagy fojtót fogok használni. Nem csak a nyakörv számít amúgy, fontos, hogy a póráz és az azon lévő karabiner is erős legyen.
2013. júl. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Nekem bullmasztiffom van, 50 kg. Nekünk ugyan nincsenek ilyen gondjaink, h veszettül húzna v kitámadna vmire, de bőr nyakörve van és szilikonos póráza. K9 termék mindegyik. Lumino nyakörv (foszforeszkál a sötétben és marhabőr bélése van) ill. Lumino póráz (fekete színben).
2013. júl. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
51%
Nekem 4porazomat tette tönkre a stafim.. Úgy húzott hogy a gyári karabinerek kihajlottak, elrepedtek/ törtek .... Vettem műszaki boltban jó erős ipari karabinert az bírja .... Nyakorvel meg nem volt bajom.. Pedig használtam mindent kb amit felsoroltal..... Amúgy nem szabad hogy húzzon ... Ne arra készülj fel hogy vissza bird húzni.. Hanem neveld meg hogy ne húzzon :)
2013. júl. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Ez felnőtt nagytestű pl. kaukázusi kutya, vagy rotira való.

Mekkora ez a 30 cm.?Mert a saját kutyámon egy 65cm-es bőr sima nyakörv van. Ez a fojtó jó lenne neki?

[link]

2013. júl. 9. 21:08
 5/22 Szilvi & Argos ***** válasza:

30 cm-s nyakörv egy nagyobb spánielre is kicsi!!

Amstaffra sztem minimum 55 cm kellene

2013. júl. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 zsuzsabazsa ***** válasza:
Ez egy fojtó nyakörv. Kiképzéshez megfelelő. Viszont jó neki egy széles marhabőrből készült nyakörv, amibe ha belemarkolsz meg tudod tartani a kutyát.
2013. júl. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
az enyémmel ilyen problémák nincsenek. viszont egyszer volt egy olyan korszaka (az volt az első és egyben utolsó alkalom) amikor ki akart támadni egy másik kutyára. már akkor láttam hogy jobb lesz odafigyelni amikor még melléjük sem értünk. ekkor én a pórázt felcseréltem, pontosan fül mögé tettem és tökéletesen meg tudtam tartani mikor kitámadt, majd azonnal értésére is adni hogy ez nem egy elfogadott viselkedés a részéről. én nő vagyok 47 kilós, kan pittel. szóval a lényeg a nevelés. a tanulási/nevelési korszakban pedig tökéletes a retriever póráz, vagy a meglévő ehhez hasonló használata. fontos tudni hogy amíg -legyen az bármi- a nyakörv nem a megfelelő helyen van addig a kutyát nem, vagy csak nagyon nehezen lehet megtartani (pl. jól megtermett férfiak esetében).
2013. júl. 10. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Hát azért nem egy nyakörv kell a rotinak és egy pit-nek.

Mindenképpen ne valami tes... gazdaságos gagyit vegyél.

Nekünk több is van, a biztonság kedvéért, plusz van sétáltatós, meg itthoni, stb.

Egyszer majdnem nagyon megszívtam.

Egy ismerősömtől kaptam egy eredeti bőr nyakörvet.

Mondta, hogy már rég nem volt használva, de ez nem látszott rajta annyira.

Még az udvarról sem tettük ki a lábunkat, csak ráraktam a kutyára a pórázt, 1 lépéssel hamarabb indult mint én (nem rángatott vagy elrántott) és ő ment tovább, míg én ott álltam a pórázzal meg az elszakadt nyakörvvel a kezemben. :)

2013. júl. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Pl.

[link]

2013. júl. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
57%

először is ,egy ilyen erejű kutyát ,fellépéssel, hanggal,és a tekintéllyel tartjuk kézben !!

viszont ,ha neveletlen ( kitámad , húz ,stb ),ha nem vagy megfelelő vezér a számára ,akkor a szöges fojtó befelé fordítva ,ami működik !!!!

mert valamivel meg kell tartani . ( sajnos a legtöbb ilyen erejű ,kutya nevelésében komoly gondok vannak ,így a szerencsétlen gazdi komoly fizikai állóképességről tesz bizonyságot, amikor elviszi kedvenc vadállatát sétálni !!)

pl : húz a séták alatt , kitámad más kutyákra, esetleg biciklisekre, sétáló emberekre ,stb )

egy jól nevelt 50 kg-os roti ugyanúgy el-sétál komótosan és lógó fejjel, a kerítésen keresztül acsarkodó fenevadak előtt ,mint egy 5 kg-os kis kutya !

mert a jól neveltség = nyugodt kiszámítható irányítható kutyát eredményez !!

ha ,erővel kell megtartani, ha csak a gazdi fizikai erejétől függ,hogy a kutya mennyire agresszív,mennyire támadó szándékú, az már régen rossz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

az ilyen kutyák szocializációja hibás, mert képtelenek normálisan reagálni a többi kutya által okozott külső ingerekre !!! pl : ugatás, acsarkodás, stb. és a vége mindíg az,hogy előbb utóbb támadásba lendül !!!

a hiba a gazdában van !

2013. júl. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!