Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kan kutyát lehet együtt...

Két kan kutyát lehet együtt tartani? Német juhászkutya és Golden retriver vagy Labrador retriver?

Figyelt kérdés

Úgy tervezzük, hogy egy időben hozznánk a két kölyök kutyát a házhoz. Mindkettőnek kant szeretnénk! És kölyök koruk óta együtt lennének, plusz két macskával, gyerekekkel! Müködhet ez?

Nem bántanák a gyerekeket, vagy egymást vagy a cicákat?

Több mint 2000nm áll majd a rendelkezésükre!

Mindenképp egy német juhászkutát szeretnénk, és hozzá vagy egy labradort vagy egy golden retrivert.

Légyszi segítsetek!


2013. júl. 4. 11:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy kezded, hogy "nem bántanák a gyerekeket", akkor még egy kutya is elég lenne nektek.A 2000 nm csak egy dolog. Viszont a kutyát nevelni kell ahhoz, hogy felnőtten az általad elvárt viselkedést produkálja.
2013. júl. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Kovács Laci 88 válasza:
100%

A neveléstől függ főleg.

Másodrészt a retriver lesz a meghunyászkodó. Így a másik se fog annyira rivalizálni, hiába erősebb, mert emez 0-24 mosolyog. Érted?? :)

2013. júl. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Nem bántanák egymást, mondjuk ha mindkettő erős jellemű, akkor lehet, hogy kamaszkorukban lerendeznék a rangsort egymás között, de ez már korábban is kialakulhat. Viszont törődést és foglalkozást igényelnek mindketten, ezt biztosítani tudnátok nekik egyszerre mind a kettőnek?
2013. júl. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 zsuzsabazsa ***** válasza:
Mindig jobbnak tartom, ha az egyik kutya idősebb legalább egy-két évvel és úgy kerül mellé egy kölyök.
2013. júl. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Nem biztos, h a retriever lesz a meghunyászkodó. A suliba jár hozzánk egy labi, domináns szuka és igazi ördögfajzat - persze jó értelemben.


2 kölyök kutyát egyszerre csak rengeteg szabadidővel rendelkező embernek ajánlanék, akinek igen nagy gyakorlata van a kutyatartás/nevelés terén. Iszonyat munka és idő, mire 2 kölyköt felnevel az ember.


A 2000nm szép és jó, de ettől még ugyanúgy vinni kell őket sétálni!


Az, h 2 kan kijönne-e, rajtatok múlik.

Gyerekekhez és a cicához pedig szoktatni kell.

2013. júl. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Persze, nevelés kérdése. Nekünk egy öreg uszkárunk volt, mellé hoztunk egy foxit (mindkettő kan), tök jól elvoltak, a cicákkal is. Szegény öreg kutyunkkal jól kicsesztünk öregkorára, másik kutyát meg több macskát is beszereztünk :D de nem volt gond vele. Azóta őt sajnos el kellett altatni, van egy beagle kutyánk, ő ugyan lány, de nagyon jól megvan mindenkivel.

Soha egy kutyánk se bántotta se unokatesóimat (kisgyerekek), se a másik kutyát, se a cicákat. Egy tányérból esznek, szó szerint :D

2013. júl. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Hát nem akartam hosszasen leírni, de akkor megteszem!

Szeretünk járni sétálni, futni, biciklizni, erdőbe mászkálni, és imádok/imádunk játszani a kutyákkal szóval a napi séta/futás/uszás bőven meglenne! Mivel ketten vagyunk ezért lenne időnk a kutyusokra, mindegyikünknek lenne egy-egy. Gyerek még nincs először a kutyák lennének!A kert nagyságát azért irtam, hogy tudjátok nem egy 35nm-es lakásban élnének!

Az igazán a kérdés, hogy ez a két különböző kutya megél e együtt? És miért nem jó, ha kölyök koruk óta együtt nőnek?

2013. júl. 4. 12:31
 8/20 anonim ***** válasza:
Így azért egészen más a dolog. Az, hogy hogyan jönnek ki egymással, csak a neveléseteken múlik. Kedvencként tartva őket, ivartalanítással még pluszban rásegítenétek a könnyebb együttélésre.
2013. júl. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy milyen fajta a két kutya, hanem hogy milyen a kiválasztott egyedek jelleme és hogy ti képesek leszetek-e megfelelően nevelni őket. Nem csak túrázásból meg sétálásból áll a kutyanevelés, illetve jórészt nem abból áll. Ez ennél sokkal nehezebb és összetettebb munka. Mivel ti kezdők vagytok minden téren, ezért jóformán csak a szerencsén fog múlni, hogy sikerül-e megfelelően választani és utána sikerül-e őket szakszerűen felnevelni. Ha biztosra akartok menni, akkor a kölyök kiválasztásában kérjétek a tenyésztők segítségét (mondjátok el nekik, hogy mit szeretnétek) és már az elejétől fogva járjatok kutyoviba!


Nekünk egyébként két kan kutyánk van és semmi probléma nincs velük.

2013. júl. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válazokat!

De olyan jó, hogy egyes válaszolók tudják, hogy kezdők vagyunk!

Mindkettönknek volt már kutyája ( nem ezek a fajták), és nem együtt!

Nem az az elsődleges cél, hogy a német juhász , hogyan ment majd ki, vagy hogy a retriever kacsát fogjon nekem! Csak, hogy ezek a fajta kutyák jól megvannak e !

A gyerek részről azért tettem el a kérdést, mert a retrieverek tudom, hogy egy családi kutya, de a n.j.ról nem tudom, hogy hogyan viselkedik velük!

Aki nekem volt kutyám, ő nagyon okos volt, kiskoromban kaját kitudtam szedni a szájából, és bárit csinálhattam vele! Remélem hasonlóan jó kutyákat fogun találni!

2013. júl. 4. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!