Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mi történik a...

Szerintetek mi történik a kutyánkkal? (Vemhesség)

Figyelt kérdés
A kutyánk nagyon öreg már, és ez az első vemhessége. Néhány napja készítettünk neki egy fekhelyet, ahol nyugodtan világra hozhatja a kölykeit. Azonnal bele is feküdt, tetszett neki, éjszakára ott is maradt. Közben nagyon szaporán vette a levegőt, lihetett, nem találta a kényelmes pozíciót. Pontosan úgy nézett ki, mint aki bármelyik pillanatban szülhet. Ezt kb 3 napig csinálta, két napja már váladékozik is, és ha jól láttam még tágult is. Azt hittük, már órákon belül meglesznek a kölykök. De tegnap mintha elvágták volna, nem fekszik a dobozban, vígan mászkál, játszik a másik kutyával, ugatja az embereket. Nyoma sincs annak, hogy szülni készülne. Szerintetek ilyenkor mi van?
2013. júl. 16. 13:46
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kommenteket! Nagyon jól esik, hogy mindenki csak támad. Nyilván igazatok van, nem kellene egy ilyen idős kutyának már szülnie, ivartalanítás, stb. De most ez van, megtörtént, nem tudunk már mit csinálni. Nem kellene úgy ítélkeznie mindenkinek, hogy nem is ismer. De itt nagyon könnyű okosnak lenni. Lényegtelen, bárki bármit mond, ebből már úgyis csak egymás oltogatása és felelőtlennek nevezése lesz. A kutya egyébként 10 év körüli, németjuhász-magyar vizsla keverék. A kan kutya egy kóbor husky, akit mi fogadtunk be, miután a gazdái kidobták egy autóból. Ennyi. Nem terveztük, hogy lesz még egy kutyánk, ezért nem is volt ivartalanítva. Jah és én nem pontoztam itt semmilyen kommentet.
2013. júl. 16. 15:36
 12/16 anonim ***** válasza:
86%
Nem...Nem okoskodásnak szánjuk.Csak néhányan kicsit szívünkön viseljük nem csak a saját,de más kutyák sorsát is,mert szeretjük őket.Ha esetleg nem hallottál volna róla,elárulom neked,hogy a szukát az ellés előtti utolsó pillanatban is lehet ivartalanítani,vemhesen is.Mert értem én,hogy jószándékúan befogadtatok egy másik kutyát,ez nagyon szép dolog,de bizony akármilyen idős egy kutya,sajnos ők még,,nagyszülőkorban"is fogamzóképesek.Pozitív,hogy élete tíz éve alatt nem szaporítottátok feleslegesen és sikerült megóvni minden tüzelés idején a kanoktól,de ez most nagyon rosszul sült el.Még egy fiatal szukánál is hordozhat kockázatokat az ellés,nem még egy idősnél,aki ráadásul elsőalmos.Ráadásul ahhoz,hogy ki tudja hordani a kölyköket és azok még egészségesek is legyenek,jobb táppal kellene etetni,vitaminozni,herpesz stb ellen oltatni az anyakutyát,s a kicsikre később szintén egy halom pénzt kellesz költeni,hiszen ha ne adj'Isten az anya nem eteti,táplálni őket,meg tejpótló,meg infralámpa,meg oltások,chipeltetések,féregtelenítések-ha csak 2-3 kutya születne(bár nagytestűeknél általában több szokott lenni)akkor is elég költséges rátok nézve.Az idős kutya egészségéről és a kicsik sorsáról,na meg a 2millió gazdátlan,tengődő kutyáról nem is beszélve.Én a helyedben ivartalaníttatnám még most is,előbb-utóbb az egyiket úgyis kénytelenek lesztek.Jó lenne tudni egyébként,mennyi idős vemhes a kutya,ált.63-64 napra születnek a kicsik,de már a 60.naptól lehet rá számítani.
2013. júl. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
A vemhesség utolsó napjáig lehet ivartalanítani!
2013. júl. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom, olvassa-e még valaki, de tegnap volt nálunk az állatorvos. Azt mondta, hogy még nincs itt az ideje az ellésnek. A kutyával minden rendben van. Azt mondta, hogy ha elérkezik a pillanat, akkor is kijön majd. A kan kutya ivartalanítása is folyamatban van.
2013. júl. 17. 12:58
 15/16 anonim ***** válasza:
50%
És esetleg gondolom eszébe se jutott a szuka ivartalanítása. Ezaz, hátha meghal a szuka, hátha megeszi a kicsiket, hátha meghalnak a szuka és a kicsik is, és kell még egy alomnyi keverék, mert ugye a 2 millió gazdátlan kutya olyan kevésnek tűnik....
2013. júl. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
50%

Az idős szukát ivartalanítsátok! Akár most, vemhesen is!

Minek egy újabb rakat keverék kutya, akiknek majd születik egy újabb rakat keverék kiskutyája???

2013. júl. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!