Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az hogy ismerősöm...

Miért van az hogy ismerősöm kutyája mint a kezes bárány enyém meg mint egy idegbeteg? ( többi lent )

Figyelt kérdés
ismerősöm az ugyan olyan fajtájú nemű kutyáját kennelben bezárva tartja mindig, míg én szabadon és foglalkozok vele. enyém most lesz fél éves de szörnyen viselkedik , megy a biciklisekre , embereket nem szívleli , ugat mindenkit meg mindent szal katasztrófa , ezzel szemben az ő 2 éves kutyája akit eddig sétálni sem vitt mint a kezes bárány nem érdekli semmilyen inger ez hogy van? én nem értem , míg különben az én kutyám sem érdekli ... enyém nyalja falja persze akkor sem rám figyel de az ővé mint aki be van lőve :D egyszerűen nem értem ( én vettem kutyát most kezdett csak vele foglalkozni)
2013. júl. 16. 22:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%

Az ismerősödet tiszteli a kutyája, míg téged a sajátod nem. De nincs két egyforma kutya, az övé nyugodtabb, a tiéd pedig kis izgága és még kölyök is ráadásul. Ez ennyire egyszerű, de ha időben változtatsz ezen, akkor a tiéd is viselkedni fog.

"Hogyan legyek falkavezér?" Olvass ennek utána! A későbbiekben sok problémát elkerülhetsz, ha tudod fegyelmezni a kutyádat szavakkal. :)

2013. júl. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
oké értem , de engem az idegesít hogy ő etetése kívül szinte alig foglalkozott a kutyájával , én meg egész nap szinte vele próbálkozok hogy okos kutya legyen és hallgasson rám.
2013. júl. 16. 22:14
 3/14 anonim ***** válasza:
35%

Mivel már volt egy ehhez hasonló kérdés, lusta vagyok az egészet még1szer leírni így csak a lényeget:


OLVASD EL CESAR MILLAN: CSODÁLATOS KUTYADOKI c. KÖNYVÉT.


Enélkül kutyát nevelni kb olyan mint jogsi nélkül vezetni. Ezért van olyan sok problémás kutya. Sokan azt se tudják mit kell csinálni vele, simogtják emg jaj de szép, néha sétáltatják (legtöbbször a kutya sétáltatja a gazdáját). De hogy mi kell a kutyának azt már nem értik. Nézz meg egy csövest a kutyájával, akit szabadon sétáltat, a kutya teljesen nyugodt (kiegyensúlyozott), hűséges, nem fut el a francba... Ez pont azért van mert a kutyák igényei ki vannak elégítve és teljesen kiegyensúlyozott. Na mind1, tényleg még mielőtt bármi más kérdést feltennél, olvasd el a könyvet. TÉNYLEG mondom, és akkor majd minden leesik, hogy mit csinálsz jól/rosszul. Mellett meg nézd a neten A csodálatos kutyadoki c. műsort, szintén cesar millantől.

2013. júl. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írta, a kutyák sem egyformák jellemben, ők is más-más személyiségűek, akárcsak mi emberek. Ismerősöd kutyája behódolóbb típus, a tiéd pedig még pont kamaszodik is, lehet ez is közrejátszik hogy próbára teszi a türelmed :)
2013. júl. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nézem Cesar videóit , plusz olvastam a falkavezérségről is , meg logikusan is értem a kutyák nyelvét ez a kutya a 3 dik kutyám de ilyen kutya aki ilyen szinten nem hallgat rám ilyen kutyát nem láttam :)


"Nézz meg egy csövest a kutyájával, akit szabadon sétáltat, a kutya teljesen nyugodt (kiegyensúlyozott), hűséges, nem fut el a francba... Ez pont azért van mert a kutyák igényei ki vannak elégítve"


ezt nem értem , egy csöves mivel elégíti ki a kutya igényeit , kutya igényei : Testmozgás/Életmód , Fegyelem , Szeretett. ezeket elég nehezen elégiti ki főleg ha egy csőves nem is "józan"

2013. júl. 16. 22:25
 6/14 anonim ***** válasza:

Attól, hogy azonos a nem és a fajta, még két külön kutya. Ráadásul két éves kutya és fél éves össze sem hasonlítható, persze, hogy a fél éves még rakoncátlan!


Ami pedig az ismerősödet illeti: ha csak etetéskor foglalkozik vele (ami persze szörnyű a kutyának), nincs túl sok ideje elszúrni a dolgokat. Te sokat vagy a kutyáddal, sokféle jelzést adsz neki, nehezebb nulla-huszonnégyben magabiztosnak lenni és jól kezelni a helyzeteket.

2013. júl. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
44%

Gondold csak el. Egy hajléktalan folyamaotsan csak megy, kukázik, szabadon él a kutyája, nincs feszült póráz stb. Persze ez nem mind1ik csövesre igaz, de pl nekünk egy labrador vizsla keverékünk van, rengeteget mozgunk vele (napi 3-4 óra) és a fajtaigényeit (vadászat) is kielégítjük, hogy elvisszük erdőbe, ahol vadakat üldözhet.


Ha nem tudod irányítni a kutyát akkor nem vagy falkavezér, ez ilyen egyszerű. Ha olvastad Ceasr könyvét, írásait, filozófiáját és meg is értetted és nem csak elolvastad, akkor tudnod kell ezt. Egy erős falkavezér kell neki (ami nem egyet jelent a fizikai erő fitogtatásával). Nem értem, ha nézed cesar millant és látod hogy hogyan csinálja akkor mi a gond...

2013. júl. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A 4. és a 6. válaszban sok igazság van. Ha az ember sokat van a kutyájával, könnyebben látja a kutya az ember rossz pillanatait, ki is használja. Az ismerősöd abban az 5 percben, míg eteti nem szerez lúzerpecsétet, míg te a nap folyamán többet is szerezhetsz. A másik pedig az egyed. Az hogy ugyanolyan fajta, ugyanolyan nem, semmit nem jelent. Millióegy vizslát és német juhászt láttam már, de mind máshogy viselkedett. Volt félős, meghunyászkodó, normális viselkedésű, agresszív, domináns stb. Nem kell kétségbe esni, kamaszodik a kutyád, idővel jobb lesz a helyzet, ha megfelelően neveled. Ha nem vagy biztos magadban, fordulj szakemberhez!
2013. júl. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
annyi hogy amit ő alkalmaz az nem használ , pl póráz fegyelem , megtanítottam neki , mükődik de inger környezetben nem hiába korigálom úgy mint Cesat (megfeszíti a pórázt felhúzza ) vagy oldalba bököm a kutyám tojik rám , pedig én tök nyugodt vagyok , és elég határozott tipus is így az életben nem sokat vacilálok. Most vagy Cesar modszerei ennél a kutyánál nem használnak ( bár néha igen), vagy még túl fiatal és em is érti nagyon őket és nem tud fullra koncentrálni , vagy én vagyok a szerencsétlen , de ha ez így folytatodik akkor suli lesz.
2013. júl. 16. 22:49
 10/14 anonim ***** válasza:
60%

Cesar úgy fegyelmez ahogy az természetes. Pontosan a kutyák fegyelmezését használja, pontosan ezért működik minden kutyánál. Sok embert láttam már aki állította hogy olvasta cesart és érti is hogy mit mond, de egyszerűen a kutyája nem érti és nem használ. Azobnan lehetett látni rajta, hogy valóban olvasta, tehát tscchh meg HEJ meg "beléharap" de semmi hatása mert nem úgy csinálja ahogy kellene. Én is eleinte sokszor estem ebbe a hibába. Tudatosítani kell hogy működik, ermt működik, és ha nem működik akkor az nem a kutya miatt van, hanem amiatt mert te nem csinálod jól (nem bántásból, csak tényként). Gondold csak el, hogy a fenébe ne működne olyan valami amit a természet alkotott és használ?


Az iskolával meg vigyázz, mert használhat meg árthat is. Láttam olyat hogy sokat nevelt a kutyán, de olyat is hogy cska rosszabb lett, mert pl agresszióra agresszióval válaszoltak, szöges nyakörv, elektrosokk, ütés - verés, kiabálás stb.


A legtöbb esetben meg lehet mindent oldani suli nélkül, a suli is csak azért van mert van aki oda elmegy. Persze ezzel nem lebeszélni akarlak, csak járj nyitott szemmel és ne engedd hogy elhitessék veled hogy a szar is jó, mert sok ilyet láttam már kutyás témában...

2013. júl. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!