Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhászkutya van ahol...

Német juhászkutya van ahol "juhászkodik" még? (többi lent)

Figyelt kérdés
Van 2 németjuhászom és most kelt fel bennem igazán az érdeklődés a fajta iránt. Mint a nevében is benne van, ez juhászkutya, viszont sehol sem "juhászkodnak" :D (legalább is nem láttam). Bocsánat, tudom, hogy képes vagyok baromságokat írni, de olyan szívesen megnézném, ahogy kergetnek egy bárány nyájat :DD Csak csalóka a neve?! Vag ycsak egyszerűen jobb munkakutyának és lemondtak róla??

2013. jan. 30. 16:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó terelőkutya. És a juhászkutya is munkakutya.

Én már láttam németjuhászokat birkákat terelni Olaszországban. Nagyon ügyesek.

2013. jan. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Nem biztos hogy nyájat terelt, lehet csak őrizte azt. Hát terelésre szerintem nem használták annyira.
2013. jan. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
birkához kemény
2013. jan. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) És első kommentelő! De jó neked!! Én is úgy megnézném!
2013. jan. 30. 16:54
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Magyarországon nem hiszem, hogy találsz olyan terelőoktatót, aki a nj-t odaengedi a birkáihoz. Valószínű, hogy a nj-ok többsége már nem rendelkezik a megfelelő ösztönkészlettel sem, így koránt sem biztos, hogy a Te kutyáid terelnének.
2013. jan. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jajj, az én kutyáimat nem is akartam terelőnek behajtani! :D csak érdekelt a válasz
2013. jan. 30. 18:09
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
Tudtommal a német juhász egy mesterséges kutya, amit különböző juhászkutyákból raktak össze (tehát az ősei valóban tereltek) de maga ez a fajta soha nem terelt, kifejezetten munkakutyának (főleg rendőrségi, katonai munkára) lett kitenyésztve. Ettől még maradhatott benne terelőösztön, de az nem számottevő, mivel soha nem volt cél, hogy tereljen.
2013. jan. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Még vizsgázni is lehet terelésből. És vannak nj-k, amelyek terelnek itthon is. Terelő próbán én is voltam nj-vel.Meg kell kérdezni , ahol pl gyakorolnak a terelősök, hogy mikor mehetsz ösztönpróbára.
2013. jan. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! És nem tudnál Gyál-Pest környéki terelő...iskolát? Hátha egyszer... :)
2013. jan. 31. 17:33
 10/10 anonim ***** válasza:
Vasad
2013. jan. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!