Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 17 éves lánynak kutya?

Egy 17 éves lánynak kutya?

Figyelt kérdés

Kertes házban lakunk, szeretnék egy kiskutyát. Keverékre gondoltam, gyönyörű kau és nj mixek vannak. :)

Egy 17 éves lánynak ilyen kutya jó ötlet lenne?



#kutya #kau nj mix
2013. júl. 17. 21:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

egyetértek a nyolcassal. ha mindenképpen ilyen kutya kell akkor valóban kell szerezni némi tapasztalatot előtte elméletben és gyakorlatban egyaránt. ha elég ügyes és talpraesett egy év múlva már bőven bevállalhat -tudástól függően- egy megadóbb egyedet.


sajnos a családnak már volt kutyája nem ad arra elfogadható indokot hogy ilyen kutyája lehessen egy tizenéves lánynak feltételezhetően lényegében semmilyen gyakorlati tapasztalattal. igaz ha egy kiképző mindig ott lesz maximálisan ha kell akkor én nem tartom butaságnak a dolgot. igaz egy megadóbb típusút javaslok. én domináns pitet vállaltam be, úgy hogy kemény domináns fajtával nem volt túl sok gyakorlati tapasztalatom. beleszerettem de a tenyésztő egyben kiképző is volt és nagyon nagyon sokat segített, bármivel azonnal tudtam fordulni hozzá így tanultam -többek között- meg azt is hogyan tudok megtartani egy erős kutyát anélkül hogy netalán elrántana 47 kilós nő létemre. illetve hogyan és mi módon tudom megfelelően fegyelmezni anélkül hogy az erőfölénye miatt felül tudna kerekedni -netalán-. szóval az nagyon sokat dob ha van kiképző kéznél már az elejétől. de hangsúlyozom, megadó típusú kutya legyen. egy domináns kau azért nem hiszem hogy "gyerekjáték" . úgy általában a domináns -főleg nagytestű- kutyákban eszméletlen sok melót kell feccölni és őszintén szólva nemigen hiszem hogy egy 17 éves lány kitartó lenne még akkor is a netalán egy két harapást beszerezne a nem megfelelő nevelés/ esetleg nem megfelelően gyakorlatba fektetett elmélet következtében.

2013. júl. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
megmutatod privátban a híredtést? :)
2013. júl. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
90%
Azert a penzel nem lesz gond, lehet nem lesz igaz. Nekem a kutyamnak mind a 2 hatso labat meg kellett muteni szallagszakadas miatt. 120.000. vervizsgalat, bolhagyakorv, injekciok, porcvedo stb 40.000. fogkoleszedes minden evben mostmar, 10.000 (mert altatni v boditani kell.) Szoval gondold meg biztos vagy e abban hogy 6-8 ev mulva nem szuleidnek kell majd fizetniuk az esetleges orvosi kltsegeket. En 17 evesen akartam egy kutyat meg is kaptam, Vittem magammal mindenhova, 3 orszagban eltunk, rengeteg penzembe kerult a folyamatos repulon szallitas plusz orvosi vizsgalatok. Most a 4. orszagban vagyunk, svajcban. De itt mar maradunk is valoszinu. Itt csak hogy kutyat tartasz is penzbe kerul, 60.000 ft egy evre. Egy orvosi latogatas 30.000 ft. Mindenki m0ondt adjam oda valakinek. De en nem adtam. A kutya nem hajasbaba hogy csak ugy eldobom. Gondold meg, hol leszel 9-8 ev mulva... Lehet nem is akarsz majd itthon elni. Egy nagy kutya szallitasa meg meg nehezkesebb is. Ha visszaporgethetnem ugyanugy csinalnam mint most, rwngeteg oromet okozott nekem ez a kiskutya. De nagyon meg kell gondolni, hogy kesz vagy e behatarolni a donteseidet a kutyara is tekintettel lenni. Ha szuleid szivesen vigyaznak ra, ha te peldaul elmesz 3 hetre nyaralni, vagy esetleg oreg korara ott lehet majd akkor minden ok.
2013. júl. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Jövőre érettségi, azután ötödéven mindenképpen maradok.

Szóval 2 év még, ha 2 év után azt mondom lelépek, akkor a kutya mindenképpen jön velem, spórolt pénzem van, ha elköltöznék akkor csak biztosra mennék munka és ház területén.

Tudom sokba van egy kutya 40ezret vitt el januárba úgy a csivavánk hogy meg se maradt (hála a kedves orvosnak).

Tudom sokba van, de ennyivel tartozok, ha én akarom a kutyát és anyuéknak erre nincs kiadás. Alap esetben úgysem engedné hogy fizessem.

2013. júl. 18. 12:48
 15/16 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, ha méretben és erőben hasonlít a kaura akkor egy 17 éves lánynak nem valami jó választás. Egy felnőt kau engem úgy elrántott, mint a sicc pedig 120 kiló vagyok és elég jó erőbe vagyok. Viszont, ha kissebb lesz mint egy kau akkor megfelelő, de kutyaiskolába mindenképpen vidd el, mert még a kau keverékek is veszélyesek tudnak lenni, ha elrontják a nevelését
2013. júl. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Bullmacit szerettem volna, de hát keveréket szeretnék 'menteni' köszönöm. :)
2013. júl. 18. 18:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!