Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyakiállítások hogy...

A kutyakiállítások hogy működnek? A kutyaiskolában állandóan mondják hogy vigyük el a kutyát mert eredményes lehetne.

Figyelt kérdés

Én viszont ehhez egyáltalán nem értek. Van ahol mindent részletesen leírnak az elejétől? Én még csak fél éve barátkozom a kutyás dolgokkal. A kutya 9 hónapos. Előtte is voltak kutyáink de őket nem vittük kutyaiskolába.

Érdemes elkezdeni ha én csak kiváncsi vagyok hogy mit mutat a kutya ès csak néhány közeli kiállításra vinném? Egy-egy kisebb kiállításnak mekkora költségei vannak?


2013. júl. 17. 22:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Nézőként, akár kutyával is el lehet menni egy kutyakiállításra, rögtön világos lesz minden. :)
2013. júl. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Beszélj a tenyésztőjével, ő biztos szívesen felkészít.
2013. júl. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Törzskönyves a kutyád? Mert kiállításra csak törzskönyves kutyákat lehet nevezni, hacsak nem a keverék kutyáknak szóló versenyre gondoltak, oda lehet tk nélkül is, de ezek nem olyan kiállítások.
2013. júl. 18. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Törzskönyves. És van aki felkészítsen. De úgy nem akarok belekezdeni hogy semmit se tudok a kiállításokról aztán féluton meggondoljam magam.
2013. júl. 18. 09:05
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát ezért kérdezd meg erről a tenyésztőt :D
2013. júl. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

Először is érdemes tagnak lenni a kiállítást szervezőnél, mert akkor olcsóbb a nevezés. Vannak nevezési lapok, amit ki kell tölteni az adott kiállításra (most már szokott lenni online nevezés is) és be kell fizetni egy nevezési díjat a megadott módon. A befizetés igazolása után fogsz kapni egy nevezési visszaigazolást és startszámot, amivel a kutyád a kiállításon indul.

Nevezni nem, kor és eredmények szerint különböző osztályokba lehet. A kiállításon fel kell vezetned a kutyát, azaz pórázon vezetve megmutatni, hogyan mozog, továbbá kell tudnod beállítani, ha olyan fajta, az is kell, hogy a kutya tűrje, hogy hozzányúlnak, megtapogatják, megnézik a fogát, a heréit, ha fiú, és tudjon magát szépen mutatva, magát kihúzva állni nyugodtan egy helyben. Ezt nevezik ringdresszúrának. Aztán kapsz egy bíráűlatot, amiben le van írva több-kevesebb szóban, hogy mi a véleménye a bírónak a kutyáról a fajta standardjében megkívántakhoz viszonyítva. És kapsz egy értékelést, ami a nem megfelelőtől a kitűnőig terjed (5 fokozat van), mondjuk én még nem láttam közepesnél rosszabbat adni a 90-es években sem, manapság meg pláne. Ha a kutya megkapja a legjobb minősítést, akkor pedig rangsorolni fogják összevetve a többi kitűnő kutyával, az első kettő, vagyis az osztályban a két legjobb pedig osztálygyőztes illetve tartalék győztes címeket kap. Később az osztálygyőzteseket megint összevetik és kiválasztják a fajta legjobbját.

Kicsit összecsaptam, de dióhéjban ennyi a lényeg.

2013. júl. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Végre egy hasznos válasz. Ezzel is közelebb kerültem. Leginkább már csak az árak érdekelnének.
2013. júl. 18. 14:57
 8/9 anonim ***** válasza:
89%

Itt megtalálod őket: [link]

Mármint ha MEOEs kiállítás, az MKSZ árakat nem tudom, de biztos nekik is van honlapjuk.

2013. júl. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi! A kutyaiskola MEOEs ugyhogy gondolom olyanra lenne èrdemes elvinnem.
2013. júl. 18. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!