Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs van a kutyám hátában....

Kullancs van a kutyám hátában. Mitévő legyek?

Figyelt kérdés

apukám bekente valami zsírfélével,azt mondta a zsírtól nem kap levegőt és meghal a kullancs attól.

Szerintetek?


2009. okt. 20. 19:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Igaz de inkább fogd meg és óvatosan húzd ki énis azt csináltam. Hameg beleszakad a feje az úgyis kilökődik és begyógyul. Csakha kiszedted taposd agyon xD
2009. okt. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad zsírral kenni. Olvass után a neten. Gyorsan vedd ki belőle. Megfogod egy csipesszel, lehetőleg minél közelebb a kutya bőréhez és kezd el tekerni és közben húzni. A kullancs hátsó részét nehogy megnyomd, mert úgy visszafolyik belőle a vér a kutyusba. Minél előbb vedd ki belőle, mert a zsír miatt elkezdi visszanyomni a kutyába a vért.
2009. okt. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
van kimondottan "kullancs-csipesz", azzal ki lehet venni. De megfoghatjátok kézzel is, és ki kell húzni. de semmiképpen ne hagyjátok benn sokáig, mert fertőző lehet. (vagy talán a szemöldökcsipesz is jó) :D
2009. okt. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell szedni. Ha bekened ilyenekkel akkor nem kap levegőt és beleengedi a kutyába nyálát. És ha a kullancs betegséget hordoz akkor a kutyád is nagy valószínűséggel beteg lesz. Persze ha beteg a kullancs akkor egyébként is elkapja a belemegy. Szóval ez nem olyan vicces kedves előző. Az kutyám majdnem belehalt. És csak azért nem mert nagyon erős, nem azért mert az orvosa olyan jó volt. Azt mondta más kutya belehalt volna 3 nap alatt... Igazából semmitől nem lesz baja a kutyának, attól sem ha benne marad a feje, csak akkor lesz baja, ha betegséget hordoz a kullancs. Úgyhogy imádkozz.
2009. okt. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja és én el szoktam utána égetni.
2009. okt. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Én csipesz nélkül is ki tudom szedni, jól meg kell fogni, és az óramutató járásával ellentétesen megtekerni. Kijön az, lehet, hogy egy kis szőr is jönni fog, de nem baj, lényeg, hogy a kullancs kint legyen!
2009. okt. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
7%
Az állatok nem meghalnak hanem megdöglenek...
2009. okt. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Juj az a helyzet hogy vagy 5 perce már bekente xD

Akkor imádkozzunk együtt a beagle kutyusomért gyerekek!

2009. okt. 20. 19:45
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne imádkozz, hanem menny és szedd ki belőle.
2009. okt. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Én már rengeteg kullancsot szedtem ki úgy ,hogy a kullancsot az óra mutató járásával ellentétesen a mutatóujjammal elkezdtem körbe-körbe tekergetni.Ugyanis a kullancs szája olyan mint egy menetes csavar,szépen ki lehet így csavarni,és nem szükséges megfogni hozzá a bogarat.Nekem mindíg sikerült ezzel a módszerrel.Mindenféleképpen vidd el az állatorvoshoz,és kérj vér és vizeletvizsgálatot.Ha elkapta a kullancslázat még meg lehet menteni.Állatpatikában vegyél kullancs és bolha írtó ampullát,amit a tarkójára kell kenni a kutyának,és akkor 1hónapig nincs vele gond.
2009. okt. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!