Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most hétvégén kapom meg 2 és...

Most hétvégén kapom meg 2 és fél hónapos Jack russel terrieremet. Léccy írjatok pár hasznos tudnivalót a tartásáról. Mit szerezzek be neki? (benti, kijárós kutya lessz) Milyen név illene rá (kisfiú)?

Figyelt kérdés
2009. okt. 20. 20:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%

a lessz 1 sz! Így: lesz :)

bocs

Amúgy sok boldogságot hozzá!!!

2009. okt. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
jah bocsi elírtam!Amúgy köszi
2009. okt. 20. 20:41
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is fontos lenne,h legyen benne mikrochip, h ha elveszne, megszökne (ilyesmi) akkor tudják kié a kutya. Ha már van benne, akkor ez természetesen tárgytalan.

Kell két tál: az egyikbe a kaja kerül, kb naponta háromszor etesd. De gondolom ezt a tenyésztő ill. akitől kaptad elmondta és adott a kutyus mellé tápmintát is,h milyennel etette ő. Csak azért írom, mert ebben a korban fontos,h egy szokott időben kapjon enni és lehetőleg mindig ugyan azt, mert gyorsan hasmenésük lesz a sokféle kajától. Érdemes valami jó minőségű kistestű kutyáknak való táppal etetni.

Tejet, tejterméket még ne kapjon, mert attól nagy valószinűséggel hasmenése lesz.

Kell egy kutyaház, kibélelve, pléddel ellátva,h ha kinn tartózkodik a kertben és esetleg fázna, vagy épp esik, akkor is legyen hova elbújnia, vissza húzódnia.

Érdemes már most elvinni az állatorvoshoz egy általános kivizsgálásra. Ilyenkor megnézi a doki a szemeit, a fenekét, a szőrét, a kutya általános állapotát. Megnézi az oltási könyvet és megmondja mikor kell legközelebb oltásra vinni, illetve mikor kell neki féreghajtót adni.

Venni kellene egy bőr, vagy textil nyakörvet és pórázt neki a sétáltatáshoz. Egy műanyag szállítóbox is hasznos lehet a kocsiban utazáshoz, de akár a lakásban vackául is szolgálhat.

Valami kis harcias nevet adj neki, elvégre ezek a kutyák igazi kis maffiozók. :D De nagyon jó fejek.

2009. okt. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Stikli a legjobb név egy Jack russelnek :)
2009. okt. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ezt a könyvet olvasd el mire megkapod :)

*****

Nagyon hasznos!



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. okt. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez a fajta nagyon mozgás igényes, nagyon sok hely kell neki ahol tud szaladgálni, vagy sokat kell vinni sétálni. Érdemes lehet agility pályára is hordani(ha megoldható) azt nagyon élvezik.
2009. okt. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam a fajtáról, hogy csak fizikailag nem tudod lefárasztani, agyban is kell, ehhez nagyon jó az agility, dog dancing vagy csak séta közben trükkök tanulása.
2009. okt. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Először is gratulálok a választásodhoz, nagyon jó döntés volt! Bár én elfogult vagyok mert nekem is Jack Russelem van:D

Másodszor pedig kösd fel azt a bizonyosat, mert rendkívül hiperaktív kutyus.

Itt van pár oldal ahol hasznos infokat találhatsz az eredetükről illetve szokásaikról, nevelésükről:

[link]

[link]

*****

És egy fórum ahová csatlakozhatsz ha Jack Russel tulajdonos vagy:D

[link]



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. nov. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A jack russellemet Darth Vadernek, Dartinak hívtuk

A mostani parson russellem neve pedig Süti

2010. jún. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bocsi az OFF-ért de megmondanád,hogy honnan van a kutyus és mennyibe került?
2010. szept. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!