Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök választásakor mit...

Kölyök választásakor mit kellene megnézni, hogy a legjobb kölyköt válasszam ki?

Figyelt kérdés
keverékröl van szó

2013. júl. 19. 13:46
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

16:39 csak azért mert te "irigyled" az ilyen kutyák gazdáit, nem jelenti azt, hogy mindenkinek azt kéne.

Éltem már 3-as kiskutyával, pár nap után már ránézni sem tudtam, amnnyira idegesítő volt. Mindkettőnk szerencséjére nem én voltam a gazdája. A segítőkutyákat szintén nem szeretem. Tisztelem a munkájukat, de előbb élném le az egész életem kutya nélkül mint hogy egy ilyet tartsak. Ízlések és pofonok, miért kell erőltetni, hogy az a legjobb amit te szeretsz? Én speciel az olyan gazdákat irigylem akiknek még az enyémnél is aktívabb és magabiztosabb kutyáik vannak, mert azokkal még jobb eredményeket lehet elérni. És ha egy kutyának egészséges személyisége van (tehát nem vadállat, nem félős, egyszerűen csak nem nyugodt megalázkodó természete van), akkor ugyanolyna egyszerű megnevelni mint bármelyik másikat, és ha nem tudod, akkor az a te hibád, nem a jellemvonásé. Nekem sosem okozott gondot.

2013. júl. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Különben meg a fele amiről beszélsz szerintem nem is normális. Egészséges jellemvonások közé nem tarozik bele a félős vagy a félelemből támadó.
2013. júl. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Plusz amint látom az sem fordul meg a fejedben, hogy a segítőkutyázáson kívül még van pár sport és munka ami teljesen más jellemet igényel.
2013. júl. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
72%

ez a teszt nem is azt mutatja hogy mennyire egészséges a kutya hanem azt is hogy mennyire nem ha pl folyton megijed, vagy nagyon harciasan reagál valamire. de látom az értelmezés neked nem nagyon működik.


a másik pedig hogy úgy látszik neked is igen nagy a szád ahhoz képest hogy állítólag mekkora tapasztalatod van a kutyák jelleme terén. egy megadó pl. border semmivel sem lustább egyszerűen csak könnyebben kezelhető. ez nem azt jelenti hogy egy szerencsétlen senki a kutya. ahogyan ha egy domináns kutyád van az hidd el abszolút nem nevelhető könnyebben egy megadó kutyánál. főleg hogy a domináns kutya (tehát született vezető jellem) a legapróbb satnya viselkedésedre is azonnal átveszi a vezetést. most jöhetsz nekem itt azzal hogy nem tudom miről beszélek meg be is magyarázhatod hogy te a domináns kutyával milyen könnyedén és jól kijössz, a szomorú éppenséggel az hogy sajnálatos módon (TAPASZTALATBÓL!) ezt nem hiszem el. tudod te mit jelent az hogy MINDIG ÉS MINDENKOR 100%OT NYÚJTANI? hát főleg lévén emberek vagyunk ezt a hétköznapokban nem is olyan egyszerű mindig fent tartani. de ha annyira értesz hozzá akkor kérlek okíts már ki Te hogyan és miként neveled meg a domináns kutyáidat úgy hogy azok soha még egyetlen elgyengülésed (valami oknál fogva nem tartattál be szabályt vele pl. nem figyeltél oda rendesen stb stb) láttán nem törtek babérokra, nem tesztelgettek téged stb stb. erre nagyon kiváncsi lennék. nos a megadó kutya éppen ennyiből jobb nem kell azt a 100%ot kőkeményen nyújtani mert nem törekszik lépten nyomon vezetésre.


de amíg azt sem tudod mit jelent és miért teszteled a kölyökkutyát így megtudván az általános jellemét, szerintem magyarázhatok neked ítéletnapig is akkor is azt fogod állítani hogy a megadó kutyák lusta semmirekellők holott hatalmasat tévedsz ebben is. de az elmondásod alapján ezekszerint te azt gondolod hogy azok a kutyák a jók akik dominánsak mert másképp még sportolni sem lehet velük. hát elmondanám hogy nekem volt egy jó kis megadó staffim. elhiheted nem egy lusta szerencsétlen dög volt. a jelenlegi pitemnek sem sokkal több az energiája de egy biztos pont a dominanciája miatt keményen meg kell dolgoznod azért hogy pl. legyen kedve veled sportolni ha neked úgy kívánja kedved holott ő meg nem óhajt pl. súlyt húzni mert valamiért nem érdekli. akkor a fejedet a falba is verheted ha nincsen tekintélyed, magyarán xarik rád a kutyád akkor nem fog tenni semmit sem a kedvedért. hajjaj de még mennyire hogy nem.


éppen a megadó kutyák ha nincsenek megfelelően mozgatva fordulnak ki magukból és gondolják sokan tévesen hogy a kutya domináns. holott megfelelő mozgással azonnal megoldódik a probléma.


súlyos tévedésekben élsz ha te azt gondolod hogy megadó kutyákkal nem lehet sportolni. tökéletesen alkalmasak rá, mert tökéletesen képesek együtt dolgozni a gazdival.



azt pedig már nem is minősítem hogy te anélkül hogy tudnád a kérdezőnek mennyi tapasztalata van a kutyanevelés terén azonnal domináns kutyákat javasolnál mert tévesen azt hiszed azok nem lusták csak. ráadásul azt sem tudod hogy a keverék is milyen fajtákat hordoz magában. lehet egy kau keverék te meg most komolyan domináns kutyát ajánlasz? ha annyira okos lennél azt meg úgyis tudnád hogy ha a domináns kutyával képes bánni akkor már elég tapasztalata van ahhoz hogy ilyen kérdést fel se tegyen, mert tudja miről ismerszik fel ez a jellem.

2013. júl. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Jól elvagy? Te amúgy most mi ellen harcolsz? Lehet azért ilyen nehéz a dolgod a kutyáiddal meg kicsit idegbeteg vagy, gondoltál már erre?

Én csak annyit mondtam, hogy minden embernek MÁS az ÍZLÉSE, és hogy ne hozzon xy kutyát csak mert itt valaki azt írja, hogy csakiskizárólaga3-astípusúkutyatökéletesmindenkinekmerténaztszeretem, éskülönbeniscaesarfuckingmillanisaztajánljaamitpedigőmondazszent. Modst komolyan azon borulsz ki, hogy másoknak nem jön be az ízlésed? Minden ember másféle kutyával jön ki jól. Ennyi. A megadó és a vadállat kaukázusi keverék kutya között van 'egy kis' átmenet. Azért mert egy kutya nem teljesen nyugodt jellemű még nem lesz azonnal egy domináns fenevad akinek az élete egyetlen célja, hogy kifigyelje mikor nyújt csak 99,99% százalékot a szegény gazdája, hogy akkor beugorjon és átvegye a vezetést. Neked sem kicsit van üldözési mániád. Azért mert léteznek ilyen kutyák, még nem jelenti azt, hogy mindegyik ilyen. Azt meg már meg sem említem, hogy vannak olyan emberek akiknek okoz gondot 100%-ot nyújtani (még ha nem is mindig sikerül) és betartani a szabályokat (legyenek profik vagy kezdők) meg jellemükből fakad. Nahát micsoda meglepetés! Még az emberek is különbözőek! Lehet, hogy pont hozzájuk illene egy ilyen kutya! :O

Az pedig csak a versenysportokban való tudatlanságod mutatja, hogy szerinted az egész annyiből áll, hogy a megadó kutya tökéletesen együttműködik a gazdával és ezért tökéletesen megfelel minden sportra (és még mindig több dolog létezik a segítő kutyákon meg a súlyhúsázon kívül). Ez sajnos egy kicsit bonyolultabb. Különben meg ha már az én borzalmas hozzánemértésemmel dobálózol folyton gyerekesen, akkor te, annyival okosabb, ráadásul felvértezve szent caesar millannal, miért nem választottál magadnak egy olyan kutyát aki nem domináns, akit irigyelsz másoktól? Nekem legalább ez sikerült (nem is egyszer), nekem tetsző kutyát választottam és nem írkálok ide segítségért meg panaszkodva, hogy milyen nehéz vele!

2013. júl. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
*akiknek nem okoz
2013. júl. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Nyugalom emberek.

A másik válaszoló arra akar kilyukadni, hogy azért nem ajánl más kutyát a kérdezőnek, csak a 3-ast, mert valószínűleg tapasztalatlan a kutyatartásban, ha ilyen kérdést tesz fel. Na most. Az ilyen gazdiknak elsőre jobb egy könnyen kezelhető jellemű kutya. Majd aztán ha látja, hogy neki valami sport vagy öv a szíve vágya, vagy bármi más és ehhez egy más vérmérsékletű kutyára van szüksége, akkor majd beszerzi. Egyelőre tapasztalatra van szüksége és valószínűleg úgy a legjobb mindenkinek, ha ezt egy megadó kutyával szerzi meg.

Ugyanis még mindig dívik az a tévhit, hogy a legnagyobb, legaktívabb kölyköt kell választani az alomból. Mind tudjuk, hogy az ilyen kölykökből -hozzá nem értő ember kezében - nagyon könnyen alakulhatnak ki kezelhetetlen felnőtt kutyák.

2013. júl. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Igen, csakhogy egy problémamentes kutyától nem fogod megtanulni, hogyan kell egy nehezebb esetet kezelni! Ezt maga a másik válaszoló is mondta amikor arról beszélt, hogy egyesek azt hiszik értenek a kutyákhoz, pedig csak kifogtak egy 3-as kutyát, aztán a következő másmilyen lesz és jönnek a problémák. Másrészt a kutya egy élőlény és 15 évre szól, nem lehet vele kísérletezni, hogy hát jaj ezen majd megtanulok kutyázni meg minden aztán jöhet az igazi. Ha a kérdezőnek esetleg nem jön be az ilyen típusú kutya, akkor azzal sokkal többet árt mintha venne egy olyat aki tetszik neki, csak kicsit nehezebb kezelni. Plusz csak azért mert itt megkérdez valamit, még nem biztos, hogy pancser. Lehet, hogy van benne ennyi érzék tapasztalat nélkül is.

Én meg csak erről beszéltem, hogy nem kéne ismeretlenül meg saját magunkból kiindulva kijelenteni dolgokat, hogy az már csak úgy lehet.

2013. júl. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

igen, egyrészt arra próbáltam rávilágítani amit az előző válaszoló írt. másrészt pedig veled 71%os egy darab szót nem lehet érteni. illetve te nem értelmezed amit írtam. ezek a tesztek pontosan arra jók hogy rávilágítsanak a kutya jellemére. és igen, -mint már írtam is- nem újdonság hogy nem csak megadó meg domináns létezik. létezik ezeknek több féle verziója is.


a másik. én ezt a kutyát akartam, -megírtam, le is lett tesztelve nem csak a linkben leírtak szerint- de borzalmasan nagyot tévedsz -megint csak írom- ha azt hiszed hogy ugyanannyi melót kell a domináns kutyába feccölni. nem okoz gondot, -mint már szintén ezt is írtam jééé- hogy ilyen a jelleme. imádom a kutyát, de tetszik neked 71%es vagy sem , a megadó kutyákkal akkor is könnyebb, és így értettem az "irigységet". nem szó szoros értelmében, ha egy kicsit is értelmezni tudtad volna amit írok akkor ezt értetted volna. a másik. nem csak a jellem számít sportban hanem maga a fajta is. és itt már megint egy olyan dologra lyukadunk ki amit oldalakon lehetne írni de ha nem haragszol nincsen kedvem mert az eddigieket sem vagy képes értelmezni, ha pedig csak jobban belebonyolódunk csak egyre jobban rájövök hogy mennyire értelmetlen vitapartner vagy.


a másik. a te nagy tévedésedet bátorkodtam megszólni, miszerint a megadó kutyák nem jók semmire, nem lehet velük sportolni stb. illetve hogy azt hiszed halál lazán lehet nevelni egy domináns(abb) kutyát, gyakorlatilag kijelentetted ebben semmi különbség nincsen egy megadó kutyával szemben. hát ne haragudj, de még mindig nem írtál nekem semmi újat vagy okosabbat erre a két buta kijelentésedre.


cesar milant mellékesen jegyeztem meg, nélküle is tudni hogy a megadó kutyák az általánosságban keresett kutyák (tehát a kezelhetőbbek)

a teszthez sem viccből írják hogy tapasztaltabb gazdákat igényelnek az erősebb jellemű kutyák.


a másik. sajnos tény ez egy igen buta szokásom hogy ha számomra valaki el nem fogadható véleményt ír azt általában megfelelő érvekkel szeretem alátámasztani, ugyanígy viszont várom az értelmes érveket ha esetleg valamiben tévedtem. te ezekkel nem tudtál szolgálni, csak ugyanazt hajtogatod legfelljebb más megfogalmazásban, némi személyes csípkelődéssel, kötekedéssel megfűszerezve. konkrétan te azért estél nekem mert véleményed szerint a megadó kutyák -nem mellesleg te tűnsz úgy mint aki a maga hite mellett kardoskodik serényen = csak a domináns kutyák a jók- nem jók semmire, idegesítőek meg tudom is én még mi. ha képes vagy normálisan érdemben válaszolni a már előzőleg is leírt érveimre szeretettel várom. ellenkező esetben csak saját magadat járattad le a két idétlen kijelentéseddel, ahogyan azzal is hogy a vak is látja (míg én csak normálisan ajánlottam- addíg te bolond módjára nekiálltál kardoskodni a megadó típusú kutyák ellen és a domináns kutyák mellett. pedig ha akkora tapasztalatod volna tökéletesen tudnád azt is hogy domináns kutyát nem ajánlgatunk ha semmit sem tudunk a kérdezőről és főleg nem olyan felelőtlen kijelentésekkel nem hogy semmivel sem nehezebb a nevelésük mint a megadó kutyáknak. most kisarkíthatod meg kiforgathatod ezeket, de hidd el ez akkor is így van. ha a kutya alapvetően nem vezető (erős) jellemű akkor a kutyád nem domináns! ráadásul ezek a kutyák szó szerint igénylik hogy igenis kemény (nem verés) kézzel fogd őket, szóval már eleve itt hibádzik az a kijelentésed hogy ugyanolyan nevelést igényel mint egy megadó. sőt egy agresszív vagy egy félősebb kutya is teljesen más nevelést igényel. no de mindegy. ezt oldalakon keresztül írkálhatnám neked akkor sem lennél képes megérteni. mellesleg én már csak azon gondolkodtam hogy akkor ezekszerint pl. örző védőben egy megadó roti -tehát amelyik készségesen együttműködik a gazdájával illetve erre a célra lett tenyésztve, már nem is alkalmas a feladatra. vagy egy megadó border collie agilyti re (nem biztos hogy jól írtam le), és még tovább is folytathatnám. hát akkor igen csúnyán néznénk ki tekintve hogy vezető/domináns kutya egy alomba csak egy születik. a többi már mind vegyes. természetesen a tenyésztés pont ezért van hogy a célra megfelelő kutya legyen de itt már nem feltétlen a megadó/domináns téma kap szerepet. a megadó staffim is fajtájához megfelelően erős jellem volt de abszolút nem domináns, tökéletesen lehetett használni a fajtájához megfelelő sportokban. és mint már írtam, a jelenlegi pitem semmiben sem kitartóbb vagy erősebb attól mert domináns. ha egy félős vagy tutyimutyi lusta egyedet fogsz ki, azt aláírom (nem bírja a strapát). de a megadó normális kutya abszolút nem kevesebb egy domináns kutyánál. sőt még előnyösebb is valamilyen szinten mert sokkalta de sokkalta könnyebben lehet velük együtt dolgozni.


a terápiás kutyákat sem hiába hoztam fel. de úgy látszik azt sem voltál képes értelmezni sehogy. egy vakvezető kutya pl. egy domináns -sajna ez van- de pont a dominanciája miatt sose lesz. ahogyan elcseszett rosszul viselkedő kutyák terápiájára sem fogod tudni használni. ez mind nem másért mint hogy jobban használják az eszüket, képesek megfelelően lekezelni a helyzeteket. maximálisan megbízható az önuralmuk és még ezt is oldalakon keresztül sorolhatnám. de az istennek nem értenéd meg úgysem hogy miről beszélek. sajnos akárhogy is nézzük egy domináns kutya kevés dologra sokkal jobb attól mert domináns. kitartás, küzdőszellem, egyebek pedig fajtajellem. illetve gyakorlások, edzések kérdése mennyire tudsz fejlődni egy adott sportban a kutyával. egy jó tenyészetben benne van ez tökéletesen egy 3as kutyában is. keveréknél meg ígyis ugyis lutri hogy mit tud kihozni a kutyából egy adott sportra nemde? hiszen hiába áll neki egy adott sportnak ha arra a benne levő fajták nem is alkalmasak legyen az a kutya akár domináns akár nem.

2013. júl. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést utolsó, egy dologban ki kell javítsalak: egy domináns kutyát igenis nagyon jól lehet elcseszett kutyák oldására használni. Természetesen egy jól nevelt, a gazda kontrollja alatt lévő egyedről beszélek. Pontosan ilyen kutyát szeretnék következőnek, domináns, nyugodt egyedet.
2013. júl. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!